Czytaj więcej:
Na marginesach życia okładka

Średnia Ocena:Na marginesach życia

„Taplam się w ludzkim bagnie. W ekskrementach ludzkiego życia. W gnoju. W patologii. W ludzkim syfie. Codziennie bywam na marginesie życia. Jestem księdzem. Powiernikiem. Katem. Osobą znienawidzoną i jedyną szansą wielu. Jestem kuratorem sądowym, zawodowym, do spraw rodzinnych i nieletnich” – mówi o sobie bohater opowiadanych historii. Zmagając się z codzienną pracą kuratora sądowego, usiłuje pomóc ludziom, którzy nierzadko pomóc sobie nie pozwalają."Na marginesach życia" to zapis wyprawy przez kraj, który istnieje, choć wolelibyśmy o nim nie wiedzieć. To Polska klasy B upchnięta gdzieś w centrum Europy, majacząca jednocześnie na jej dalekich obrzeżach.Książka to zestaw literackich minireportaży, gdzie typowy sposób opowiadania został zastąpiony migawkową oryginalną narracją. Nietuzinkowe ujęcie tematu, precyzjyjne spostrzeżenia i cięty mowa narracji czynią z książki wyjątkową propozycję z pogranicza literatury i reportażu.To pierwsza taka publikacja, ukazująca pracę kuratora sądowego i prawdziwą twarz polskiej patologii.

Szczegóły
Tytuł Na marginesach życia
Autor: Matysiak Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo NAKOM
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Na marginesach życia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Na marginesach życia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Na marginesach życia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • jesienne_slonko

  Książka ebook z jednej strony wciągająca, z drugiej- nie sposób jej przeczytać na raz - sytuacje opisywane wywołują takie emocje, że po każdej z historii musiałam "brać oddech" zanim zabrałam się za następną. Czekam na kolejne publikacje - jednak "papier" czyta się wiele lepiej niż bloga.

 • Marcin Klimek

  Idealna książka. Zalecam czytelnikom o mocniejszych nerwach i z niecierpliwością czekam na kolejną.

 • Katarzyna Wdowczyk

  Bardzo niezła książka. Czyta się ją jednym tchem i cały czas ma się niedosyt.

 • olga

  Książkę zakupiłam po wnikliwej lekturze bloga NA MARGINESIE ŻYCIA... Nie żałuję. Książka ebook jest łagodniejszą, poprawioną, można by rzec - porządniejszą, lepszą wersją dość chaotycznych, rozwlekłych opowieści internetowych. Zamknięte w niezbyt długiej formie opowiadania, z poprawionym słownictwem, skróconymi wątkami i co najistotniejsze - pozostawiające puentę, zmuszające każdorazowo do myślenia - są po prostu świetną lekturą, którą zalecam wszystkim tym, którzy chcą zagłębić się w mroczny świat polskiej patologii. Gratuluję autorowi wnikliwych obserwacji i spostrzeżeń; lubię poczucie humoru (a ja znów prezentu zapomniałem!) i dziękuję za pozytywny oddźwięk na sam koniec tych lepkich, śmierdzących moczem i niedrogim jabolem, dźwięczących bełkotliwym jękiem stron. P.S. Z niecierpliwością poszukuję autora (prawdziwego, ponieważ Piotr to pseudonim).

 • Aleksandra

  Nigdzie nie mogłam odnaleźć tej, lecz tutaj wszystko dynamicznie !

 • jolanta szebeszczyk

  zalecam przeczytać każdemu .... wkurza, rozrzewnia, rozśmiesza ..... strasznie prawdziwa ....

 • Agnieszka Walczak - Skałecka

  Bezmiar ludzkich dramatów, dziejących się gdzieś na uboczach życia. Niektórzy nie chcą przyjąć do wiadomości, że taki świat istnieje, nierzadko tuż obok nas. Piotr Matysiak omówił historie, których wymowa jest poruszająca i porażająca. Książka ebook napisana szczerze, prawdziwie, tu nie ma upiększania, gdzie życie niejednokrotnie przeraża i boli.

 • Daria Kwiecień

  Jestem olbrzymią wielbicielką reportaży, uważam, że jest to gatunek ponadczasowy, w którym rzeczywiście pisarz ma szansę rozwinąć skrzydła. Ta ksiażka prócz własnego gatunku literackiego zachwyciła mnie jeszcze wyjątkowymi historiami i trudnym spojrzeniem na niektóre sprawy autorów. Zalecam

 • Dorota Kupczyk

  Książka ebook omawia dzieje ludzkiego życia. Twórca przedstawia je w sposób prawdziwy. Polecam!!

 • Ecler

  Mocna oczywiście pod wobec jej treści. Są to zapiski kuratora sądowego, który w swim życiu miał do czynienia z różnorakimi ludźmi. Postanowił on opisach ich historie i przybliżyć czytelnikom jak w niektórych miejscach wygląda Polska. Tak blisko a jednak tak daleko od cywilizacji, zarówno jeśli chodzi o edukację jak i moralność i mentalność ludzi. Ciężko jest o tej książce pdf zapomnieć.

 • Chrysler

  Rewelacja. Po prostu rewelacja. Książka, która zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Nie miałem jeszcze okazji czytać książki tak mocnej w przekazie, książki obok której nie można przejść obojętnie. Historie, wzburzają, obrzydzają, rozśmieszają, a przede wszystkim pokazują porażający obraz, polskiej, tak! polskiej patologii. Pozycja warta przeczytania.

 • Bajdżi

  Muszę przyznać, że jest to jedna z niewielu ebooków które sprawiły, że długo nie mogłem o niej zapomnieć. Wszystko dzięki lekkiemu stylowi autora i temacie tej książki. Dlatego jeśli zdecydujesz się na tę lekturę to wiedz, że ujrzysz w niej świat , z którym pewno nie miałeś styczności oraz, że poruszy Cię ona do reszty...

 • Polycoma

  Książka ebook biorąc pod uwagę tematykę na pewno nie będzie łatwą, przyjemną i lekką lekturą, ponieważ patologie i okrucieństwo, które rozgrywają się nierzadko tuż za naszymi plecami to tematy kontrowersyjne i emocjonujące. Niestety też bardzo życiowe dlatego myślę, że warto sięgnąć po tę książkę, jeśli nie jest się obojętnym na los drugiego człowieka. Zamówiłam i z chęcią przeczytam.

 • Małgorzata Połomska

  To nie jest recenzja, ponieważ jeszcze nie czytałam książki. Lecz od bardzo długiego czasu czytam bloga, na podstawie, którego powstała książka. Jestem pewna,że będę ją czytała na jednym tchu. Muszę ją kupić jak najszybciej.

 • Elza32

  Bardzo lubię literaturę faktu a także historie z życia wzięte. "Na marginesach życia", kto zestaw reportaży z polskiego podwórka, gdzie główny bohater ukazuje trudy wykonywania zawodu kuratora rodzinnego. Jestem bardzo interesująca całej historii, tym bardziej, że twórca jest debiutantem w dziedzinie literatury. Książkę już zamówiłam, liczę na niezły debiut i kawał idealnej literatury.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!