Czytaj więcej:
Spalić paszport okładka

Średnia Ocena:Spalić paszport

„Spalić paszport” to fascynujące opowiadania polskiego franciszkanina z Ugandy. Twórca jest współzałożycielem misji w Kakooge niedaleko Kampali. Ta książka ebook to owoc jego nad piętnastoletniego pobytu w państwie nazywanym przez wielu podróżników „perłą Afryki”. Bogusław Dąbrowski wiarygodnie ukazuje kłopot wytrwania na misji w Afryce. Szok kulturowy powoduje załamania u księży nawet tych z największym powołaniem. W archiwum ojców białych, pierwszych misjonarzy tego kontynentu, twórca odnalazł zapiski o tym, że palili oni własne paszporty, by nie mieć możliwości powrotu. Ta książka ebook to świadectwo wielkiej miłości do Ugandy, jej przyrody, mieszkańców, a jednocześnie dowód zmagania się z poczuciem obcości, zwątpieniami, chorobami, koniecznością akceptowania zachowań Afrykańczyków, ich „synkretycznej wiary”. Misjonarz musi „dzielić się” własnymi parafianami z przewodnikami tradycyjnych religii afrykańskich. „Spalić paszport” przynosi dzikie obrazy i stawia niełatwe zapytania dotyczące tożsamości i sensu współczesnych misji.

Szczegóły
Tytuł Spalić paszport
Autor: Dąbrowski Kalungi Bogusław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Spalić paszport pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Spalić paszport Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Spalić paszport PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • EWA NIKOLIN

  ŻE OJCIEC BOGUSŁAW KALUNGI DĄBROWSKI, KTOREGO ZNAM PARENAŚCIE LAT, PISZE ŚWIETNIE I JAKĄ JEST OSOBĄ TO JUZ WNOSKUJEMY Z SAMEJ KSIAŻKI. ALE Z KSIAZKI NIE WYWNIOSKUJEMY, ILE DOBRA DLA POWIERZONYCH MU LUDZI ON ROBI. ALBO ILE PAN BÓG PRZEZ NIEGO "ROBI" I POMAGA MIEJSCOWYM. NIE DOŚĆ, ZE WYBUDOWAŁ SZKOŁE ZAWODOWĄ DLA CHŁOPCÓW I WYPOSAŻYL ( NA SUPER POZIOMIE- MAŁO W AFRYKAŃSKIM BUSZU WIDZIAŁAM TAKICH SZKÓŁ), TO JESZCZE TERAZ ŻEBY JA UTRZYMAC I TYM SAMYM DAĆ WYKSZTAŁCENIE I PERSPEKTYWY MŁODYM LUDZIOM NAPISAŁ TĘ KSIĄŻKE. A TA SZKOŁA, TO TYLKO JEDEN Z PRZYKŁADOW JEGO MISJI. ON ŻYJE DLA TYCH LUDZI. EWA NIKOLIN

 • Teresa Stachowicz

  Zalecam w 100%. Dla tych, którzy chcą dotknąć wnętrza Afryki, poznać ją od środka. Opisana przez misjonarza mieszkającego kilkanaście lat w Ugandzie. Idealnie napisana. Gratulację dla Autora :)

 • Teresa Stachowicz

  Zalecam w 100%. Jeśli pragniesz poczuć klimat Afryki, znaleźć się w środku zdarzeń, to ta książka ebook jest dla Ciebie. Gratuluję Autorowi :)

 • Małgorzata Kałun

  Afryka widziana oczami kogoś, kto spędził tam tyle czasu? To musi być dobre! A przede wszystkim prawdziwe! I jest! Zalecam w 100%

 • rpopik

  Bogusław Dąbrowski - franciszkanin - literat 😉😃👍📚 kto go zna - na pewno już czyta, pozostałym zalecam lekturę (biegiem do księgarni ;)) a Ty Boguś pisz dalej 'very fast' ! ;) Gratuluję :-)

 • Katarzyna

  Książka ebook jest niebywale interesująca, pełna ciekawych, zabawnych, lecz i zaskakujących historii zakonnika w pełni poświęconego własnej pracy. Jest ona prawdziwą odsłoną życia w jak różnorakiej i niezrozumiałej dla Europejczyka Ugandzie. Twórca w intrygujący sposób oprowadza czytelnika po Ugandzie, opisując jej krajobraz, gospodarkę, przedstawiając panujący tam ustrój polityczny, zasady i tradycje a także odbywające się rytuały. Co więcej, twórca odsłania dużo epizodów z swojego życia, które z racji wykonywanego "zawodu" wcale nie jest łatwe. Jest to idealna lektura dla osób już biorących udział w misjach, dla tych, którzy dopiero planują wyjazd do Ugandy, a także dla wszystkich ciekawych się prawdziwym życiem Afryki.

 • MOTYL

  Książka ebook bardzo interesująca i prawdziwa. Poznajemy w niej samego Autora ,który szczerze omawia własne przeżycia nie tylko jako Zakonnika ,ale po prostu zwykłego człowieka ,który boryka się z wieloma problemami,pokusami zwątpieniem ,samotnością...upada ,ale podnosi się...i trwa dalej w swoim powołaniu...to jest piękne... Pokazał nam mały kawałek życia ,kultury,obyczajów jakie panują w jego Misji od "podszewki" - pym nie mamy pojęciaokazał inne życie o którm my tak naprawdę nie mamy pojecia...Polecam całym sercem idealna lektura i cudowne fotografie !!!!

 • Barbara Sztogryn

  Książka ebook zachwyciła mnie !!! Każde opowieść przybliża Afrykę jakiej nie znamy i z pewnością nigdy nie poznamy. Trzeba tam żyć i być na codzień aby móc wszystko zobaczyć takie jakie jest. I właśnie w tej książce pdf Twórca omówił to wszystko co przezył co widział przez te wszystkie lata własnej misji. Zalecam !!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!