Czytaj więcej:
Poetka i książę okładka

Średnia Ocena:Poetka i książę

Romans niemożliwy. Ona – dopiero wchodząca w życie, spontaniczna i radosna poetka. On – starszy o trzydzieści lat, intelektualista o smutnych oczach, książę emigracji. Połączy ich uczucie – zagadkowe i skomplikowane. W 1957 roku Agnieszka Osiecka jedzie do Paryża. W walizce przemyca opowieść narzeczonego, Marka Hłaski, by przekazać je szefowi paryskiej "Kultury". Jerzy Giedroyc jest olśniony – jednak nie tylko talentem młodego pisarza, lecz przede wszystkim zjawiskową poetką. Jedzie za nią nawet do Londynu, choć nikt od dawna nie widział go poza Paryżem. Wszystko po to, by wręczyć jej fiołki. Agnieszka także czuje coś, czego nie doświadczyła nigdy wcześniej. Lecz nawet ona – ekspertka od miłości – nie potrafi nazwać tego, co ich łączy. W opartej na faktach powieści Manuela Gretkowska mistrzowsko opowiada historię miłości niemożliwej, o której Osiecka milczała całe życie. "Osiecką kochamy i widzimy w niej ikonę słodkiej poetessy z warkoczem. A ona była pełna sprzeczności. Miała jak każdy własne mroczne strony, być może mroczniejsze, na pewno bardziej niszczące." Manuela Gretkowska

Szczegóły
Tytuł Poetka i książę
Autor: Gretkowska Manuela
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2018

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Poetka i książę pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Poetka i książę Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Poetka i książę PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna Pruska

    „Poetka i książę” Manueli Gretkowskiej to poetycka powieść. Historia znajomości młodej, lecz już słynnej poetki Agnieszki Osieckiej i niemal trzydzieści lat starszego od niej księcia paryskiej „Kultury”, Jerzego Giedroycia. Agnieszka przyjeżdża do Paryża z opowiadaniem narzeczonego, Marka Hłaski. Przemyca je w ukrytym dnie walizki. Spotyka się z Jerzym licząc na wydanie prozy kontrowersyjnego pisarza z którym coś ją łączy. Z pewnością nie jest to miłość choć mówi się o nim narzeczony. Wokół Agnieszki bowiem kręci się paru innych mężczyzn. Spotyka się z nimi, flirtuje, nawet sypia, lecz tylko z jednym chciałaby założyć rodzinę. Ona tak, ten akurat nie. Giedroyć rozwiedziony, samotny, zapracowany już podczas pierwszego spotkania zachwyca się Agnieszką, jej młodością, świeżością. Chciałby ją zatrzymać w Paryżu choć szczerze przyznaje, że małżeństwo już go nie interesuje. Nie chciałby być ponownie za kogoś odpowiedzialny. Agnieszka również czuje, że przy tym facetowi mogłaby żyć, lecz nie bierze pod uwagę pozostania na emigracji. Manuela Gretkowska opowiada historię miłości niemożliwej poetki i księcia w sposób szczególny. Fabuła tej książki jest złożona jakby z elementów dziennika Agnieszki. Nie do końca jednak i niezupełnie. Jest to historia na którą składają się ulotne chwile, zamierzone i niezamierzone spotkania. Spotkania nie tylko tej pary, którą los zetknął i pchnął ku sobie w Paryżu.To fragmentarycznie zaznaczone rozdziały z życia osób, które były związane z paryską „Kulturą”. To także Agnieszka Osiecka i jej związki, relacje z facetami w owym czasie w Polsce. Nie tylko cudowna kobieta, adorowana, lecz i utalentowana to też córka będąca świadkiem nieudanego małżeństwa własnych rodziców. „Poetka i książę” jest nie tylko historią miłości między tą pełną sprzeczności kobietą, autorką świetnych tekstów, a mężczyzną, który odegrał tak ważną rolę w historii polskiej kultury. Z całości wyłania się bardziej historia Agnieszki niż historia tych dwojga. Ponieważ „Poetka i książę” Manueli Gretkowskiej to historia miłości niemożliwej . Zaskakująca, owiana tajemnicą, dzięki temu bardzo ciekawa. GORĄCO POLECAM!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!