Czytaj więcej:
Pocałunek w dniu Wniebowzięcia okładka

Średnia Ocena:Pocałunek w dniu Wniebowzięcia

Akcja powieści toczy się w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia ponad brzegiem od dawna nieźle słynnego turystom północnowłoskiego jeziora Como, cenionego przez znakomitości tej miary, co Stendhal, Liszt, Churchill i Adenauer. Obok miejscowości sławnych w całej Europie, jak Bellagio, Cadenabbia i inne ze własnymi luksusowymi hotelami i przepięknymi willami, leży tam odosobnione, niepozorne miasteczko Mezzegra, gdzie – jak czytamy – „zegar Historii jakby się zatrzymał”. Gospoda, kilka barów, sklepy i oczywiście kościół z plebanią. Burmistrz, proboszcz i zadawniony spór o granice cmentarza. Niezupełnie już młoda, ale stale urodziwa organistka Angela i zakochany w niej oryginał, anarchizujący Giuseppe, który nie rozstaje się ze swoim motocyklem. Bogacz i podrywacz o przydomku Piła, właściciel połowy miasteczka. Demonstrujący własną godność wachmistrz karabinierów. Starsze małżeństwo, troszczące się o chorą dziewczynkę. Zróżnicowana galeria postaci nakreślonych żywo, przekonująco, z dogłębną znajomością miejscowych warunków i obyczajów w czasach, należących już do przeszłości.Codziennością prowincjonalnego miasteczka wstrząsa niezwykłe, przerażające wydarzenie. Z kościoła znika pewnego wieczoru uwielbiana przez wiernych statua Matki Boskiej. Ksiądz Luigi, proboszcz, jest nie mniej zrozpaczony od własnych owieczek. Mnożą się przypuszczenia, pogłoski, słowo „świętokradztwo” jest na ustach wszystkich. Oficjalne dochodzenie nie daje wyników, lecz zacny ksiądz Luigi – kapłan mądry, znawca ludzkich dusz – potrafi zagadkę rozwiązać i zrobi to w nadwyczaj spektakularny sposób: Madonna wróci na zamierzchłe miejsce. Wątek równoległy stanowią losy niełatwej miłości nieustraszonego motocyklisty, który stanie się także lotnikiem, i przystojnej, rozsądnej, oddanej bratu i swojemu proboszczowi organistki. Happy end przypieczętowany zostanie pocałunkiem zakochanych w dniu obchodzonego uroczyście święta Wniebowzięcia.

Szczegóły
Tytuł Pocałunek w dniu Wniebowzięcia
Autor: Cocco Giovanni
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pocałunek w dniu Wniebowzięcia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pocałunek w dniu Wniebowzięcia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pocałunek w dniu Wniebowzięcia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • erka

    Rozgrywająca się w latach 80 ubiegłego wieku opowiadanie o mieszkańcach pewnego miasteczka, leżącego ponad jeziorem Como.Ich życie płynie niespiesznie, bez jakiegokolwiek pośpiechu.Do czasu, gdy z pobliskiego kościoła ktoś kradniewielbioną przez wiernych statuę Matki Boskiej. Ksiądz, spieszy na pomoc swoim owieczkom i w brawurowy sposób prowadzi drobiazgowe śledztwo, usiłując dowiedzieć się, kto i dlaczego dopuścił się takiego "świętokradztwa".Zróżnicowana galeria postaci, to największy atut tej powieści.Każda z swóim bagażem doświadczeń i starająca się żyć swoim życiem, bez wglądu w życie innych lecz to tylko pozory.Zadawnione spory dają znać o sobie, a bohaterowie postarają się dostarczyć nam rozrywki, gdy będziemy się zagłębiać coraz głębiej w ten świat, który przecież należy już do przeszłości.Oczywiście wątek miłosny, to coś czego nie mogłoby zabraknąć i tu.Stanowi on dodatkową rozrywkę dla czytelnika, a jednocześnie poznajemy miasteczko, gdzie -"zegar Historii, jakby się zatrzymał".

  • Elissa

    Idealna książka, klimatyczna, zaciekawiająca, obfitująca w barwnych bohaterów, zaś każdy z nich tworzy fascynującą mozaikę. Uwielbiam książki z włoską scenerią w tle, ta jest jedną z ciekawszych po jakie ostatnio sięgnęłam. Pocałunek w dniu wniebowzięcia ma własny szczególny urok.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!