Czytaj więcej:
Śmierć na otwartym morzu okładka

Średnia Ocena:Śmierć na otwartym morzu

W ośmiu opowiadaniach zawartych w tomie komisarz Montalbano zmaga się z przestępstwami rozmaitego typu, nie tylko z morderstwami, lecz także z zagadkowym pożarem w hotelu czy ze złodziejem dżentelmenem. Przez karty książki przewijają się wszyscy bohaterowie słynni i lubiani z cyklu powieści – gapowaty Catarella, kuszący komisarz Augello, wieczna narzeczona Livia i wierna gosposia Adelina – tyle że tak jak sam główny bohater, młodsi, bardziej optymistyczni, pełni energii i pomysłów.

Szczegóły
Tytuł Śmierć na otwartym morzu
Autor: Camilleri Andrea
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Śmierć na otwartym morzu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Śmierć na otwartym morzu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Śmierć na otwartym morzu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anonymous

  Camilleri - jak zwykle opowieść pełna humoru, interesująca fabuła, ciekawe postaci i smakowite opisy kuchni włoskiej

 • patka

  Kryminały to gatunek, po który sięgam zdecydowanie za rzadko.Włoskie klimaty, doceniony pisarz a także forma opowiadań - idealnego sposobu na poznanie stylu autora a także jego bohaterów, wydał mi się doskonałą okazją, żeby to zmienić. "Śmierć na otwartym morzu" Andrea Camilleri'ego okazała się przyjemną lekturą, jednak nie podbiła mojego serca.Jednym z najistotniejszych fragmentów kryminału, jest oczywiście prowadzone śledztwo. Twórca w żadnym razie nie zawodzi. Zagadki są zróżnicowane a także ciekawe, idealnie przedstawiają też obraz włoskiej policji na Sycylii lat 80. Andrea Camilleri stworzył też ciekawe postacie (od policjantów po podejrzanych), które jednak znacznie by zyskały na bardziej poszerzonym portrecie i dłuższym "czasie antenowym".Styl autora jest dość specyficzny. Nie zawiera zbyt wiele opisów, większość tekstu to dialogi, dzięki czemu książkę tę czyta się bardzo szybko. Pozwala to też na skupienie się na sprawie i zagadce, bez innych fragmentów odwracających uwagę. Jednak ja należę do grona czytelników, dla których rozwój bohaterów, jak i tło akcji jest bardzo ważne, zwłaszcza kiedy postacie są interesujące i chciałabym je lepiej poznać, a akcja rozgrywa się we Włoszech... Zdaję sobie sprawę, że jest to zestaw opowiadań, jakkolwiek styl autora nie może się znacznie różnić w opowiadaniach i powieściach.Czymś co bardzo umiliło mi czytanie, był format a także jakość tej pozycji. Nieduży rozmiar, niezła jakość papieru a także przemyślana edycja - zawsze zostaje przeze mnie zauważona i doceniona :D."Śmierć na otwartym morzu" okazała się miłą wyprawą na Sycylię, jednak pozostawiła niedosyt w zakresie portretu bohaterów a także tła akcji (kto by nie chciał więcej Włoch!). Na tę chwilę nie planuję ponownego spotkania z komisarzem Montalbano, lecz cieszę się z kolejnego doświadczenia z kryminałami.Mój regał z książkamipatsy-books.blogspot.com

 • anonymous

  Tym razem opowiadania. Camillieri u szczytu możliwości.

 • Aniela Kowalska

  Ciapowaty Catarella, jeszcze kuszący komisarz Augello, wieczna narzeczona Livia i wierna gosposia Adelina w ośmiu niedługich, lecz wywołujących dreszczyk emocji opowiadaniach. Miła odmiana po całym cyklu Camillerii. Bohaterowie młodsi, bardziej entuzjastycznie nastawieni do wszystkiego, co ich otacza.

 • anonymous

  Jak zwykle przygody inspektora Montalbano są wciągające. Tutaj Montalbano jest młodszy i nie ma w sobie tej goryczy co w późniejszych ebookach Camillerego.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!