Czytaj więcej:
Mapa nieba okładka

Średnia Ocena:Mapa nieba

Eben Alexander, idealny neurochirurg, w własnej przełomowej książce pdf „Dowód” opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu na chwilę zajrzeć do urzekającego świata Nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył. Wkrótce przekonał się, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy także dotknęli tej najistotniejszej tajemnicy istnienia. Do tej pory milczeli, wstydzili się mówić, lecz dzięki dzielnemu świadectwu Ebena, postanowili opowiedzieć mu swoje zaskakujące, nierzadko przejmujące, dające nadzieję historie. Ich świadectwa posłużyły autorowi „Dowodu” do utkania nadzwyczajnej opowieści o tajemniczych doświadczeniach, pozwalających uwierzyć, że nasz świat ma jeszcze jeden wymiar, głęboko skryty, czysto duchowy, który czasem wyczuwamy, lecz którego nigdy do tej pory nie opisano tak przekonująco. Nowa książka ebook Ebena Alexandera dostarcza kolejnych dowodów na to, że życie po śmierci istnieje.

Szczegóły
Tytuł Mapa nieba
Autor: Alexander Eben, Tompkins Ptolemy
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mapa nieba pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mapa nieba Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mapa nieba PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Aleksandra Gulej

  Idealna książka. Jak każda tego autora. Zalecam całą serię.

 • Katarzyna2504

  Książka ebook doskonała na prezent.

 • Iza Stoińska

  Jest kontynuacja "Dowodu...". Dla mnie mniej porywająca pod wobec narracji, pozycja tego autora, uzpełnienienie warte przeczytania.

 • Marta Kowalczyk

  Zaskakująca,poruszająca,niebywała ksiązka.Naprawdę polecam.

 • Pielas90

  Mapa Nieba jest kontynuacją niesamowitych przeżyć jakich doświadczył twórca książki Eben Alexander. Twórca jako doświadczony neurochirurg doświadcza przeżyć w które sam jako lekarz nie wierzył. Połączył Niebo z Ziemią.

 • Mirosława Szymańska

  Jestem w trakcie czytania więc nie będę zmyślać po przeczytaniu na pewno napiszę czy jest niezła czy nie. M

 • Magdalena Bal

  Jak dla mnie idealna pełna emocji książka ebook przedstawiająca faktyczny stan naszej duszy i ciała w okresie śmierci. Czytałam pierwszą element która mnie zaciekawiła a na kontynuacji tym bardziej sie nie zawiodłam.

 • Ewa

  to był upominek dla innej osoby, nie znam jeszcze komentarza.

 • Książkowo czyta

  To już druga książka ebook autorstwa Ebena Alexandra, która miałam sposobność przeczytać; została ona napisana we współpracy z Ptolemy’m Tompkinsem. Na kartach „Mapy nieba” powracamy znowu do tematyki doświadczeń z pogranicza życia i śmierci, które nieustanny się udziałem samego autora, jak też osób, których świadectwa umieszczone zostały w tej publikacji.Kwestie dotyczące zaświatów, istnienia życia pozagrobowego i wszelakich związanych z tą tematyką zagadnień od wieków były i stale są stale tak samo fascynujące i niezgłębione dla wielu ludzi na całym świecie.W własnej najwieższej książce pdf twórca nie tylko przypomina własne swoje doświadczenia, o których pisał w swoim poprzednim dziele ale też dotyka bardziej filozoficznego aspektu tychże zagadnień zderzając ze sobą dwie filozofie: Arystotelesa i Platona.Dla czytelników, którym najbliższa jest znajomość tych opcji książka ebook z pewnością okaże się ciekawa i bardzo merytoryczna. Natomiast dla przeciętnego czytelnika, do jakich grona ja też się zaliczam może okazać się ona nieco męcząca ze względu na dużą ilość odniesień stricte naukowo-filozoficznych.Jak już wcześniej wspomniałam jeśli chodzi o mnie osobiście to wystąpiła właśnie ta druga opcja. „W mapie nieba” w moim odczuciu zbyt mało jest świadectw, które uchylają nam rąbka tajemnicy jaką są zaświaty. Takie opowieści zajmują zaledwie niewielką element całej książki.Jeśli jednak pociąga Was tematyka, poruszana przez autora zajrzyjcie na karty tej książki i zapoznajcie się z jego przekazem, niewykluczone bowiem, iż akurat dla kogoś z Was merytoryczność „Mapy nieba” a także tak głęboko naukowo – filozoficzne podejście do omawianych zagadnień okażą się jednymi z wielu jej atutów. Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak.* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2015/10/kim-jestesmy-skad-pochodzimy-dokad.html

 • kate779

  Ksiażka warta uwagi. Po przeczytaniu pierwszej części od razu zamówiłam drugą. Niesamowita historia, którą warto poznać.

 • phallma

  Ostatnimi czasy rynek jest zalewany ebookami z opowieściami osób, które znalazły się "po drugiej stronie". W większości są to książki dla wierzących, a "Mapa nieba" to jedna z nielicznych książek, której daleko od wiary i religii. Według mnie to najistotniejsza zaleta, za którą każdy powinien sięgnąć właśnie po TĘ książkę.

 • Emilia Wiśniewska

  Życie po śmierci zawsze pozostanie dla nas zagadką. Pomimo, że twórca usiłuje rozwiązać tę odwieczną tajemnicę, ja nie do końca dałam się przekonać, jednakże argumenty pisarza są bardzo rzetelne, podparte mocnymi dowodami. Ksiaża jest zrozumiała, pomimo trudnego języka jakim jest napisana. Zalecam

 • Beata Toczek

  Po lekturze "Dowodu" byłam pewna, że twórca nie powtórzy sukcesu własnego pierwszego wydawnictwa, lecz "Mapa nieba" jest jego genialną kontynuacją. "Drąży" temat w właściwą autorowi nienachalną dociekliwością - nie narzucając niczego czytelnikowi objaśnia zagadnienia i wyraża własny pogląd na sprawę.Gorąco polecam!!!

 • Doorerna

  Niesamowita książka, niesamowite świadectwo i czytadło od którego trudno się oderwać. Tyle o tej książce, ponieważ cóż tu więcej opisywać. Myślę, że ta książka ebook rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące życia po życiu. Idealna - zalecam też na prezent. Moja babcia bardzo się ucieszyła.

 • GloryLetter

  Idealna książka, która udowadnia, że to co jest niezbadane jednak istnieje. Eben Aleksnder ze szczegółami omawia własne przejście w inny stan, do innego świata. Przyznam, że historia robi wrażenie i prowokuje do bliższego zgłębienia tematu życia po śmierci. Książkę bardzo nieźle się czyta. Zalecam na prezent.

 • castana

  Bardzo ciekawa. Nie spodziewałam się, że może mnie tak mocno wciągnąć, super się ja czyta. Lecz najistotniejsze jest to, że można w niej znaleźć odpowiedzi na zapytania dotyczące tego, co się z nami losy po śmierci. Na pewno każdy z nas się ponad tym zastanawia i szuka odpowiedzi. W tej książce pdf może znaleźć, to czego oczekuje.

 • Mamield

  Interesująca rzecz dla tych, którzy zastanawiają się czy istnieje coś takiego jak życie po śmierci. Różnie można tę książkę potraktować, lecz na pewno fajnie pociągnięto ten temat. Czytałem już wcześniej kilka podobnych pozycji, lecz ta jakoś niezwykle mi weszła. Nawet jeśli czytałem z przymrużeniem oka.

 • CzarnyKruk

  Nazwisko Eben Alexander może być Wam znane, bo "Mapa Nieba" nie jest jego debiutem. Spisał przełomową książkę pt. "Dowód", w której opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu zajrzeć do nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył. Przekonał się, że na świecie jest jeszcze bardzo wielu ludzi, którzy przeżyli to co on. Do tej pory milczeli, wstydzili się o tym mówić, żeby nie uznano ich za wariatów, lecz dzięki dzielnemu świadectwu Ebena Alexandra postanowili opowiedzieć mu swoje zaskakujące, nierzadko przejmujące, dające nadzieję historię. W ten sposób powstała książka, którą mam przyjemność dziś zrecenzować. Od zawsze z przymrużeniem oka patrzyłam na opowieści ludzi o drugim, lepszym świecie. Dużo razy o nich słyszałam w telewizji. Kilka miesięcy temu obejrzałam też film pt. " Niebo istnieje naprawdę", w którym poruszane były podobne kwestie. Do sięgnięcia po książkę pt. "Mapa nieba" zmusiła mnie moja ciekawość. Prawdopodobnie każdy z nas gdzieś tam w własnej podświadomości chcę wierzyć w to, że Niebo istnieje. Książka, którą dziś Wam zaprezentuje ma na celu pokazanie zwykłym ludziom, że inny świat istnieje i, że to właśnie z niego każdy z nas przychodzi. Według autora śmierć jest dopiero początkiem, a także powrotem do naszego prawdziwego domu. Na potwierdzenie tej tezy twórca przytacza czytelnikowi listy pisane przez ludzi, którzy doświadczyli przejścia do tego idealnego świata. Czytając je dużo razy się wzruszałam i chciałam tak mocno jak oni wierzyć w to, że po drugiej stronie czeka na nas coś pięknego. Byłam skłonna porzucić wszelką znaną mi z tego świata logikę i zacząć mocno wierzyć we wszystko co ofiarował mi Eben Alexander w tej książce, co dowodzi temu, że ma on dar do pisania dla ludzi, do mówienia do nich. Pomimo tak wielu skrajnych emocji dostarczonych przez tą książkę stale mam dużo wątpliwości co do doświadczeń jakie przeszli ci wszyscy ludzie. Twórca w własnej książce pdf rozważa teorie wysunięte przez takich dużych filozofów jak Platon czy Arystoteles. Przedstawiają oni dwie różnorakie opcje istnienia czegoś po śmierci. Jak dla mnie było to naprawdę ciekawe, bo wielu świeżych rzeczy dowiedziałam się o tych dwóch postaciach. Myślę, że Eben zasięgnął do ich nauk, żeby te wszystkie historie brzmiały jeszcze bardziej wiarygodnie. Niestety, lecz nie miałam okazji przeczytania poprzedniej książki tego autora. Żałuję, bo wielokrotnie nawiązywał on do "Dowodu" co było jak dla mnie irytujące, bo czułam, że nie mogę poznać w całości tego co się wydarzyło. Może taki był cel: wzbudzić ciekawość dla tych co nie czytali poprzedniej części. Po lekturze tej książki bardzo chciałabym przeczytać poprzednia, bo chcę w pełni zapoznać się z tym co spotkało Ebena Alexandra. Jestem też interesująca czy twórca postanowi napisać kolejną książkę. Nie wiem co miałoby się w niej znajdować, bo pisanie po raz następny tego samego moim zdaniem jest bez sensu. Być może dojdzie on do jakiś świeżych wniosków, z którymi będzie się chciał z nami podzielić? Czas pokaże. "Mapa nieba" była dla mnie naprawdę ciekawym doświadczeniem i bardzo się cieszę, że mogłam się z nią zapoznać. Uświadomiła mi, że może faktycznie wszystko ma jakiś głębszy sens. Jedno jest pewne: twórca zlikwidował mój lęk przed śmiercią. Chciałabym żeby takie doświadczenie dotknęło i mnie. A może już to zrobiło, a ja na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie tego pojąć? W końcu jak pisał Isaac Newton : "To co wiemy,to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean". Tak jak każdy z nas chcę wierzyć w to, że czeka na nas coś niewyobrażalnie pięknego, a całe to życie jest tylko iluzją. Mam taką nadzieję, ponieważ chcę w to wierzyć. Jeżeli przeżyliście podobne doświadczenie możecie się nimi podzielić! Wydawnictwo Znak zachęca do dzielenia się własnymi historiami. W tym celu starczy napisać na mail: mapaniebaznak.com.pl Więcej informacji dostępnych na tej stronie: Stwórzmy Polską Mapę NiebaCZARNY KRUK OCENIA:8/10

 • RatDaria

  dziwnie się czułam czytając ksiażki ebena. Od razu sięgnęłam po dwie, ponieważ pomyślałam, że warto zacząć od tej, która omawia jego osobiste doświadczenie, a później po tę, która jest doświadczeniem "zbiorowym". Jestem wierząca, niepraktykująca (czyli jak pewnie 90% polskiego społeczeństwa :)) i taka mapa nieba z jednej strony mnie przeraża a z drugiej daje nadzieję.... wyjątkowa lektura.

 • LeoniMa

  Peru. Podejrzewam lata współczesne. Felicito Yanaque znajduje na drzwiach wejściowych do własnego domu anonimowy liścik. Jako przedsiębiorca powinien zapłacić ulicy za ochronę. Facet zamiast podkulić ogon pod siebie, wybiera się na policję. Zakochany po uszy w kochance o nią boi się najbardziej. Zdaje się, że sprawa wygląda poważnie, czytelnik spodziewa się tragicznych rozwiązań. Klimat najwieższej powieści Llosy jest jednak względnie lekki, żartobliwy, okraszony ironią, choć Peruwiańczyk nie byłby sobą, gdyby nie przemycił kilka poważnych zagadnień, takich jak urojony przyjaciel małego chłopca, który jest lub nie jest diabłem. Widać, że książka ebook to pióra dużego i dojrzałego. Bardzo zachęcam do lektury, sądzę, że warto.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!