Czytaj więcej:
Moja odyseja. Awanturnik, który pokochał Polskę okładka

Średnia Ocena:Moja odyseja. Awanturnik, który pokochał Polskę

Najodważniejszy człowiek XX wieku i jego bezgraniczna miłość do Polski. Ranny kilkadziesiąt razy weteran wszystkich możliwych wojen. Utracił oko, rękę, złamał kręgosłup, a palce dłoni sam odciął sobie z bólu. Nigdy nie zdał wojskowych egzaminów, dwukrotnie rozbił pilotowany samolot i uciekł z włoskiej niewoli. W Chinach był doradcą CzangKaj-Szeka, z fińskim marszałkiem Mannerheimemsekundował w pojedynku, a za przyjaciela uznawali go Winston Churchill, Charles de Gaulle i Józef Piłsudski. Zafascynowany pięcioma polskimi wojnami naraz przybył ponad Wisłę w 1920 roku. W Londynie słusznie uznano, że najlepiej zrozumie polską mentalność. Miał wrócić po trzech tygodniach, został na kolejnych dwadzieścia lat. Do jego samotni na poleskich mokradłach można było dotrzeć jedynie łódką. Tam, wśród egzotycznych zwierząt i chłopów obcinających paznokcie siekierą, zastał go wrzesień 1939 roku… Świetnie napisane, pełne kolonialnego etosu i angielskiego sarkazmu wspomnienia to barwna panorama przełomów epok pierwszej połowy XX wieku a także krajów wszystkich kontynentów. Z nich wszystkich za najbardziej fascynujący uznał jednak II Rzeczpospolitą, która przyjęła go jak syna. Po kilkudziesięciu latach jego kapitalna autobiografia trafia w końcu do rąk też polskiego czytelnika.

Szczegóły
Tytuł Moja odyseja. Awanturnik, który pokochał Polskę
Autor: Carton de Wiart Adrian
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Moja odyseja. Awanturnik, który pokochał Polskę pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Moja odyseja. Awanturnik, który pokochał Polskę Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Moja odyseja. Awanturnik, który pokochał Polskę PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • arkadjan

    Lektura raczej dla osób zainteresowanych historią I i II wojny światowej. Najbardziej ciekawy był dla mnie całkiem spory wątek polski.

  • uiostis

    Zawsze mnie interesowało w jaki sposób spoglądają na nasz kraj z zewnątrz. A bo chętnie również sięgam po książki opisujące okres międzywojenny i czas drugiej wojny światowej - nie ma nic dziwacznego w fakcie, że sięgnąłem po wspomnienia brytyjskiego generała. Tym bardziej, że faktycznie nei powstydziłby się ich najbardziej szalony obieżyświat. Prócz przygód bardziej przypominających całkowicie fantastyczne eskapady wymyślonych bohaterów, czytelnik ma również szansę zapoznać się od środka ze specyficznym spojrzeniem angielskiego artystokraty. Książkę się nieźle czyta i z pewnością jest dobrym pomysłem na upominek dla osoby interesującej się tą tematyką

  • Maciek Świercz

    Książkę zamówiłem juz przedpremierą, jako że jestem wielbicielem wojskowosci i ogolnie tych klimatów widzialem iż nie moge sie zawieść, tak tez sie stało. Gdy czytałem książkę mialem wrażeniem jakbym oglądał film o jakims Terminatorze, pan Carton naprawę nie do zabicia. Z lektury mozna się bardzo duzo dowiedzieć na temat nie tylko samej Polski podczas jej najgorszych okresów ubiegłego wieku lecz też o sytuacji na całym globie. Całym sercem zalecam ja każdemu, gwarantuje napewno sie wam spodoba. Pozdrawiam :)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!