Czytaj więcej:
Pod pękniętym niebem. Tom 3. Wojna pod pękniętym niebem okładka

Średnia Ocena:Pod pękniętym niebem. Tom 3. Wojna pod pękniętym niebem

Trylogia "Pod pękniętym niebem" to seria dla młodzieży i dorosłych, przede wszystkim wielbicieli tematów dystopijnych. Idealnie zarysowane postaci nastolatków, jak i bohaterów drugoplanowych, oryginalny świat potworów, z którymi przyszło im walczyć. To co wyróżnia trylogię to atmosfera grozy i niepewności budowana przez Marcina Mortkę poprzez kolejne strony poszczególnych tomów. Wieloznaczność bohaterów jak i całej historii sprawia, że omówiona przez niego historia wciąga i przykuwa uwagę na długo. Co więcej, wzbudza emocje i rozważania wychodzące poza karty książki – jacy jesteśmy naprawdę, jak zachowujemy się w sytuacji, gdy wszystkie słynne nam reguły panujące światem, przestają obowiązywać itd.

Szczegóły
Tytuł Pod pękniętym niebem. Tom 3. Wojna pod pękniętym niebem
Autor: Mortka Marcin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielona Sowa
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pod pękniętym niebem. Tom 3. Wojna pod pękniętym niebem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pod pękniętym niebem. Tom 3. Wojna pod pękniętym niebem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pod pękniętym niebem. Tom 3. Wojna pod pękniętym niebem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Klaudia

  Następna element z serii ,,Pod Pękniętym Niebem" jest taka samo idealna jak i poprzednie. Godna polecenia 10/10. ;)

 • anna88

  ...ale i tę serię przeczytałam bardzo szybko. nie ma co ukrywać, Mortka ma talent:)

 • Bookendorfina Izabela Pycio

  "A więc to tak wygląda zwycięstwo?... Tylko dlaczego nie czuję euforii?"Świetna książka, dzięki niej miałam sympatyczne przedpołudnie. Bardzo odpowiada mi taki styl pisania, klarowny, czytelny, a jednocześnie wyjątkowo wciągający, swobodnie prowadzący czytelnika po meandrach przygód bohaterów. Wszystko losy się za określoną przyczyną, nie ma przypadkowości, niepotrzebnych słów. Dialogi przekonywujące, a opisy trafiają do fantazji czytelnika. Z olbrzymią łatwością i zainteresowaniem śledziłam wydarzenia i zwroty akcji. Pomiędzy epizodami ładna grafika, przyjemna dla oka, wzmacnia klimat opowieści. Co najważniejsze, książka ebook podobała się mojemu nastoletniemu dziecku, z zapałem śledzącemu dzieje Wendy, Nolana i Marcusa, własnych ulubieńców. Dzieje Heather w tym tomie są tłem, a na plan pierwszy wysuwa się Wendy, bardzo zadziorna i sympatyczna osóbka.Powieść pokazuje wspaniałą mieszankę różnorodnych postaci, nietuzinkowych, urozmaiconych, mających wady i zalety, lecz też obdarzonych Darami. Od samych bohaterów i okoliczności życiowych, zależy czy Dary zostaną ujawnione, wykorzystane i udoskonalone. Mamy chociażby społecznika, zwiadowcę, znawczynię koni, lokalizującą ocalałych ludzi, niewidzialnego dla wrogów, telepatę, biegłego w żołnierskiej walce, wyszukującego bezpieczne miejsca. To gwarancja wielu niesamowitych przygód. A potwory, z którymi walczą, są dowodem na istnienie obrzydliwości i koszmarności, kreatury te idealnie podsycają nastrój grozy i niebezpieczeństwa.Uczestniczymy z bohaterami w wojnie o odzyskanie, choć części, normalności, w postapokaliptycznym świecie. Ludzie wygrywają, lecz dopiero wtedy, kiedy potrafią się zjednoczyć i wykorzystać najróżniejsze Dary członków zespołu. W pojedynkę niewiele mogą zrobić. Niezbędny jest również ktoś, kto jak iskra zapali w nich zapał do potyczki z potworami. Nie można poddać się tylko koncentrowaniu sił na przetrwaniu w fałszywie bezpiecznych kryjówkach wokół wrogiego świata. Lecz czy ludzkość potrafi otrząsnąć się po katastrofie i podjąć walkę o odbudowę cywilizacji?bookendorfina.blogspot.com

 • dobrerecenzje.pl

  Wszystko zniknęło z powierzchni Ziemi. Nie ma Porady Ocalenia Ludzkości, nie ma Heather. Po tym jak zakończył się drugi tom Domu Pod Pękniętym Niebem, Wendy usiłuje wziąć sprawy w własne ręce i podstępem zgłasza się do codziennego patrolu lasu. Niedługo po wyruszeniu kobieta odłącza się od grupy i galopem gna na własnej klaczy w głąb ciemnego lasu. Niespodziewanie zatrzymuje się i uświadamia sobie co zrobiła. Zamiast mieszkać dalej w bezpiecznym i ciepłym Domie wyrwała się w egzotyczną podróż śladem Heather. Dzięki jej pamiętnikowi wie co nastolatka przeszła i postanawia odnaleźć ją i przyłączyć się do niej. W ostatniej chwili Wendy spostrzega zielonkawego stwora, który usiłuje podpełznąć do niej. Nagle spomiędzy drzew rozlega się donośny strzał i napastnik w jednej chwili leży z przestrzeloną na wylot głową. Kobieta wiedziona impulsem postanawia sprawdzić co stało się z dawniej zaludnionym miastem. Wchodząc coraz bardziej w głąb kamieniczek nadzieja na znalezienie kogokolwiek spadła całkowicie do zera. Chcąc już odejść, Wendy zauważa małego zagłodzonego kotka, który spogląda na nią olbrzymimi zielonymi oczyma , urzeczona jego pięknem nastolatka bierze go na ręce i razem podążają do dawno opuszczonej willi jakiegoś bogatego prawnika. W środku okazuje się, że Wendy nie jest sama. Dziwaczna maź znajdująca się w akwarium zaczyna bulgotać i do pomieszczenia zbiega się kilka kotów alarmując swoim miauczeniem człekokształtnych. Przerażona wybiega na ulicę i spotyka dawnego członka ich siedmioosobowej grupy, który niedługo po powstaniu schroniska postanowił odłączyć się od grupy.Czy Wendy spotykając dawnego uciekiniera dołączy do niego, odnajdzie Heather i tym samym rozpęta wojnę ze stworami?Trzeci tom z serii Dom pod Pękniętym Niebem bardzo mnie zaskoczył, lecz w sensie pozytywnym. Jednak trochę rozczarowała mnie fabuła i to, że przemieniła się główna bohaterka. Bardzo lubiłam czytać o zmaganiach Heather i szkoda, że w tej książce pdf pojawiła się tylko może ze cztery razy. Jednak fabuła jest jak najbardziej w porządku. Nawet można powiedzieć, że nie będzie to ostatni tom, bo na końcu książki ponownie zostały zadane zapytania na, które nikt nie zna odpowiedzi. Czytam i jednocześnie zauważam jak zachowanie Wendy z pierwszego tomu bardzo się zmieniło. Nie tylko sylwetka nastolatki się zmieniła, lecz i mentalna zmiana, która w niej zaszła sprawiła, że nawet polubiłam główną bohaterkę. Co do okładki to dalej mi się podoba jaki te z wcześniejszych książek. Ogólnie to cała trylogia jest warta polecenia jak i też przeczytania. Ocena: 9/10 Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 • Maciej Pawlak

  Tom trzeci zdecydowanie dorównuje swoim poziomem dwóm poprzednim. Trylogia napisana z pomysłem - fantazja jej autora nie zna granic :-) Akcja toczy się w doskonałym tempie - na tyle szybko, ze nie ma dłużyzn, a jednocześnie na tyle wolno, że czytelnik się nie gubi w jej toku. Super, polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!