Czytaj więcej:
Matura z matematyki 2018 - ... Poziom podstawowy. Część 1 okładka

Średnia Ocena:Matura z matematyki 2018 - ... Poziom podstawowy. Część 1

Niniejsza książka ebook powstała po dokonaniu wnikliwej analizy zadań z matur przeprowadzonych w latach 2010 − 2014 a także analizy tego, co w kontekście egzaminu maturalnego z matematyki dla ucznia i nauczyciela jest najważniejsze, czyli wymagań szczegółowych omówionych w obowiązującej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla IV etapu edukacyjnego i etapów wcześniejszych. Jesteśmy przekonani, że jest to zestaw zadań kompletny, tzn. taki, w którym zarówno maturzysta stawiający sobie za cel przekroczenie progu 30%, jak i maturzysta myślący o uzyskaniu bardzo dobrego wyniku na maturze z matematyki, znajdzie dla siebie odpowiednią liczbę zadań, bez konieczności poszukiwania ich w innych pozycjach.

Szczegóły
Tytuł Matura z matematyki 2018 - ... Poziom podstawowy. Część 1
Autor: Kiełbasa Andrzej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubatka
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Matura z matematyki 2018 - ... Poziom podstawowy. Część 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Matura z matematyki 2018 - ... Poziom podstawowy. Część 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Matura z matematyki 2018 - ... Poziom podstawowy. Część 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: Rozprawka.pdf - Rozmiar: 36.5 kB
Głosy: -6
Pobierz

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marek Motycki

  Twórca podszedł do tematu w interesujący sposób. Fakt, jest to co prawda zakres podstawowy, lecz umożliwia w dużym stopniu poszerzenie wiedzy kompletnym laikom i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niej, każdy kto chce bez problemu nauczy się wymaganego minimum. Pan Andrzej zapewnia wszystko co potrzebne, czyli wzory twierdzenia czy definicje. Prawdziwą nauką jednak stają się przykładowe matury, które opatrzone są schematami oceniania. Pomagają zrozumieć drugą stronę oceniania i przy okazji pokazują jak uzbierać jak największą liczbę punktów. Z drugiej strony jednak pomaga poszerzyć wiedzę tym bardziej ambitnym uczniom, którzy celują wysoko nad 70%.

 • szaga11

  Zalecam

 • Piotr Kostecki

  niezła książka ebook do przygotowania do matury, wszystko nieźle wyjaśnione!

 • nattz1299

  Podręcznik z odpowiednio wyselekcjonowaną dawką wiedzy. Znajduje się w nim to, co najistotniejsze dla maturzysty - czyli wprowadzenie do danego działu, a następnie nienaganna ilość zadań o różnorakim stopniu trudności (w tym dużo zadań z poprzednich matur), z czego do bardziej skomplikowanych przypadków są rozwiązania. Jak na razie nie widziałam rzetelniejszej książki służącej powtórkom maturalnym. Z taką pomocą nie martwię się, że nie zdam matury.

 • Julia Kubiak

  Książka ebook nie różni sie bardzo od innych z poprzednich lat tego autora

 • Dagmara Gańko

  Idealna książka ebook do przygotowania się do matury z matematyki na poziomie podstawowym. Polecam!

 • Mariusz Bazak

  zalecana przez nauczycieli i maturzystów-podstawy.

 

 

Matura z matematyki 2018 - ... Poziom podstawowy. Część 1 PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Rozprawka Temat rozprawki: Czy w warunkach ekstremalnych człowiek ma prawo bronić swego życia nawet kosztem wyznawanych przez siebie wartości? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do cytowanego fragmentu opowiadania Tadeusza Borowskiego i do innych tekstów kultury. Czy w warunkach ekstremalnych człowiek ma prawo bronić swego życia nawet kosztem wyznawanych przez siebie wartości? Zanim odpowiemy na pytanie, które może wydawać się proste warto zastanowić się jak wojna może wpływać na psychikę człowieka, a może nawet na nieodwracalne w nim zmiany. Odwołam się do opowiadań Tadeusza Borowskiego- przestawiają losy ludzi, którzy trafili do obozu koncentracyjnego. Pokazują także zmiany jakie zachodzą w człowieku pod wpływem przystosowania się do ekstremalnych warunków jakie tam panowały. „Proszę państwa do gazu” czytamy tutaj o kobiecie, która bierze na ręce dziecko porzucone przez matkę, która boi się zagazowania. Kobieta wydaję na siebie wyrok śmierci- esman myśląc, że to jej dziecko do którego się nie przyznaje, zabija ją i dziecko. Utwór Zofii Nałkowskiej „Przy torze kolejowym” przedstawia żydowską kobietę, która uciekła z transportu do obozu koncentracyjnego. Odniesione rany jakie poniosła uciekając nie pozwoliły jej na poruszanie się, leży obok torów czekając na pomoc. Ludzie ją obserwują, ale nie pomogą, ponieważ bali się o swoje życie. Jeden mężczyzna postanawia kupić jej wódkę i papierosy. Żydówka prosiła policjantów, by ją zabili, ale oni nie zareagowali na jej słowa. Później znowu się pojawili, a kobieta błagała ich, by skrócili jej cierpienia i wtedy ten mężczyzna, który wcześniej jej pomagał, poprosił policjanta o rewolwer i ja zastrzelił. Tekst Nałkowskiej „Człowiek jest mocny” jest to historia pewnego bohatera tekstu, który pracował przy grzebaniu zwłok w masowych nagrobkach, kiedy dostrzegł ciała swojej rodziny, załamał się i zapragnął śmierci. Esmani jednak odmówili mu, twierdząc, że jest silny i może jeszcze popracować. Pewnego razu udało mu się uciec z samochodu przeznaczonego do transportu ciał.

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!