Czytaj więcej:
Północna droga. Tom 1. Saga Sigrun okładka

Średnia Ocena:Północna droga. Tom 1. Saga Sigrun

"Saga Sigrun" to pierwsza element cyklu "Północna droga"."Saga Sigrun" to tętniąca energią życia wytrawna i porywająca narracja, wysmakowany wizerunek psychologiczny postaci, wyjątkowa uroda detalu. Opisowość jednak nie nuży, wręcz odwrotnie - wciąga wyobraźnię czytelnika, włada jego czasem i nie pozwala zapomnieć o sobie. To książka, która rozrasta się w czytelniku jak drzewo. Nie jest typową sagą z aurą sentymentalizmu w tle, ucieka od banału, stroni od uproszczeń nie tylko fabularnych, lecz i filozoficznych. W "Sadze" dziewczyny przepowiadają przyszłość, wędrują po wróżbę, prorokują, lecz i mylą znaki, nie czytają ich, by po okresie dojrzeć do ukrytej wiedzy, zamkniętej w świecie Natury. Wypełnione czekaniem, tęsknotą, nieukojoną namiętnością, wypatrujące tych, których kochają. Zdane czasem tylko na własną intuicję i siłę wewnętrzną. Rozumiejące świat mężczyzn, pokornie oddające synów wojnie. Wypełnione codzienną pracą, którą stwarzają świat: utkany haftem w złote smoki, pachnący miodem, lekarstwem ziół przyniesionych z lasu, złotem zboża w tajemnym spichlerzu. To matki oddychające ciepłem śpiących dzieci, małżonki silniejsze od wojów, gdy nastaje czas wojennego czekania. To kochanki otwierające tajemnicę własnego ciała ciału ukochanego faceta - bezwstydne, szalone, dziko, namiętnie wczepione w mokrą skórę mężczyzny, z którym dzielą życie, gorącym oddechem znaczące własną miłość na nagich plecach ukochanego. Dumne, harde, nieprzejednane, gdy ktoś albo coś zagraża bezpieczeństwu i przyszłości ich dzieci. Mają własne mroczne sekrety słynne tylko ich myślom, znają wartość wierności, lecz i moc zdrady, kłamstwa i nie-prawdy. Magdalena Gauer, literaturoznawcaMamy w tej książce pdf wszystko, co pozwala zupełnie zatopić się w napisanej z epickim rozmachem opowieści o życiu wikingów i na czas lektury stać się jednym z nich. Ogromna erudycja i fantazja Autorki sprawia, że uczestniczymy w świecie absolutnie przekonującym - zmysłowym i detalicznym. To hipnotyczna uczta czytelnicza. Olga Tokarczuk, autorka "Domu dziennego, domu nocnego" i "Biegunów"

Szczegóły
Tytuł Północna droga. Tom 1. Saga Sigrun
Autor: Cherezińska Elżbieta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Północna droga. Tom 1. Saga Sigrun pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Północna droga. Tom 1. Saga Sigrun Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Północna droga. Tom 1. Saga Sigrun PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Zafascynowała mnie historia , życie opisywane w łatwy a zupełnie inny sposób i uczucia.

 • nowak.malgorzata1

  Idealna książka ebook mojej ulubionej autorki pani Elżbiety, która jak zawsze w własnych powieściach fascynuje historią:)

 • Tomasz Majewski

  gorąco polecam, książka ebook warta przeczytanie, idealna fabuła

 • Cezary Jędrzejczak

  Autorka ma tą lekkość narracji i sposób budowania historii, że chce się coraz to następną stronę czytać. Chciałbym, aby dziewczyna tak o mnie mówiła/ pisała. Zachęcony lekturą Sagi Sigrun kupiłem już Ja jestem Halderd.

 • URSZULA PIETRZAK

  Odkryłam Cherezińską całkiem przypadkowo ( najpierw była Korona śniegu i Krwi i Niewidzialna Korona ) i zachwyciłam się jej książkami. Obojętnie czy piszę sagę o Wikingach czy również o średniowiecznej Polsce - akcja porywa i nie można się oderwać od książki. "Korony " to wartka akcja momentami zaskakująca ,piękne opisy scen erotycznych.pięknie nakreślone postaci - czasem aż bajkowe ,odrobina fantazy. Saga Sigrum pozwala nam zajrzeć w nieznany świat Wikingów - trochę brutalny, lecz jakże ciekawy. To wszystko sprawia, że mogę z całą odpowiedzialnością polecić książki pani Elżbiety.

 • Guinessskaa

  Bardzo lubię tę serię. Sposób w jaki jest napisana świadczy o dużym kunszcie i talencie Elżbiety Cherezińskiej. Po raz następny udowodniła ona, że idealnie czuje się w tematyce historycznej. Saga Sigrun ujęła mnie własną klimatycznością, ciekawym przedstawieniem epoki a także tłem społecznym. Ja polecam.

 • Esculap2222

  Jeżeli ktoś szuka tu akcji, niewiele jej znajdzie. W zasadzie cała książka ebook jest długim opisem miłości Sigrun i Regina. Niewątpliwym atutem powieści jest wspaniały, dokładny opis świata przedstawionego. Autorka nie popełniła najmniejszego nawet potknięcia, od pierwszej strony wciągając czytelnika w świat wikingów, świat zdominowany przez mężczyzn, w którym jednak dziewczyny z czasem nabierają coraz większego znaczenia. Nie spodobała mi się jednak główna bohaterka jest zbyt dobra, zbyt wygładzona. Z większą nadzieją zabiorę się za drugą element Północnej Drogi, z Halderd w roli głównej. Książkę jednak polecam.

 • Ekspert Empiku

  Niedawno Stacja History wyemitowała serial "Vikingowie". Od razu ujął mnie za serce. Skandynawia, IX wiek, czas nieustraszonych wikingów, pojedynki, potyczki itp. Zafascynowana serialem zaczęłam szukać ebooków w podobnym klimacie. Ku mojemu zdziwieniu natknęłam się na "Sagę Sigrun". Jest to książka ebook osadzona dokładnie w tym samym okresie i miejscu. Dziewczyny wikingów miały szczególnie silną pozycję w społeczeństwie, co ówczesne czasy czyniło jeszcze bardziej ciekawymi. Książka ebook opowiada historię Sigrun, małżonki Regina, która zajmuje się prowadzeniem dworu i wychowywaniem dzieci. Choć z pozoru brzmi banalnie, jest to początek wyjątkowo wciągającej, barwnej opowieści, która dosłownie pochłania. Na Odyna! Do lektury! Justyna Żukowska, Empik Stargard Szczeciński

 • Świętosława

  Książka ebook napisana pięknym,barwnym i bogatym językiem.Malowana metaforami i uosobieniami.W formie literackiej przypomina nieco "Miłośc Peonii" Lisy See, w charakterze opisu "Cukiernię pod amorem"Małgorzaty Gutowskiej.Świetnie oddany klimat czasów Wikingów, widziany oczyma dziewczyny dla której otaczający ją gród i ludzie są centrum świata.Jedynym znanym i kochanym światem bez,którego nie umiałaby się obejsc.To książka ebook o kobiecie,która miłuje męża,ale także jest od jego autorytetu uzależniona.Na tle minimalnie nakreślonych zdarzeń histrorycznych spotykamy rożne w osobowości kobiety,ktorych dzieje przeplatają się.Ksiązkę czyta się lekko i płynnie.Poetyczne opisy przyrody dodają kolorytu i łagodności.Wspaniale oddany jest klimat oczekiwania dziewczyny na powrót ukochanego męża.Ksiązka jednak jest naznaczona swoistą bezradnością kobiety,ktora pomimo własnej inteligencji bazuje na opinii mężczyzn.Dodatkowo głowna bohaterka jest prawdopodobnie nieco uzalezniona od seksu co sprowadza ją do pozycji podrzędnej.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!