Czytaj więcej:
Spryciarz z Londynu okładka

Średnia Ocena:Spryciarz z Londynu

Dodger żyje z tego, co znajdzie w kanałach dziewiętnastowiecznego miasta. Dla niego całym światem jest jego ukochana dzielnica i większość własnych ziomków. Z racji szemranego życia nie darzy sympatią zbyt wielu policjantów. A w zasadzie – żadnego policjanta. Prawdziwy z niego pan i władca dzielnicy. Jeśli ktoś go o coś pyta, to nigdy nic nie wie i o niczym nie słyszał, „w ogóle go tam nie było”. Chłopaka zna każdy, kto jest nikim, a nie zna nikt, kto jest kimś. Pewnie zostało by tak na zawsze, gdyby pewnej deszczowej nocy nie ocalił z rąk oprawców samotnej dziewczyny. Tyle tylko że ta samotna kobieta wcale nie jest samotna i ma męża, którzy jest "kimś". Odtąd świat Dodgera stanie na głowie, a on sam pozna wielu interesujących ludzi z wyższych sfer: milionerów, polityków, policjantów, książąt i... zawodowych zabójców!

Szczegóły
Tytuł Spryciarz z Londynu
Autor: Pratchett Terry
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Spryciarz z Londynu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Spryciarz z Londynu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Spryciarz z Londynu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Dominika Dembińska

  kupiony dla fanki Pratchett'a, która była zachwycona książką, podobno jedna z lepszych ebooków tego autora

 • Barkler

  Chociaż "Spryciarz z Londynu" zaliczany jest do literatury młodzieżowej, ja przeczytałem go z olbrzymią przyjemnością (a mam już trochę więcej lat na karku :-) Czyta się tę książkę świetnie, jest napisana z dużym poczuciem humoru. Zalecam wszystkim przygody tego niesamowitego bohatera. Niezła rozrywka gwarantowana!

 • Adam Kowalski

  Tak, wiem, jak to brzmi, lecz recenzja ta jest skopiowana z wpisu znajdującego się poniżej, z prostego względu - mój poprzedni email został usunięty i nie mam jak się na to konto zalogować. Możecie państwo to sprawdzić.Zapewne dużo osób zainteresowało się "Spryciarzem" przez nazwisko autora, twórcę znanego Świata Dysku, bardzo lubianego w kręgach wielbicieli literatury fantastycznej. Terry Pratchett jest słynny przede wszystkim z lekkiego pióra i inteligentnego, nieraz bardzo abstrakcyjnego poczucia humoru. Jego dzieła czyta się przez to bardzo przyjemnie, nie mogąc oderwać się od lektury. Miałem nadzieję, że "Spryciarz z Londynu" nie będzie w tej kwestii wyjątkiem. Nie zawiodłem się ani trochę.Książka wciąga od pierwszych stron. Akcja toczy się dość dynamicznie, przez co ani razu nie odczułem znużenia. Fabuła nie jest szczególnie oryginalna, ot – główny bohater żyjący z tego, co znajdzie w kanałach dziewiętnastowiecznego Londynu przez kilka fortunnych zbiegów okoliczności staje się bohaterem znanym w całym mieście. Zaczyna się nim interesować dużo wpływowych ludzi, pomiędzy innymi zawodowi zabójcy. Historia zdecydowanie nie powala na kolana. Od tego jest tutaj klimat.Akcja powieści losy się w wiktoriańskim Londynie, a więc na początku dziewiętnastego wieku, kiedy to stolicę Anglii nawiedzały liczne epidemie brudu, chorób i biedy. Dużo osób żyło na ulicach, trudząc się żebraniem, a nieliczni – tak jak główny bohater, Dodger – zbierając w kanałach monety i inne drobnostki. Autorowi nie można zarzucić nieprzygotowania ze strony historycznej – Pratchett omówił ówczesny Londyn, jakby sam swego czasu był jego mieszkańcem (oczywiście nie miałem na celu w żaden sposób urazić go tym stwierdzeniem ).Warto wspomnieć też o postaciach pojawiających się na kartach książki. Takowe są bardzo charyzmatyczne, każda ma inny, niepowtarzalny charakter. Można spotkać także postacie historyczne – na przykład Charlesa Dickensa czy królową Wiktorię.Uważam, że Terry Pratchett znowu odwalił kawał dobrej roboty i "Spryciarz" jest książką lepszą od wielu części Świata Dysku. Twórca po raz następny udowodnił, że jest mistrzem w własnej dziedzinie.

 • Yellow_Submarine21

  Zapewne dużo osób zainteresowało się "Spryciarzem" przez nazwisko autora, twórcę znanego Świata Dysku, bardzo lubianego w kręgach wielbicieli literatury fantastycznej. Terry Pratchett jest słynny przede wszystkim z lekkiego pióra i inteligentnego, nieraz bardzo abstrakcyjnego poczucia humoru. Jego dzieła czyta się przez to bardzo przyjemnie, nie mogąc oderwać się od lektury. Miałem nadzieję, że "Spryciarz z Londynu" nie będzie w tej kwestii wyjątkiem. Nie zawiodłem się ani trochę.Książka wciąga od pierwszych stron. Akcja toczy się dość dynamicznie, przez co ani razu nie odczułem znużenia. Fabuła nie jest szczególnie oryginalna, ot – główny bohater żyjący z tego, co znajdzie w kanałach dziewiętnastowiecznego Londynu przez kilka fortunnych zbiegów okoliczności staje się bohaterem znanym w całym mieście. Zaczyna się nim interesować dużo wpływowych ludzi, pomiędzy innymi zawodowi zabójcy. Historia zdecydowanie nie powala na kolana. Od tego jest tutaj klimat.Akcja powieści losy się w wiktoriańskim Londynie, a więc na początku dziewiętnastego wieku, kiedy to stolicę Anglii nawiedzały liczne epidemie brudu, chorób i biedy. Dużo osób żyło na ulicach, trudząc się żebraniem, a nieliczni – tak jak główny bohater, Dodger – zbierając w kanałach monety i inne drobnostki. Autorowi nie można zarzucić nieprzygotowania ze strony historycznej – Pratchett omówił ówczesny Londyn, jakby sam swego czasu był jego mieszkańcem (oczywiście nie miałem na celu w żaden sposób urazić go tym stwierdzeniem ).Warto wspomnieć też o postaciach pojawiających się na kartach książki. Takowe są bardzo charyzmatyczne, każda ma inny, niepowtarzalny charakter. Można spotkać także postacie historyczne – na przykład Charlesa Dickensa czy królową Wiktorię.Uważam, że Terry Pratchett znowu odwalił kawał dobrej roboty i "Spryciarz" jest książką lepszą od wielu części Świata Dysku. Twórca po raz następny udowodnił, że jest mistrzem w własnej dziedzinie.

 • Igor Kwiatkowski

  Książka ebook jest wyjątkowo wciągająca, miło się ją czytało od pierwszej do ostatniej strony. Twórca w sposób mistrzowski poprowadził narrację, nie miałem ani jednego momentu w kórym czułbym znudzenie. Idealny klimat Londynu czasów wiktoriańskich a także główny bohater sprawiają, że na jakiś czas zapomniałem o ebookach ze Świata Dysku.

 • Marta Kilian

  O tym, że Prachett jest idealnym pisarzem wiedziałam już znacznie wcześniej, jednak zawsze odnosiłam się do jego twórczości z rezerwą. Własną przygodę z twórczością tego genialnego pisarza rozpoczęłam właśnie od lektury „Spryciarza z Londynu” i jestem pełna podziwu, ponieważ to opowieść nie tylko o przygodach zabawnego Dodgera, człowieka na wskroś idealnego, prezentującego krystaliczne wartości, jest to przede wszystkim opowiadanie o wiktoriańskim Londynie. To przyjemna podróż po kanałach, salonach, ulicach i mieszkaniach miasta z tamtej epoki. Książkę czyta się dynamicznie nie tylko ze względu na dużą czcionkę, napisana jest w sposób żywy, a wartka akcja porywa.

 • Ekspert Empiku

  "Spryciarz..." to nie tylko wyśmienita lektura, lecz także idealny obraz wiktoriańskiego Londynu. Opisy miasta, a szczególnie życia codziennego biedoty, są bardzo sugestywne. W książce pdf nie brak także brutalnych scen, walki, pogoni, które wyjątkowo nierzadko toczą się w śmierdzących kanałach stolicy Anglii. Jednak "Spryciarz z Londynu" to nie opowieść historyczna, lecz bajka z wyjątkowym przesłaniem i ogromna dawką dowcipu w klimacie Dickensa. Poczucie humoru a także wspaniałe opisy zapewnią wam niezapomniane wrażenia i bezsenną noc, ponieważ od książki ciężko się oderwać. Gorąco polecam!Ewelina Menkarska, Empik Częstochowa

 • Ekspert Empiku

  Znamy go ze Świata Dysku, znamy z opowieści Nomów, lecz od tej strony to się prawdopodobnie nikt nie spodziewał poznać imć Terry’ego Pratchetta. Mądrala fantasy stworzył coś nowego. Coś, co tylko przebrzmiewało z jego powieści. Kryminał dla młodzieży, dodatkowo osadzony w typowym mrocznym Londynie czasów Dickensa. Następny idealny wybór głównego bohatera i spójna nieprzewidywalna akcja. Jest coś w tym autorze, że uwielbiam być zaskakiwana jego aluzjami i poczuciem humoru. I chociaż nie jestem czytelnikiem docelowym, muszę przyznać, że bawiłam się idealnie czytając o zbieraczu z londyńskich kanałów.Karolina Szczerba, Empik Świdnica

 • MyBooks - Nasze recenzje

  Książkę czyta się naprawdę bardzo szybko. Przyznam jednak, że akcja nie była jakaś bardzo wartka i choć dużo interesujących rzeczy się działo, czasem byłam po prostu znudzona i miałam wrażenie, że twórca spisał bardzo dobrą książkę, jednak nie dał fabule 'kopa'. Nie było w niej po prostu dynamiki, wszystko działo się stosunkowo wolno i choć chciałam się dowiedzieć jak potoczą się dzieje bohaterów, to pragnienie tej wiedzy spowodowało, że bez odpoczynku od tej książki dotarłam do jej końca.

 • George

  Każdy kto zna Terrego Pratchetta ten wie z grubsza co może się spodziewać po jego książce. I wiecie co? Dokładnie to dostaje. "Spryciarz z Londynu" jest moja ulubiona książką, do której nierzadko wracam, gdy chce poprawić sobie humor. Jeśli lubisz tego autora to nawet nie masz się co zastanawiać tylko brać w ciemno!

 • Katarzyna

  Prachett to idealny pisarz, posiadający zręczne pióro i tak charakterystyczny i wyróżniający go spośród innych styl. Jednak Spryciarz... to nie tylko wyśmienita lektura, lecz także (a może przede wszystkim) idealny obraz wiktoriańskiego Londynu ze wszystkimi jego plusami i wadami (których niestety było najwięcej).Atutem są także idealnie odmalowani bohaterowie a także uczynienie nimi postaci autentycznych, jak chociażby Charlesa Dickensa, Josepha Bazalgette czy królowej Wiktorii. Jednak Spryciarz... to nie opowieść historyczna, lecz bajka z wyjątkowym przesłaniem i ogromna dawką humoru w klimacie Dickensa.Prachett po raz następny potwierdził, że jest idealnym pisarzem. Poczucie humoru, wspaniałe opisy i przypisy zapewnią wam niezapomniane wrażenia i bezsenną noc, ponieważ od książki ciężko się oderwać. I nawet, jeżeli nie jesteście fanami fantastyki, po Spryciarza..możecie śmiało sięgać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!