Czytaj więcej:
Szakale. Opowieść o UPA okładka

Średnia Ocena:Szakale. Opowieść o UPA

Wołyń - lipiec 1943 roku. Ukraińska Powstańcza Armia rozpoczyna właśnie akcję eksterminacyjną ludności polskiej. Wydarzenia te przejdą potem do polskiej historii jako „Rzeź Wołyńska” i będą stanowić jeden z najbardziej dramatycznych i okrutnych dla Polski rozdziałów lat wojny i okupacji. Na barwnie i wielopłaszczyznowo przedstawionym tle historycznym okupowanej przez hitlerowską Rzeszę Polski, krzyżują się dzieje trzech głównych bohaterów opowieści: przybywającego z misją zwiadowczą na Wołyniu porucznika Krzysztofa Staniewicza – „cichociemnego” z Londynu, uwikłanego równocześnie w tragiczne dla niego sprawy i wydarzenia z przeszłości, pułkownika Stefana Sadkowskiego oficera do spraw zadań specjalnych z ramienia Komendy Głównej AK na teren Wołynia i byłego komendanta obozu odosobnienia w Berezie Kartuskiej a także Tarasa Paluchy - fanatycznego nacjonalisty - kurennego (majora) Ukraińskiej Powstańczej Armii, który realizując bezwzględnie plan eksterminacji polskich wsi, toczy też osobistą, prywatną wojnę przeciwko pułkownikowi Sadkowskiemu i samej Armii Krajowej.Powieść - obejmująca opisy bitew polsko–ukraińskich, zbrodni i realiów okupacyjnych, zawiera liczne wplecione w akcję fakty historyczne a także info dotyczące problematyki wojennej, militariów polskich i niemieckich, organizacji, struktury i metod działania Ukraińskiej Powstańczej Armii a także Armii Krajowej.Ta debiutancka opowieść w pewnej mierze jest wypełnieniem literackiej luki w tym wyjątkowo rzadko podejmowanym temacie – jakim są dramatyczne dzieje Polaków, poddanych akcjom ze strony zbrodniczych formacji ukraińskich nacjonalistów w czasie drugiej wojny światowej.

Szczegóły
Tytuł Szakale. Opowieść o UPA
Autor: Żółtek Robert
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Robert Żółtek
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Szakale. Opowieść o UPA pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Szakale. Opowieść o UPA Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Szakale. Opowieść o UPA PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • alajan1

  zalecam Wszystkim to prawda o której nic nie wiedzieliśmy a naprawdę POWINNIŚMY WIEDZIEC

 • nick

  Przeczytałem tę książkę jednym tchem. Znalazłem ją zupełnym przypadkiem na stronie internetowej. Idealna powieść, plastyczna, z wartką akcją, do tego bardzo obrazowa, taka jaka powinna być niezła książka ebook historyczna. Czyta się tak, jakby się oglądało film wojenny. Dziwię się, że nie jest o niej głośno, ponieważ dla mnie jest super, chociaż nie wolna od pewnych schematów - ponieważ to trochę Ogniem i Mieczem w scenerii II Wojny. Rzeź wołyńska przedstawiona bardzo sugestywnie i kompetentnie. Zalecam serdecznie fanom historii i batalistyki. Lecz i nie tylko im.

 • aromualdr

  Ciekawie przedstawione sylwetki bohaterów na tle historycznych wydarzeń. Dobre podejście do tematu. Książka ebook jest naprawdę wciągająca. Zalecam ją wszystkim wielbicielom opowieści z frontu i osobom lubiącym historie w nieco innym wydaniu. Uważam, że to pozycja którą powinien przeczytać każdy kto chce przybliżyć sobie dzieje polskiego narodu.

 • Immogen

  Książka ebook autorstwa Roberta Żółtka robi bardzo przejmujące wrażenie. Jest bardzo wymowna i jednocześnie ogromnie funkcjonuje na wyobraźnię. Polecam, "Szakale. Opowiadanie o UPA" jest idealnie przygotowanym i napisanym świadectwem jednej z najtragiczniejszych i najmroczniejszych kart polskiej historii.

 • Limall

  Pierwsza przeczytana przeze mnie książka ebook dotycząca kresów i tematyki z tym związanej, a ja mam wrażenie, że wiem już wszystko i raczej po następna nie sięgnę, pomimo tego, że książka ebook jest świetna. Choć skończyłem kilka dni temu, to stale przewijają mi się obrazy, które zapamiętałem czytając tę książkę. Polecam, ponieważ warta jest przeczytania, lecz jeśli macie słabe serduszka, to odpuście sobie.

 • Sebek23

  Idealna książka ebook kryminalna z zabarwieniem historycznym. Czyta się ją jednym tchem i trudno jest się od niej oderwać. Najbardziej przypadnie ona do gustu fanom tego gatunku a także poniekąd historii. Osobiście uważam, że warto dać jej szansę, bo za sprawą ciekawej fabuły a także nagłych zwrotów akcji nie sposób się przy niej nudzić.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!