Czytaj więcej:
Piąta Ewangelia okładka

Średnia Ocena:Piąta Ewangelia

W 2004 roku, u schyłku pontyfikatu Jana Pawła II, w Muzeach Watykańskich organizowana jest zagadkowa ekspozycja. Tydzień przed jej planowanym otwarciem kurator wystawy zostaje zabity podczas poufnego spotkania w Castel Gandolfo. Tego samego wieczoru ma miejsce włamanie do mieszkania współpracującego z kuratorem Alexa Andreou, duchownego greckokatolickiego, który z pięcioletnim synem mieszka za murami Watykanu. Kiedy Żandarmerii Watykańskiej nie udaje się wskazać sprawcy żadnego z tych przestępstw, ksiądz Andreou, powodowany troską o bezpieczeństwo swojej rodziny, podejmuje prywatne śledztwo. Żeby odnaleźć mordercę, musi odkryć tajemnicę, którą jego ofiara zabrała ze sobą do grobu. Duchowny wie tylko, że w oparciu o cztery kanoniczne Ewangelie a także tak zwaną harmonię ewangelijną, czyli stworzone nad sto pięćdziesiąt lat po Chrystusie zestawienie czterech Ewangelii słynne jako Diatessaron, kurator dokonał sensacyjnego odkrycia na temat najświętszej relikwii Kościoła katolickiego. Kiedy ksiądz Andreou zaczyna poznawać prawdę o śmierci własnego przyjaciela a także jej konsekwencjach dla relacji pomiędzy dwoma największymi Kościołami chrześcijańskimi, pada ofiarą prześladowań człowieka, który jest osobiście zainteresowany tym, aby rewelacja zamordowanego kuratora nie ujrzała światła dziennego. Żeby przetrwać, ksiądz Andreou musi się okazać sprytniejszy niż jego prześladowca.  "Opowieść Caldwella jest zarazem wciągającym intelektualnym thrillerem, poruszającym dramatem rodzinnym i dowodem imponującej wiedzy historycznej autora. »Piąta Ewangelia« jest książką o poświęceniu, wybaczeniu i odkupieniu. Opisywane w niej ludzkie problemy, autentyczne miejsca i prawdziwe wydarzenia sprawiają, że chwyta ona za serce, zabierając przy tym czytelnika w emocjonalną podróż po dwóch tysiącach lat ludzkiej historii". Library Journal

Szczegóły
Tytuł Piąta Ewangelia
Autor: Caldwell Ian
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Piąta Ewangelia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Piąta Ewangelia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Piąta Ewangelia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Michał

  Kto lubi klimaty Dana Browna temu ta książka ebook spodoba się na sto procent. Akcja toczy się już od pierwszych stron i nie pozwala przestać czytać. Duże ukłony w stronę Iana Caldwella za stworzenie tak genialnej książki. Bohaterowie wykreowani są idealnie, fabuła jest bardzo interesująca. Minusem dla mnie jest zakończenie. Do końca nie wiem o co w nim chodziło. Do książki na pewno za kilka lat wrócę i może wówczas to zrozumiem. Jednak książka ebook zasługuje na 5 gwiazdek.

 • ruda12184

  polecam!!

 • dobrerecenzje.pl

  Obowiązkowa lektura dla wielbicieli Dana Browna, poszukiwaczy sekretów i oczywiście żądnych przygód. Odkrycie największej tajemnicy chrześcijaństwa od nad dwóch tysięcy lat. Wplątanie w to wszystko dramatu rodzinnego i zabójstwa, to dla mnie coś co można czytać nieustannie, po nocach. Opowieść zaczyna się od życia greckokatolickiego wielebnego, który dotychczas był bardzo szczęśliwy, mając przy sobie ukochaną żonę, która podarowała mu największy skarb w życiu człowieka – dziecko. Jednak pewnego razu odeszła i nigdy nie wróciła, zostawiając tym samym osierocone w połowie dziecko. Tymczasem ksiądz Alex radzi sobie całkiem dobrze z opieką nas paroletnim synkiem. Pewnego razu w ciemny wieczór Alex dostaje telefon od własnego brata – rzymskokatolickiego księdza z prośbą o pomoc. Kiedy w ciemną, deszczową noc jedzie do ogrodów papieskich przekonuje się, że życie jest bardzo niesprawiedliwe. Ponad nieruchomym ciałem własnego przyjaciela Alex widzi własnego barta, który zamyślony stoi ponad ciałem opierając ręce na łopacie, natomiast wokoło widać ślady kopania dołu. Sprawa bardziej się komplikuje, kiedy zaraz po niewyjaśnionym zabójstwie w mieszkaniu Alexa dochodzi do włamania. Czy obie sprawy są ze sobą ściśle powiązane? Natomiast nieżyjący już facet – naukowiec, za życia zajmował się tajemnicą chrześcijaństwa sprzed nad dwudziestu wieków. Jak dla mnie książka ebook doskonała na nudne wieczory. Bardzo wciąga i prezentuje ogrom wiedzy autora, która jest prawdą, a nie zmyśloną fikcją. Takie thrillery są właśnie najlepsze – opierają się na prawdzie i historii. Fabuła nie tylko porusza temat zagadkowej relikwii i jej autentyczności, lecz również jest o czterech Ewangeliach i zaginionej, nieznanej nikomu oprócz papieżowi - piątej. Według mnie takich ebooków powinno być więcej, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że koniec zostaje niewyjaśniony. Książka ebook zainspirowała mnie i próbowałam szukać informacji w internacie, jak się okazało wszystko jest spisane zgodnie z prawdą. Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 • Marta Skowrońska

  Książka ebook tak wciąga że noc miałam z głowy. Mnóstwo faktów historycznych, intrygi, tajemnice. Rewelacja!

 • alicjasz

  W "Piątej ewangelii" panuje atmosfera odizolowania Watykanu od reszty świata, lecz towarzyszy temu poczucie jakiegoś rodzinnego ciepła, bo każdy każdego zna, a wydarzenia przedstawione w tej historii rozgrywają się w zamkniętej enklawie. Ian Caldwell spisał bardzo dobrą powieść, która jest intrygująca i choć na pełny rozwój zdarzeń trzeba trochę poczekać... twórca rekompensuje to czytelnikowi za sprawą wciąż podtrzymywanego napięcia. (A zakończenie jest... taką wisienką na torcie). Olbrzymim plusem powieści Caldwella jest fakt, że nie można jej nazwać stricte thrillerem. Wątki sensacyjne mieszają się bowiem z wątkami społecznymi, a nawet ideologicznymi. I choć to może zabrzmieć głupio... dla mnie "Piąta ewangelia" jest ciepłą i przejmującą dzięki swej złożoności powieścią, w której nic nie jest czarno – białe. Także ludzka natura. Twórca się nie śpieszy, a przy tym wykazuje się dużą sprawnością literackiego pióra.."Piąta ewangelia" jest szalenie inspirującą, wciągającą, przejmującą i po prostu świetną powieścią!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!