Czytaj więcej:
Szczęście. Jak żyć bez presji i dbać o swój dobrostan okładka

Średnia Ocena:Szczęście. Jak żyć bez presji i dbać o swój dobrostan

Dlaczego jestem taka zestresowana? dlaczego nie mogę być po prostu szczęśliwa? Prawda jest taka, że szczęście jest ulotne, a my wciąż stresujemy się, próbując je osiągnąć. Psychoterapeutka Niro Feliciano oferuje drogę do czegoś znacznie bardziej satysfakcjonującego: zadowolenia z życia. Akceptacja, wdzięczność, budowanie więzi, koncentracja na teraźniejszości, pozytywne nastawienie, czułość dla samego siebie, odporność i duchowość. Dzięki tym praktykom pokonamy przeszkody, które powstrzymują nas od pełnego, sensownego i satysfakcjonującego życia. Niepokój, stres i smutek nie znikną natychmiast, lecz ta książka ebook sprawi, że w twoim życiu zagości spokój a także głębsza, prawdziwsza i trwalsza radość z życia.

Szczegóły
Tytuł Szczęście. Jak żyć bez presji i dbać o swój dobrostan
Autor: Niro Feliciano
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Szczęście. Jak żyć bez presji i dbać o swój dobrostan pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Szczęście. Jak żyć bez presji i dbać o swój dobrostan Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Szczęście. Jak żyć bez presji i dbać o swój dobrostan PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Izolda

  Niro Feliciano jest psychoterapeutką specjalizująca się w lęku. Jest także ekspertką w dziedzinie nauki o mózgu i duchowości. Jej książka ebook "Szczęście. Jak żyć bez presji i zadbać o własny dobrostan" to bardzo świeże spojrzenie na nasze współczesne zachowania i problemy. Jeśli szukacie złotej porady jak być szczęśliwym to oczywiście jej tu nie znajdziecie. Książka ebook w oryginalne nosi tytuł This book won't make you happy (Ta książka ebook nie uczyni Cię szczęśliwym). To nie jest klasyczny poradnik, lecz idealny drogowskaz. Pierwsze co do mnie trafiło to fakt, że autorka kieruje swe słowa bezpośrednio do czytelnika. Mnóstwo tu dygresji i osobistych doświadczeń, co daje dam sygnał. Patrzcie, jestem terapeutką, lecz również człowiekiem. Ja również popełniam błędy. Tworzy to więź i sprawia, jakbyśmy słuchali przyjaciółki. Książka ebook podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich ukazuje nam przeszkody w odnalezieniu zadowolenia, spełnienia i dobrego samopoczucia we współczesnym świecie. Druga prezentuje nam osiem kluczy jak to zadowolenie odszukać i wypracować. Autorka wszystko podpiera badaniami i własnymi doświadczeniami zawodowymi. Ukazuje olbrzymią rolę presji, blokad, urządzeń elektronicznych, mediów społecznościowych w naszym odbiorze swojej wartości i postrzeganiu szczęścia. Choćbyśmy bardzo nie chcieli, wmawiali sobie że jest inaczej to Feliciano ma rację. Przypomina nam co jest najistotniejsze i gdzie się zgubiliśmy. I ukazuje jak małymi krokami, od świeża odnaleźć priorytety. Jedną z metod jest prowadzenie dziennika wdzięczność. Jakże genialne w swej prostocie. Wprowadziłam to do mojego życia i mam szczerą nadzieję, że przyniesie efekty. W końcu ścieżki neuronowe to potęga. Autorka czesto odwołuje się do swej wiary i do wspólnoty. Osobiście, choć jestem osobą niewierząca, w ogóle mi to nie przeszkadzało. Nie było nachalne. Nie nazwałbym tej książki do końca poradnikiem właśnie dzięki tej przyjemnej atmosferze i stylowi Feliciano (w ogóle czułam jakby była moją bratnią duszą i zagubioną siostrą ze względu na to ile nas łączy.) Samo uświadomienie czytelnikowi, gdzie może tkwić nasz kłopot jest już cenne. Pierwsza element zrobiła na mnie ogromne wrażenie. A zebranie metod w jednym miejscu pozwala czytelnikowi wybrać, próbować i sprawdzać, co będzie najlepsze w jego życiu. To książka ebook warta uwagi jeśli tylko czujecie się przytłoczeni współczesnością, nie dość dobrzy, niewystarczający. Jeśli czujecie, że powinniście bardziej, wiecej i częściej, że miarą waszego jestestwa jest wasz status społeczny i stan konta, że jeśli nie jesteście jak wszyscy to jesteście gorsi... Ta książka ebook pozwala odetchnąć, przemienić perspektywę i złapać dystans.

 • anonymous

  Zaczynając książki o życiu, poradniki zawsze podchodzę do nich z dystansem i wiedzą, że nie zawsze może to być doskonały przekaz wartości i uwag do naszego życia. Zawsze pamiętając o fakcie, że jak coś się losy to warto zwrócić się do psychologa czy terapeuty. Jednak książka ebook Niry Feliciano mocno mnie zaskoczyła. Dostałam masę pozytywnej energii i rad, które trzeba sprawdzić. "Szczęście to posiadanie wszystkiego, czego pragniemy, zadowolenie zaś to pragnienie tego, co mamy". Książka ebook Szczęście. Jak żyć bez presji i zadbać o własny dobrostan przekazuje nam dużo informacji o funkcjonowaniu człowieka. Mamy w niej przykłady, odniesienia do badań i dużo rad. Dzieli się na dwie części. Pierwsza usiłuje odpowiedzieć na zapytanie Dlaczego tak ciężko odnaleźć szczęście? Według mnie autorka trafnie formułuje odpowiedź, która mnie przekonała, jednak każdy powinien to ocenić sam. Niro daje również znać, że powinno się samemu określić czym dla nas jest szczęście. Druga częścią jest osiem kluczy do zadowolenia. Mamy tu mowę o akceptacji, samowspółczuciu, wdzięczności, więzi, skupieniu na teraźniejszości, priorytetach i intencjach, rezylienacji i wierze. "Czas jest ograniczonym zasobem i nigdy nie wiemy, ile naprawdę go nam zostało". Według mnie plusem książki o którym trzeba wspomnieć jest sposób w jaki autorka pisze. Czułam się jakby siedziała obok, odpowiadała pełnym pasji głosem o tym co warto zrobić. A także o jej życiu i badaniach. Autorka zrobiła kawał dobrej roboty by czytelnik poczuł się swobodnie. Dodatkowo zadawała dużo pytań, czasem nawet małych zadań, które skłaniały do refleksji. Wspomina o wielu zaburzeniach i problemach, które spotykają ludzi. Objaśnia je i stara się podać przykłady, nierzadko z swojego życia i doświadczenia wieloletniej pracy jako terapeuta. Mówi wiele o social mediach i życiu w Internecie. "Cisza jest trudna, bo głos mądrości jest szczery. Mówi prawdę: czasem wypowiada słowa pełne pokoju i radości, a czasem takie, których nie pragniemy słyszeć. Tylko kiedy trwamy w ciszy, rzeczy zepchnięte na dno studni emocji wypływają na powierzchnię". I na koniec – jej humor – autorka daje chwilę, gdzie trudno się nie uśmiechnąć. Zabawne komentarze, swoje przemyślenia. Po prostu kosmos <3 Autorka podkreśliła, że choć jedna rzecz wyniesiona z tej książki daje jej sukces, który należy do niej, lecz przede wszystkim do NAS. I na koniec pytanie, które zadaje nam, a także na które odpowiada, oczywiście według tego co ona uważa: "Dlaczego więc zadowalamy się normalnością, o której wiemy, że nie przyniesie nam spełnienia?".

 • Czarny Kapturek

  Ciężko zrecenzować książkę, której głównym celem jest przedstawienie czytelnikowi paru porad by mógł znaleźć szczęście. Olbrzymią radością dla mnie jest to, że mogę czytać, ponieważ chociaż mam wadę wzroku to noszę okulary i mam możliwość cieszyć się tym, że widzę otaczający mnie świat. Jestem wdzięczna za dużo osób a także możliwości w swoim życiu. Jednak bywają takie momenty, gdy daleko nam do tego by codziennie się uśmiechać, ponieważ zadziało się coś niemiłego. Ostatnimi czasy mam coraz większe wątpliwości, które skutecznie obniżają poziom mojego życiowego szczęścia, więc idealnie w czas otrzymałam tą książkę. Pierwsza element książki to świetne wprowadzenie do tego, co przygotowała dla nas autorka. Niro Feliciano porusza bardzo wiele tematów, które są na okresie i pewnie dotyczą większości z nas. Czytając miałam wrażenie jakbym rozmawiała z koleżanką, a co więcej tekst jest tak napisany, że miałam wrażenie jakbym czytała opowieść fabularną, a nie wstęp poradnika. Autorka wszelkie przykłady opiera na własnych doświadczeniach - zarówno życiowych jak i zawodowych. W interesujący sposób opowiada o tym, o czym ta książka ebook ma stać się dla czytającego. Są one interesujące i celne, z przyjemnością przeczytałam pierwszą część. Druga element zatytułowana "Osiem kluczy do zadowolenia" to wielka dawka informacji nie tylko psychologicznych, lecz też biologicznych. Autorka opowiada o tym jak funkcjonuje mózg, a nawet jaki wpływ na nasze ciało a także organy mają poszczególne negatywne a także pozytywne uczucia. Na szczęście Niro Feliciano nie skupia się tylko na naukowych aspektach, lecz w każdym z epizodów porusza poszczególne tematy, które wpływają na poziom naszego zadowolenia a także szczęścia. Tak jak wcześniej wspominałam każdy z nich jest poparty naukowymi faktami a także doświadczeniami autorki. Epizody kończą się podsumowaniami "Przekręcanie klucza", gdzie reasumuje przeczytany epizod a także daje porady do tego, co czytelnik powinien zrobić. Na pewno to nie jest lektura na jedno popołudnie, według mnie potrzeba czasu, żeby zdobyte info sobie przeanalizować i być może wdrożyć do własnego życia te cenne wskazówki, którymi autorka się z nami dzieli. Szczerze mówiąc dla mnie była to interesująca lektura, otworzyła mi oczy na kilka spraw, o których lub nie chciałam myśleć lub akceptowałam takimi jakie są. Uważam, że ta książka ebook do niezły dodatek do życia, tak jak suplement - nie zastąpi terapii u specjalisty.

 • MIKA

  Jaka jest i czy wogóle istnieje recepta na szczęście? Czy można ją nabyć, wykupić, dostać... Czy tego, by być szczęśliwym można się nauczyć? Niro Feliciano w własnej książce pdf pt. "Szczęście. Jak żyć bez presji i zadbać o własny dobrostan" z perspektywy terapeutki przedstawia to czym naprawdę jest szczęście i jaka jest najprostsza droga do tego by je osiągnąć. Kilka prostych sposobów na to by być szczęśliwym a raczej na to by umieć ten stan osiągnąć, odnaleźć się w nim a przede wszystkim zauważyć. Idealnym metodą na zainteresowane tą książką jest fakt, że autorka dużo kwestii związanych z dążeniem do upragnionego szczęścia przedstawia przez pryzmat swoich doświadczeń, empirycznych doznań i spostrzeżeń. Przywoływane z życia anegdoty, idealnie "robią" dla treści, które w niczym nie przypominają suchych naukowych wywodów tak nierzadko spotykanych w tego typu poradnikach. Poznana przez to autorka staje się jednocześnie główną bohaterką a także naszą przyjaciółką z którą przynajmniej ja nie jeden raz podczas lektury się utożsamiałam . Zestaw rad zawarty w tej książce pdf jest niewątpliwie do wykorzystania w codziennym życiu w którym jak się okazuje tak niewiele trzeba by czuć się szczęśliwym. .

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!