Czytaj więcej:
Świat w płomieniach okładka

Średnia Ocena:Świat w płomieniach

Zdumiewająca opowiadanie o genialnej dziewczynie zmuszonej, by pozostać w cieniu. Książka ebook nominowna do Nagrody Bookera i okrzyknięta najlepszą jak do tej pory powieścią Siri Hustvedt, wybitnej nowojorskiej pisarki i krytyka sztuki, prywatnie małżonki Paula Austera.Znakomita nowojorska artystka Harriet Burden po wielu latach ignorowania jej prac, rekrutuje trzech młodych mężczyzn, żeby zaprezentowali jej dzieła jako własne własne. Wywołuje tym samym skandal w nowojorskim świecie sztuki – kiedy wystawy odnoszą spektakularny sukces, Harriet ujawnia się jako ich autorka, lecz jeden z wynajętych przez nią artystów, Rune, wszystkiemu zaprzecza. Krytycy stają po stronie Rune’a, a on sam rozpoczyna pełną napięcia grę z Harriet Burden – grę, która kończy się jego śmiercią w zagadkowych okolicznościach...Misternie skonstruowana opowiadanie składa się z rozmaitych świadectw, w tym z pamiętników Harriet zredagowanych już po jej śmierci. "Świat w płomieniach" to wspaniałe połączenie literatury i fikcji dokumentalnej, które ukazuje bohaterkę z wielu punktów widzenia. Jej krytycy, wielbiciele, rodzina i przyjaciele prezentują własne, często sprzeczne i niewolne od uprzedzeń opinie o tym, kim naprawdę była Harriet i kto rzeczywiście stał za głośnymi wystawami. Przemawiając ich głosami, Siri Hustvedt tworzy frapującą psychologicznie fabułę, odwołującą się do tradycji Drugiej płci Simone de Beauvoir czy Swojego pokoju Virginii Woolf."Nawet jak na wysoką jakość prozy Siri Hustvedt, »Świat w płomieniach« to wyjątkowa książka. Autorka żongluje licznymi głosami i wieloma poglądami po mistrzowsku, wrzucając czytelnika w intrygującą i skomplikowaną układankę. Celność języka sprawia, że opis każdego szczegółu to prawdziwa perełka."  Clare Heal, "Sunday Express"

Szczegóły
Tytuł Świat w płomieniach
Autor: Hustvedt Siri
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Świat w płomieniach pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Świat w płomieniach Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Świat w płomieniach PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna Drewniak

    Bardzo ciężko omówić tę książkę. Na pewno jest fascynująca i wciągająca. Lecz trudno w jednym zdaniu ugryźć to, o czym dokładnie opowiada. Jest nietypowa pod każdym względem. Harriet Burden choć była artystką i autorką wielu oryginalnych i dających do myślenia prac, ludzie jej nie rozumieli i nie doceniali. Bardziej słynna była z tego, że jest żoną Felixa Lorda, znanego marszanda. Harriet miała poczucie, że w odbiorze jej dzieł, decydujące znaczenia miała płeć. Uważała, że gdyby była mężczyzną, świat inaczej spojrzałby na jej twórczość. Dlatego również postanowiła przeprowadzić eksperyment. Namówiła trzech facetów by przedstawili jej prace, jako swoje. Kiedy moment jej triumfu miał nadejść, wszystko zaczęło się komplikować, a ostatni z współpracowników, wcale nie był taki chętny by wyjawić prawdę. Całą historię poznajemy z bardzo różnorakich źródeł. Są to przede wszystkim dzienniki samej Harriet, lecz też wspomnienia jej dzieci, przyjaciół, wywiady. Choć jest to skończona opowieść, jest ona bardzo specyficzna. Jest w niej tyle zakrętów, tyle różnorakich problemów, że czytelnik ma ponad czym się zastanawiać. Dyskryminacja kobiet, próżność dzisiejszego świata, lecz również relacje pomiędzy małżonkami, pomiędzy rodzicami i dziećmi, ich wpływ na dalsze losy. Opowiadając historię Harriet, każdy z bohaterów poniekąd rozlicza się również ze swoim życiem, podnosi swoje problemy. Książka ebook na pewno jest wciągająca. Akcja nie jest zawrotna, a mimo to czytelnik chce wiedzieć co stanie się dalej. Wiele w niej nawiązań do literatury czy sztuki, lecz tym którzy nie są znawcami tematu, raczej to nie przeszkadza. Wydaje mi się, że mowa jest na tyle przystępny, że odnajdzie się w niej każdy. Aczkolwiek jest to opowieść tak specyficzna, że ciężko mi stwierdzić, że każdemu się spodoba. Warto jednak spróbować. Jeśli uda Wam się wejść w ten świat, zostaniecie pochłonięci i zaintrygowani. A ilość refleksji po, może nie dać Wam spać. Zalecam ! Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam !

  • Sadame

    http://slowemczytane.blogspot.com/2017/02/swiat-w-pomieniach-siri-hustvedt.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!