Czytaj więcej:
Nie żałuję... Pomocnik grzesznika okładka

Średnia Ocena:Nie żałuję... Pomocnik grzesznika

Masz nieraz kłopot z nazwaniem własnych czynów grzechami. Gdy stajesz przed Bogiem, łatwiej Ci dziękować za dobro, którego doświadczasz, niż żałować za to, co uważane jest za grzech. Pragniesz się pojednać, lecz uczciwie, bez fałszywych oskarżeń i sztucznych żali. Czerpiąc inspiracje z nauczania papieża Franciszka i św. Ignacego z Loyoli, twórca proponuje, by w tej sytuacji spojrzeć na siebie i własne życie oczami miłosiernego Boga, widzieć najpierw Jego miłość, a nie swoje winy. Dopiero taka perspektywa daje wolność w ocenie samego siebie.

Szczegóły
Tytuł Nie żałuję... Pomocnik grzesznika
Autor: Siepsiak Jacek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nie żałuję... Pomocnik grzesznika pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nie żałuję... Pomocnik grzesznika Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nie żałuję... Pomocnik grzesznika PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • kubik anna

    ksiazka pomocna w drodze kazdemu człowiekowi zalecam

  • dobrerecenzje.pl

    Twórca książki „Nie żałuję” czerpał inspiracje z nauczania papieża Franciszka i Św. Ignacego z Loyoli. Książeczka to pomocnik grzesznika, czyli jak sprawnie i prosto spojrzeć na Dekalog – 10 Przykazań Bożych i 8 Błogosławieństw. Twórca oferuje spojrzeć na siebie i własne życie oczami Miłosiernego Boga, żeby zobaczyć najpierw jego miłość, a nie swoje winy. Ksiądz Jacek przez dużo lat był duszpasterzem akademickim, a więc bez problemu potrafi dotrzeć do naszych sumień. Książeczka jest napisana mową prostym, a jednocześnie bardzo współczesnym. Twórca np. pyta „Czy krzyż jest dla mnie piękny? Czy żałuję czy nie żałuję, że moje życie nie jest piękne? Czy żałuję, że zrezygnowałem ze szlachetności z pełni, z miłości? Czy żałuję, że są tacy których sądzę za własnych wrogów niegodnych miłosierdzia?” Są to zapytania proste, aczkolwiek trochę niewygodne dla współczesnego człowieka. Twórca pisze, że przygotował tę książeczkę na Rok Miłosierdzia i jest rachunkiem sumienia dla człowieka dorosłego, lecz bo ks. Jacek nie lubi używać słowa „rachunek”, więc zastępuje go słowem „świadomość albo uświadamianie”. Bo chodzi o zostanie w prawdzie a nie o zapłatę, o szczerość a nie o rozliczenie. Twórca za Św. Ignacym z Loyoli zachęca do tego, żeby popatrzeć na siebie tak jak spogląda na nas Bóg, który jest pełen miłosierdzia. On już nie pamięta naszych grzechów, zostały nam już dawno zapomniane. Ks. Jacek w zakończeniu pisze: „Nie, nie żałuję, przeciwnie, bardzo Ci dziękuje…” Są to słowa Edyty Geppert, a jednak zawierają w sobie potężny ładunek emocji i na koniec ksiądz stawia pytanie, a raczej duchowe spostrzeżenie: Jeśli nie żałujesz, to przynajmniej czy pragniesz dziękować? Jeśli tak – to dobrze, jeśli nie – to prawdopodobnie czas na żal.Książeczka w odsłony kieszonkowej, podręczna, mieści się z powodzeniem w każdej torebce albo kieszeni. Zawiera 127 stron, 10 rozdziałów( tak jak 10 Przykazań Bożych) i rozważania Św. Ignacego z Loyoli co do 8 Błogosławieństw. Na końcu każdego rozdziału twórca zachęca do odpowiedzi na pytania, które zadaje czytelnikowi, jak też zostawia kilka linijek wolnych, abyś ty Kochany czytelniku wpisał własne pytania.Zachęcam do czytania i rozważania, jeśli pragniesz się pojednać, lecz uczciwie, bez fałszywych oskarżeń i sztucznych żali.Moja ocena: 10/10Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!