Czytaj więcej:
Niwa. Kresowe korzenie. Tom 1 okładka

Średnia Ocena:Niwa. Kresowe korzenie. Tom 1

Cykl powieściowy inspirowany barwną historią Kresów południowo-wschodnich. Kresy, XVIII wiek. Po burzliwym czasie wojen, które przetoczyły się przez Rzeczpospolitą w XVII wieku, następuje czas pokoju. Rządy elektora saskiego Augusta, zwanego Mocnym, i jego syna, Augusta III, zasłyną powiedzeniem: „Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa”. Jednak nieźle się żyje tylko zamożnej szlachcie. Chłopi są wyzyskiwani, zmuszani do pracy nad siły, żyją w nędzy i poniżeniu. Bieda i niesprawiedliwość powodują, że młodzi mężczyźni uciekają do lasu. Ich schronieniem stają się górskie jaskinie, kupieckie szlaki wiodące przez Karpaty dostarczają bogatych łupów. Konstanty Złotnicki, właściciel pięknego dworu, folwarku i przyległych ziem, decyduje się na walkę z opryszkami, którym przewodzi były parobek, Aleksy. Teresa, małżonka Konstantego, choć wiedzie spokojne, dostatnie życie, nie jest szczęśliwa. Po wielu latach małżeństwa nie narodziła swemu mężowi syna, dziedzica majątku, co jest tematem plotek całej okolicy. W czyich ramionach Teresa znajdzie miłość, której tak pragnie? Miłości szuka również młodziutka Augustyna. I choć dynamicznie ją znajduje, i jej, i ukochanemu przyjdzie zapłacić wysoką cenę za kilka niewinnych pocałunków. Chabrosi, służącej we dworze, wydaje się, że rozsądnie podchodzi do życia, a jednak decyzje, jakie podejmuje, sprowadzają nieszczęście na jej bliskich. Lup, leśny odludek, opuścił ludzi, by żyć w samotności. W cieniu karpackich szczytów rozgrywają się dramaty, które czas przemieni w legendę. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Niwa. Kresowe korzenie. Tom 1
Autor: Bulicz-Kasprzak Kasia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania: 2024

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Niwa. Kresowe korzenie. Tom 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Niwa. Kresowe korzenie. Tom 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Niwa. Kresowe korzenie. Tom 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Elżbieta Durka

    Każdy, kto choć trochę znaku twórczość Kasi Bulicz-Kasprzak wie, że powieści wychodzące spod jej ręki, to barwne, pasjonujące i dopracowane w każdym aspekcie dzieła literackie. A kto jeszcze nie miał przyjemności poznać pióra autorki, mam nadzieję moją recenzją zostanie zachęcony na tyle, aby po jej książki sięgnąć. "Biedni obawiali się głodu, bogaci zbójców, młodzi obawiali się, że nie poznają miłości, zaś mądrzy obawiali się wszystkiego. Biedni chcieli choć odrobinę bogactwa, bogaci jeszcze więcej bogactwa, mądrzy chcieli odpowiedzi, młodzi miłości, starzy młodości. " "Niwa" opowieść otwierająca cykl "Kresowe korzenie" przenosi nas na południowo-wschodniej Kresy XVIII wieku i zabiera w barwną, zaskakującą i pełną pasji podróż. Autorka utkała własną opowiadanie z całą gamą malowniczych krajobrazów, leśnych traktów, polnych zagonów, z dokładnością i starannością opisaną codziennością i meandrami życia tamtejszej ludności. Wszystko to, niczym zwiewna, muśnięta wiatrem chustka wyhaftowana na tamborku przez jedną z g��ównych bohaterek. "Niwa" ukazuje kresy wolne, nieco egzotyczne i awanturnicze, przez co cała opowiadanie tworzy porywającą czytelnika historię, zawłaszczającą emocję i urzekającą nietuzinkowością. Wręcz magnetyzuje perfekcyjnie poprowadzoną fabułą, różnorodnością wykreowanych bohaterów, zwieńczeniem zaś wszystkiego są cudowne opisy przyrody. Czytając ma się wrażenie jakby brało się czynny udział w życiu bohaterów, razem z nimi przeżywamy ich rozterki, chwile uniesień, rozczarowania, tęsknoty... Opowieść jest tak realistyczna, iż starczy zamknąć oczy i już jesteśmy w pięknym dworze, przechadzamy się między chłopskimi chatami bądź razem ze zbójcami przemierzamy górskie szlaki. Cóż jednak się dziwić, że cała opowieść jest tak charyzmatyczna i wielobarwna skoro inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, a dokładniej życiem babci autorki. Kresy Kasi Bulicz- Kasprzak, to Kresy pełne intryg, układów, bezwzględności, to Kresy pełne namiętności, miłosnej uniesień lecz i ułudy, szczęścia i nieszczęścia. "Za pieniądze można mieć dużo rzeczy jednak tego, co w życiu najważniejsze, nie da się za nie kupić." "Niwa" opowieść obyczajowo-historyczna, którą z całego serca zalecam wszystkim tym, którzy lubią dobrą i emocjonującą lekturę. Czytajcie i zachwycajcie się tak, jak ja się zachwyciłam! Trzy słowa o książce: Porywającą, Barwna, Pasjonująca... Opowieść wydana nakładem Wydawnictwa Prószyński i s-ka (współpraca) w okładce miękkiej ze skrzydełkami. Wielkie litery i odpowiednia interlina sprawiają, że książkę miło się czyta. Cudowne wydanie sprawiać, że książka ebook doskonale nadaje się na prezent.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!