Czytaj więcej:
Norwegian Wood okładka

Średnia Ocena:Norwegian Wood

Opowieść "Norwegian Wood", opublikowana w 1987 przyniosła Harukiemu Murakamiemu olbrzymi rozgłos. Napisana w Grecji i we Włoszech jest książką, którą przeczytał "każdy" w Japonii. Sam twórca mówi, że było to dla niego wyznanie: "Nigdy nie napisałem tego typu prostej powieści i chciałem się sprawdzić". "Wiele osób myślało, że jest to opowieść autobiograficzna, lecz tak nie jest." "Gdybym spisał prawdę o moim swóim życiu, opowieść nie miałaby więcej niż 15 stron." Akcję umieścił twórca w późnych latach 60-tych, symbolem etosu tych lat jest tytułowa piosenka Beatlesów "Norwegian Wood". Bohaterem jest młody człowiek Toru, zafascynowany piękną Naoko. Ich uczucie jest obciążone samobójczą śmiercią wspólnego przyjaciela i słabą konstrukcją psychiczną Naoko. Tragiczne przeżycia bohaterów robią na czytelniku wielkie wrażenie.

Szczegóły
Tytuł Norwegian Wood
Autor: Murakami Haruki
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Norwegian Wood pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Norwegian Wood Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Norwegian Wood PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Mercury

  jedna z lepszych ebooków tego autora. nostalgiczna

 • nalastecyk

  super!

 • M.Chocolate

  Poniższy element recenzji pochodzi z bloga:http://spotkanieprzyliteraturze.blogspot.com/Całość recenzji jest dostępna pod linkiem:http://spotkanieprzyliteraturze.blogspot.com/2015/11/3-z-muzyka-beatles-w-tle-pierwsze.htmlMam w głowie supeł splątanych myśli o tej książce. Nieprzerwanie szukam wolnego końca, by móc go odwiązać.Próbowałam twierdzić, że zawarta jest w niej, wyjęta z przeszłości historia miłosna dwojga młodych ludzi. Jednak, choć mimowolnie stale to skojarzenie narzuca mi się jako pierwsze, nie mogę tak twierdzić i nie zachęcam nikogo do takiego pojmowania "Norwegian Wood". Szufladkowanie jest zbyt proste, a tej powieści, nawiasem mówiąc, na pewno nie mogłabym zrównać z romansami wychodzącymi z pod ręki innego pisarza; Nicholasa Sparksa. W moim odczuciu, "Norwegian Wood" najodpowiedniej cechują trzy słowa: OBRAZOWOŚĆ, NIEDOPOWIEDZENIE a także NIESKOŃCZONOŚĆ. Przebywałam z ludźmi, odwiedziłam miejsca, czułam zapachy. Niedopowiedzenie, ponieważ niedopowiadane są myśli bohaterów. Nieskończoność, ponieważ nieskończone są ich losy. Haruki Murakami stworzył grupę niesamowicie barwnych i różnorodnych postaci w taki sposób, że niemal każdą chciało mi się w całości postawić przed sobą, uścisnąć jej dłoń i powiedzieć, "Witaj, bardzo Cię lubię". Najszczególniej chciałabym skierować to do(...)

 • sloikwspomnien

  Na początku trudno było mi przebrnąć przez początek, lecz pomyślałam "ludzie się tym zachwycają czyli musi być coś więcej". Akcja książki powoli się rozwija i z każdym kolejnym zdaniem bardziej przywiązywałam się do bohaterów. Do pewnego momentu książki czuje się, że zna się zakończenie i jest ono typowe na każdego innego dzieła; tu jednak każda rzecz potrafi zaskoczyć. Niecodzienne wydarzenia, bezpośredniość bohaterów, ich prostota, sytuacje, które przytrafiają się większości z nas, styl książki a także jej niecodzienne przesłanie, indywidualne dla każdego - dzięki temu wiem, że powrócę do niej nie jeden raz, ponieważ do tej pory nie mogę przestać o niej myśleć.

 • nelkabelka

  Pierwsza książka ebook Murakamiego, po którą sięgnęłąm. Na początku trochę dziwna, później wciągająca, aby na koniec trafić do serca i wzruszyć. Coś niesamowitego. Cudowna książka. Zalecam

 • szklanyzamek1

  Pamiętam jak po raz pierwszy wzięłam do ręki książkę Murakamiego 'Norwegian Wood'. Do dzisiaj pamiętam jakby ze szwajcarską celnością każdą akcje z tej książki, każdy przejmujący dialog czy również wyjątkowe metafory którymi Haruki nas tak darzy w własnych książkach. To opowiadanie o życiu przeciętnego Japończyka, który na własnej drodze spotyka ludzi o całkowicie odmiennych poglądach, jest opowiedziana w tak specyficzny, lecz jakże realny sposób, że każdy czytelnik bez trudności potrafi się przenieść w ten wyimaginowany świat mistrza prozy- Murakamiego.Dla mnie jest on mistrzem słowa, który bez trudu trafia w ludzkie serca! Najszczerzej polecam, każdą jego książkę, a tą.. w szczególności!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!