Czytaj więcej:
Przystań na krańcu świata okładka

Średnia Ocena:Przystań na krańcu świata

"Przystań na krańcu świata" to opowieść Francesci Brill inspirowana dziejami dziennikarki Emily Hahn, żyjącej w okupowanym Hongkongu w czasach drugiej wojny światowej. Lato 1940 roku. Stevie Steiber, przebywająca w Hongkongu dziennikarka, nie przejmuje się trwającą w Europie wojną. Marzy o poważnym pisarstwie, niemniej dni upływają jej głównie na zbieraniu plotek i chodzeniu na przyjęcia. Jishang, jej chiński znajomy, angażuje ją w działalność własnego opiniotwórczego, kontrowersyjnego pisma. Major Harry Field wysłannik jej Królewskiej Mości ma zbadać podejrzaną aktywność na terenie kolonii. Najbardziej zainteresował go zagadkowy Jishang, ale cudowna korespondentka budzi w nim nie mniejszą fascynację. Z chwilą ataku Japończyków urokliwy i dekadencki Hongkong zmienia sie w strefę działań wojennych. Jak daleko posuną się szpieg i dziennikarka, by zapewnić sobie bezpieczeństwo?

Szczegóły
Tytuł Przystań na krańcu świata
Autor: Brill Francesca
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przystań na krańcu świata pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przystań na krańcu świata Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przystań na krańcu świata PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • bojarun

    "Przystań..." jest jak baśń. Początkowo toczy się leniwie i ciepło. Mamy opisy codziennego życia, bogactwa i przepychu. W drugiej fazie nabiera tempa - jest prosta, kanciasta, przedstawia fakty bez owijania w cudowne słówka. Migawki z codziennego życia z bogatych i pełnych przepychu stają się okrutne i "biedne". Mamy tu obraz wojny innej niż znamy z lekcji historii, choć przecież wojna to wojna. Przemoc i zawiść jest wszędzie taka sama. Japończycy byli równie okrutni co Niemcy (może nawet bardziej z racji znajomości sztuk walki), a autorka nie chroni czytelnika przed tym okrucieństwem. Tak jak w większości bajek mamy tu również szczęśliwe zakończenie. Nie słodkie i cukierkowe, ale szczęśliwe w sposób dorosły.

  • Ag

    Osobiście najbardziej cenię sobie w tej książce pdf oddanie tak realiów wojny, jak i obyczajowości lat 40. Lecz „Przystań na krańcu świata” spodoba się przede wszystkim wielbicielom romansu z olbrzymią historią w tle, ponieważ – co jak co – lecz jest to przede wszystkim historia o miłości, która miała pecha urodzić się w środku wojennej zawieruchy.

  • kasandra_85

    Bohaterką jest amerykańska korespondentka, Stevie Steiber. Młoda, ambitna, pełna zapału i chęci, kobieta pragnie rozwijać własny pisarski talent. Choć w Europie wrze od politycznych bitew a wojna na całego się rozszalała, tu w Hongkongu jest pozornie spokojnie i bezpiecznie. Bohaterka zbiera materiały prasowe i zasłyszane ploteczki na różnorakich imprezach i przyjęciach, lecz wewnętrznie pragnie nieco bardziej dziennikarskiego zajęcia. Jej chiński przyjaciel Jishang wplątuje ją w działalność kontrowersyjnej gazety. Tymczasem na oku ma ją i jej przyjaciela pewien szpieg. Intryguje i przyciąga go zwłaszcza młoda, cudowna Stevie. A później macki wojny docierają aż do Hongkongu i wszystko zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót.Jak potoczą się dalsze dzieje bohaterów? II wojna światowa, okupacja Hongkongu, tragedia jednostki i dramat narodu...Napisana jest barwnym, plastycznym językiem. Wiele tu emocji, trudnych wyborów, skomplikowanych zależności. Zdecydowanie polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!