Czytaj więcej:
Przez dziurę w płocie czyli o tym, że święci to także ludzie okładka

Średnia Ocena:Przez dziurę w płocie czyli o tym, że święci to także ludzie

Ksiądz Jan Twardowski o świętych mówił i pisał często. Choć wieloma różnorakimi słowami opisywał, kto to jest święty, i dał dużo definicji świętego, jedna występuje zawsze: świętego nie można udawać. O tym właśnie jest książka ebook zatytułowana "Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie". Jest w niej – jak zwykle u księdza Twardowskiego – dużo pytań: Co to znaczy święty? Kim byli ci, których uznajemy za świętych? Czy trzeba być kanonizowanym, aby być świętym? Czy święci jeszcze żyją? Jak żyć, by być świętym? W jaki sposób dostać się do nieba? We wszystkich wydanych do tej pory ebookach tego autora adresowanych do dzieci znajdziemy dużo tekstów o świętych. Większość z nich, do tej pory rozproszonych, odnalazła się w tym tomie. Dopełnieniem wyboru opowiadań i wierszy o świętych jest nad dwadzieścia tekstów nowych, nigdy do tej pory niepublikowanych.

Szczegóły
Tytuł Przez dziurę w płocie czyli o tym, że święci to także ludzie
Autor: Twardowski Jan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Święty Wojciech Dom Medialny
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przez dziurę w płocie czyli o tym, że święci to także ludzie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przez dziurę w płocie czyli o tym, że święci to także ludzie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przez dziurę w płocie czyli o tym, że święci to także ludzie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • jeke5

    ,,Święty to jest taki człowiek, który chodzi po ziemi i myśli nie tylko o sobie i o tym, aby jemu było dobrze, lecz i o tym, aby innym było dobrze." W zbiorze ,,Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie" zebrane zostały wiersze i opowiadania ks. Jana Twardowskiego dotyczące świętych, które ukazały się w wydanych do tej pory ebookach a także osiemnaście świeżych tekstów, do tej pory niepublikowanych. Ksiądz pisze o świętych kanonizowanych i takich, których imiona zna tylko Pan Bóg, którzy mieszkają pośród innych ludzi w jakimś miasteczku, czy wiosce. ,,Był ktoś dobry, poświęcił się dla drugich, kochał, umierał, pies z kulawą nogą o nim nie pamięta," lecz pamięta o nim Bóg, a ksiądz Jan Twardowki wskazuje, że takich świętych trzeba szukać także w najbliższym otoczeniu. Święty może być chudy jak patyk, jak św. Sebastian, lecz również gruby, jak św. Tomasz z Akwinu, może mieć białą brodę, jak św. Mikołaj, piękną zbroję, jak św. Jerzy, lecz również zwykły pasiak podobny do piżamy, jak św. Maksymilian Kolbe. Święty może być wysoki lub niski, brzydki lub piękny, smutny lub wesoły, białej rasy lub żółtej czy czarnej. Święci są różni, lecz łączy ich to, że pokochali Pana Jezusa, słuchali go i za nim szli, aż do nieba. Miłowali wszystkich ludzi, zwierzątka i walczyli z każdym grzechem. Świętego nie da się udawać, na świętość pracuje się całe życie, ponieważ za nim ktoś stał się świętym chodził do przedszkola, szkoły i pracował. Teksty dla dzieci w tej książce pdf są proste, lecz bardzo trafne, wyraziste w własnej wymowie i utrzymane w pogodnym nastroju. Z pewnością pobudzą dzieci do zastanawiania się ponad świętością i zadawania pytań. Kto jest świętym? Jak żyć, by stać się świętym? Czy można ze świętym jechać autobusem albo grać w piłkę? Czy w mojej rodzinie jest święty? Czy święty to postać namalowana na obrazie? Opowiadania i wiersze zawarte w tym zbiorze pomogą przybliżyć postacie świętych żyjących w czasie biblijnym, starożytnym i współczesnym np.: św. Rocha, św. Piotra, św. Ludmiłę, św. Agnieszkę, św. Tereskę, św. Marcina, św. Józefa, św. Mikołaja, św. Antoniego, św. Maksymiliana Kolbe, św. Jana Pawła i wielu innych. Książka ebook jest prześlicznie i starannie wydana. Twarde okładki, bardzo dobrej jakości papier, kolorowe ilustracje autorstwa Elżbiety Kidackiej. Miło bierze się tę publikację do rąk i czyta z dzieckiem. Doskonale nadaje się również na prezent. Serdecznie polecam:) https://magiawkazdymdniu.blogspot.com/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!