Czytaj więcej:
Przejęzyczenie. Rozmowy o przekładzie okładka

Średnia Ocena:Przejęzyczenie. Rozmowy o przekładzie

W raju, jak chętnie myślimy, wszyscy z pewnością rozmawiali po polsku. Musimy się jednak pogodzić z tym, że ani Tomasz Mann nie był Polakiem, ani nawet Dostojewski nie pisał po polsku. Dlatego warto przeczytać, co o własnej pracy mówią uznani tłumacze Flauberta, Nabokova, Joyce’a, Woolf, Márqueza, Coetzee’go a także wielu innych autorów. Przeczytać także i o tym, jak się trudzą, by nas na nowo zaprowadzić do raju – raju literatury.O pracy ponad przekładami fascynująco opowiadają: Carlos Marrodán Casas, Andrzej Jagodziński, Małgorzata Łukasiewicz, Teresa Worowska, Magdalena Heydel, Ireneusz Kania, Piotr Sommer, Anna Wasilewska, Jerzy Jarniewicz, Ryszard Engelking, Jan Gondowicz a także Michał Kłobukowski.

Szczegóły
Tytuł Przejęzyczenie. Rozmowy o przekładzie
Autor: Zaleska Zofia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przejęzyczenie. Rozmowy o przekładzie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przejęzyczenie. Rozmowy o przekładzie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przejęzyczenie. Rozmowy o przekładzie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • magrzes

    Dwanaście rozmów z interesującymi ludźmi, dla których słowo ma znaczenie. Dowiadujemy się, jakie kłopoty wiążą się z tłumaczeniem - poczynając od podstawowego, jak "odpowiednie dać rzeczy słowo", lecz także jak współpracować z wydawnictwem, z redaktorami, czy krytykami, no i trochę o tym jak wyżyć uprawiając profesję tłumacza (niełatwo bez dodatkowych zajęć). Dla nałogowych czytelników książka ebook pani Zaleskiej jest obowiązkowa. Autorka, będąc córką słynnej tłumaczki, potrafi zadawać właściwe pytania, a rozmówcy/rozmówczynie cudownie na nie odpowiadają. Dużo ciekawostek z "kuchni" tłumaczenia, trochę zwierzeń jak poszczególne osoby zaczynały, jak pracują teraz. Tłumacze są raczej niedoceniani; rzadko który czytelnik zapamiętuje nazwisko tłumacza. Z lektury wynika, że czasem może to i lepiej. Jednak nie w przypadku tłumaczeń dokonanych przez bohaterów tej książki. Łączą nas oni z kulturą innych narodów, a przy okazji wzbogacają mowa polski wprowadzając, z konieczności, nowe metody patrzenia na świat i opisywania go. Bardzo polecam! Wydanie drukowane jest eleganckie. Książka ebook doskonała na prezent.

  • Mika

    Wciągająca lektura, zaciekawi nie tylko tłumaczy. Lekko i miło przechodzi się do kolejnych historii i opinii.

  • Tatiana Kowalska

    Pozycja tyleż oryginalna co interesująca. Pracę tłumacza uważałam zawsze za wyjątkowo wyjątkową, trudną, a sam proces przekładu jest dla mnie wnikaniem w duszę i umysł danego autora, co samo w sobie jest fascynujące. Dlatego to wszystko co mówią o własnej profesji tłumacze, było ponad wyraz ciekawe, odkrywcze, przybliżyło tajniki tego zawodu a także tajniki dzieł literackich.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!