Czytaj więcej:
Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu okładka

Średnia Ocena:Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu

By uświadomić Europejczykom, co tak naprawdę losy się za drzwiami domów rodzin na Bliskim Wschodzie, autorka decyduje się na niełatwą i niebezpieczną wyprawę. Islamska Republika Iranu to państwo z systemem patriarchalnym, czyli takim, w którym dominują mężczyźni. Żeńska element społeczeństwa traktowana jest jak ludzie drugiej kategorii. W Iranie zawierać małżeństwo można już w wieku 13 lat, lecz tylko facet ma prawo do rozwodu. Dziewczyny gwałcone, bite i poniżane nie mogą uwolnić się od własnych mężów-oprawców. Błaganie sąd o rozwód jest bezskuteczne, ponieważ według islamu wina zawsze leży po stronie kobiety. Gdyby tylko zadbała o siebie, nakładała makijaż, by wyglądać bardziej atrakcyjnie, wówczas do złego zachowania męża z pewnością by nie doszło. Stworzenie niniejszej książki poprzedzone było wieloma ciężkimi rozmowami z Irankami, które odważyły się opowiedzieć o piekle, jakiego doświadczyły. Lecz trzeba też zaznaczyć, że są to dziewczyny silne. Jak bardzo? Odpowiedź przyniesie lektura niniejszej książki.

Szczegóły
Tytuł Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu
Autor: Kozioł Karolina
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2018

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Recenzent

    Przedpremierowo Magdalena Górnicz (Angelic) Następna podróż Pani Karoliny Kozioł, mająca ukazać kłopoty dzisiejszego świata, przenosi nas do Iranu i nierówności wobec kobiet. Patriarchat na terenie Bliskiego Wschodu to dla Europejczyków zawsze temat kontrowersyjny. Jako kobieta, która może właściwie wszystko i nie jest ograniczona żadnymi prawami, zawsze z pasją i niesprawiedliwością patrzyłam na sytuację w państwach Islamskich. Pani Karolina przedstawia Iran w trochę innej odsłonie. Prezentuje historię, która najpierw dążyła do nadania dziewczynom większych praw, aby z czasem powrócić do konserwatyzmu religijnego, spowodowanego zmianami politycznymi. Myślę, że to historyczne wprowadzenie jest bardzo ciekawe, gdyż my, Polacy nie zagłębiamy się raczej w historię państw Bliskiego Wschodu i nierzadko nie jesteśmy zorientowani w zmianach jakie tam zachodziły. Warto wspomnieć, że przedstawiony jest sposób uzyskania wizy, który dla członków drużyny z Wielkiej Brytanii, był znacznie utrudniony i trwał miesiącami, ze względu na propagandę utrzymaną przeciwko Wielkiej Brytanii i USA. Autorka już wcześniej przygotowana była do spotkań z paroma silnymi kobietami, walczącymi o równość i przede wszystkim o siebie. Dziewczyna maltretowana przez męża w Iranie, jeśli wniesie o rozwód, zostanie pozbawiona praw rodzicielskich i jest traktowana z góry przez sąd, który obwinia ją o zaistniałą sytuację. Inne wzmianki jak chociażby o tym, że dziewczyna jest traktowana jak połowa mężczyzny, też do przyjemnych nie należą, jednak z książki tchnie nadzieja na zmiany i widoczny jest wpływ na myślenie, też męskie. Mogłabym przytoczyć jeszcze kilka scen, które mnie poruszyły, jednak zachęcam Was do wzięcia do ręki tej pozycji i wyniesienia z niej czegoś dla siebie. Zalecam :) https://angeliconpoint.blogspot.com/2018/02/karolina-kozio-poszukuje-marzen-nowosci.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!