Czytaj więcej:
Odyseja kosmiczna 2010 okładka

Średnia Ocena:Odyseja kosmiczna 2010

Drugi tom wizjonerskiej serii, kanonu literatury science fiction. Dziewięć lat po katastrofalnej misji Discovery połączona ekspedycja amerykańsko-rosyjska wyrusza w kierunku Jowisza, by dotrzeć do statku i zasobów pamięci komputera pokładowego. Mogą się tam znajdować wskazówki, co wcześniej poszło nie tak i co przytrafiło się Davidowi Bowmanowi. Nagle Amerykanom i Rosjanom wchodzą w paradę Chińczycy. Rozpoczyna się swego rodzaju wyścig. Tymczasem istota, która była Davidem Bowmanem, jedynym człowiekiem zdolnym rozwikłać zagadkę monolitu krążącego wokół Jowisza, wyrusza na Ziemię z swoją misją… „Śmiały skok przez Układ Słoneczny i godny następca Odysei kosmicznej 2001”. - Carl Sagan.

Szczegóły
Tytuł Odyseja kosmiczna 2010
Autor: Clarke Arthur C.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Odyseja kosmiczna 2010 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Odyseja kosmiczna 2010 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Odyseja kosmiczna 2010 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Łukasz Marciniak

    Odyseja kosmiczna 2010 kontynuuje historię rozpoczętą w poprzednim tomie i jednocześnie rozwija dużo interesujących wizji i przemyśleń tam zapoczątkowanych. Jest to bardzo nieźle i lekko spisane przygodowe science fiction, w którym nie brakuje niełatwych tematów do zastanowienia się i rozważenia, dzięki czemu książka ebook stale ma wielu wielbicieli a także jest chętnie wznawiania. Twórca poświęcił również więcej czasu, żeby lepiej przedstawić bohaterów własnej historii, dzięki czemu nie są to tylko eksperci w własnych dziedzinach, którzy wyruszają w nieznane, lecz zwyczajne osoby, które śmieją się i płaczą, mają marzenia i wątpliwości. Sama zaś fabuła ma charakter w znacznej mierze przygodowy - wiele się dzieje, mamy kilka zwrotów akcji i ciekawy finał. Pomimo upływu lat Odyseja kosmiczna 2010 stale potrafi zainteresować! Książka ebook Arthur C. Clarke'a jest krótka, liczy zaledwie 350 stron, a jednak jest wyjątkowo treściwa, nieźle się ją czyta i nie ma przydługich opisów. Twórca potrafi w łatwy i nieskomplikowany sposób przekazać dużo informacji o otaczającym bohaterów świecie, bez poczucia, że jest to banalne, czy infantylne. Jestem pod wielkim wrażeniem jak dużo można zmieścić w tak krótkiej książce, a po jej lekturze nie ma się poczucia, że czegoś twórca nie opisał, o czymś nie opowiedział. Co więcej, książka ebook ukazała się niemal 40 lat temu, więc o wszechświecie wiemy już znacznie więcej i pewne info opisywane w Odysei kosmicznej 2010 już się zdezaktualizowały. Nie przeszkadza jednak, bowiem twórca bardzo trafnie potrafił przewidywać pewne zjawiska i obserwacje na podstawie szczątkowych informacji, dzięki czemu w wielu aspektach nie pomylił się zbyt wiele. Odyseja kosmiczna 2010 to bardzo udana i nieźle napisana kontynuacja Odysei kosmicznej 2001. Nie bez powodu cykl Arthura C. Clarke'a jest uznawany za klasykę. Jest to lekka i przyjemna lektura, nie pozbawiona ciekawych przemyśleń i kłopotów do rozważenia. Polecam!

  • Anonim

    Odyseja kosmiczna 2010 losy się 9 lat po zdarzeniach z pierwszej części i jest jej bezpośrednią kontynuacją. Sam twórca jednak informuje, że wprowadził kilka ważnych zmian do fabuły, przez co jest to bardziej kontynuacja filmu aniżeli książki. Pierwszą i najbardziej widoczną różnicą jest cel podróży statku Discovery, który w OK 2001 kierował się na Saturna, natomiast w tej odsłony zakotwiczył się przy jednym z księżyców Jowisza. Drugą różnice udało mi się wyłapać tylko dlatego, że czytałam jedną pozycję za drugą i jest to opis buntu HALA, a raczej to gdzie wówczas przebywał Dave Bowman. Clark tłumaczył te nieścisłości tym, że nie jest to kontynuacja liniowa, a raczej taka dziejąca się w innym wszechświecie obejmująca dużo takich samych postaci tylko w innych wariacjach. Fabuła tej części podobała mi się o dużo bardziej. Była szybka i lepiej rozbudowana niż element poprzednia. Rozwija rozpoczęte wątki z pierwszej części, lecz też wprowadza kolejne, moim zdaniem ciekawsze. Twórca poświęcił również więcej miejsca na wydarzenia dziejące się na naszej ojczystej planecie i mnie właśnie najbardziej zainteresował jeden z nich, który nie został za bardzo rozwinięty. Przez element książki przewijają się delfiny, które jak wiemy są jednymi ze stworzeń z najlepiej rozwiniętą samoświadomością zaraz po ludziach. Stworzenia odpowiedzialne za ewolucję człowieka w Odysei wspomniały, że ingerowały też w gatunki morskie i jestem bardzo interesująca czy delfiny są także wynikiem ich starań. Clark wprowadził również więcej ludzkiego pierwiastka. Postacie, które omawia nie są płascy, tak jak było w pierwszej części, lecz posiadają więcej emocji, wspomnień i marzeń. Nie przeszkadza mi traktowanie ludzi drugoplanowo, lecz w tym przypadku danie im trochę więcej czasu antenowego wyszło tylko i wyłącznie na plus!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!