Czytaj więcej:
Nasza paczka i niepodległość okładka

Średnia Ocena:Nasza paczka i niepodległość

Niezwykła książka, na którą składa się sześć wesołych opowiastek o polskich świętach narodowych, wzbogaconych przystępnymi informacjami historycznymi. Znakomite ilustracje, wiele humoru i ujmujące postacie bohaterów. Każdy z sześciu epizodów składa się z wciągającej i zabawnej historyjki z udziałem tych samych bohaterów a także z bogato ilustrowanej części historycznej. W sposób odpowiedni dla młodych czytelników (6-9 lat) książka ebook wyjaśnia, dlaczego świętujemy w Polsce daty takie jak 3 maja, 11 listopada, 1 maja, 15 sierpnia, 4 czerwca i 2 maja. Zachęca do radosnego obchodzenia tych świąt i poszerzania wiedzy o swóim kraju.

Szczegóły
Tytuł Nasza paczka i niepodległość
Autor: Stanecka Zofia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nasza paczka i niepodległość pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nasza paczka i niepodległość Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nasza paczka i niepodległość PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • szagusia

  Pomocna w pracy nauczyciela, pozwala przybliżyć dzieciakom znaczenie świąt państwowych

 • Agnieszka

  Czasy się zmieniają. Rośnie niebezpieczeństwo świeżymi konfliktami zbrojnymi. Poukładany porządek geopolityczny coraz bardziej chwieje się u podstaw własnych założeń. W takiej sytuacji pojawia się zapytanie o poziom polskiego patriotyzmu. O metody jego kształtowania u dzieci i młodzieży, by w razie konieczności bronili granic Polski i nie wahali się stanąć w słusznej sprawie. A, że wiadomo, że dzieci i młodzież własne postawy kreują na wzór bohaterów, sporowców a także wybitnych postaci, to polska pisarka Zofia Stanecka postanowiła przemycić wartości patriotyczne na łama książki. Książki Zofii Staneckiej nie są mi obce. Na czytelniczej półeczce moje maluchy maja pokaźne zestawy (przygody Basi). Tym bardziej z olbrzymią przyjemnością sięgnęliśmy (my czyli ja i dzieciaki) po tę pozycje. Zamysł już znacie. Oczywiście dominantą jest przedstawienie postaw patriotycznych. Lecz nie w leksykonowy sposób, a za pomocą grupki przyjaciół. A w jej skład wchodzą: Jacek, Malinowski, Jagoda, Maśka, Wiktor i Dziadek. Bohaterowie wpadli na pomysł by założyć bazę – siedzibę własnej grupy, w której to mieli debatować o sprawach (nie)ważnych. Każda taka rozmowa, niby o błahych, dziecięcych sprawach zachęca, by Dziadek opowiadał o wycinkach naszej historii, o zdarzeniach narodowych, które skłoniły naszych przodków do ustanowienia świąt narodowych, ku pamięci tych wydarzeń. Książeczka jest dzielona na poszczególne etapy. Teraźniejszość, przygody, debaty, rozmowy a także rozważania paczki są przedstawione w odsłony czarno-białej (rysunki także). Natomiast zaraz następuję opowiadanie Dziadka i wyjaśnienia historyczne w odsłony kolorowej, fotografii, krótkich opisów najistotniejszych postaci, wydarzeń, miejsc danego okresu historycznego. Genez świąt narodowych jest sześć: 1 maja, 2 maja, 3 maja, 4 czerwca, 15 sierpnia a także 11 listopada. Książka ebook bardzo mi się podobają i zrobiły także niemałe wrażenie na moim dzidziusiach Kolorowe ilustracje, bogate w szczegóły opisy, objaśnienia, przykłady chwalebnych postaw obywatelskich, treci zrozumiałe w każdym wieku to kluczowe plusy tych książek. Więc jeśli pragniemy wychowywać młode pokolenie na kochających ojczyznę patriotów warto zaszczepiać im te wartość od młodszych lat, ponieważ nie wiemy czy nasza ojczyzna nie upomni się kiedyś, w przyszłości o ofiarę, by trwać , a na swych ziemiach chować kolejne pokolenia Polaków.

 • Kasia

  Książka ebook świetna. Oto pojawiła się przyjazna dzieciakom publikacja traktująca o rzeczach dla nich trudnych.W atrakcyjny sposób przybliża tematykę świąt narodowych.Pochłania dzieci podczas i słuchania i czytania.Dobrze napisana, szata graficzna- imponująca. Polecam.

 • emik84

  Dzieci uczęszczające do przedszkola czy szkoły cieszą się z każdego wolnego dnia. Mówimy im wówczas, że jest święto i z tego właśnie powodu szkoła jest zamknięta. Lecz czy słowo „święto” jest dla dzieciaczków wystarczającym wyjaśnieniem. Jeżeli Waszym zdaniem odpowiedź na to właśnie zapytanie brzmi „nie” zajrzyjcie koniecznie do książki bardzo słynnej polskiej pisarki Zofii Staneckiej pt. „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”. Dzieci znajdą w niej info na temat takich świąt jak: Święto Niepodległości (11 listopada), Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja), Święto Pracy (1 maja), Święto Narodowe Trzeciego Maja (3 maja), Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia) a także Dzień Wolności i Praw Obywatelskich (4 czerwca).Jak widać są to święta typowo narodowe, państwowe nawiązujące do historii Polski. Brzmi dumnie i poważnie. Autorce udało się jednak wszystkie te kwestie przedstawić w przystępny a czasem nawet zabawny sposób. Stworzyła ona bowiem 6 krótkich anegdot bohaterami których uczyniła piątkę przyjaciół a także dziadka jednego z chłopców. Założyli oni niewielki klub, paczkę która spotyka się na drzewie w parku. Potyczka o to właśnie drzewo w oczach i wspomnieniach dziadka jest swoistą potyczką o niepodległość a chociażby bunt członków przed sprzątaniem okazuje się być odzwierciedleniem Święta Pracy. Na końcu każdej z przygód nawiązującej do każdego ze świąt znajduje się zupełnie już na poważnie omówione dane święto. Czytelnik dowiaduje się więc jakie są jego korzenie w historii naszego kraju, kto szczególnie zasłużył się w owych zdarzeniach i jakie znaczenie ma ono aktualnie dla nas Polaków.Książka dzięki temu, że ma troszkę dziecięcy charakter trafia do młodych odbiorców a jej wartościowa treść do naszych serc. Szata graficzna jest odrobinkę szalona, panuje tu mały bałagan, widzę jednak, że do dzieci ten właśnie styl dociera i prawdopodobnie o to właśnie chodzi.Publikacja na pewno godna jest uwagi. Dzieci powinny uczyć się o historii Polski i rozumieć sens obchodzonych dzisiaj świąt tak by patriotyzm mógł zakorzeniać się w ich sercach już od młodszych lat. Zalecam ;)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!