Czytaj więcej:
Tajemnice haremów okładka

Średnia Ocena:



Tajemnice haremów

Harem był w każdym muzułmańskim domu, ale jeden z nich — harem padyszacha w pałacu Topkapy — wywoływał najwięcej emocji. Pełna przepychu, wręcz baśniowego bogactwa, a zarazem okrutnie wyrafinowana rzeczywistość przez wieki podniecała wyobraźnię nie tylko Europejczyków. Najładniejsze dziewczęta, ich okaleczeni strażnicy eunuchowie i jeden zdrowy facet — pan ich życia i śmierci, a zarazem władca potężnego imperium, żyli, podporządkowani okrutnym nieraz regułom namiętności i zbrodni. Zapraszamy do fascynującej podróży po świecie haremów, a przede wszystkim po owianym legendami słynnym haremie władców Imperium Osmańskiego, w którym nie brakowało też branek z ziem Rzeczypospolitej. Przewodnikami w tej podróży będą zarówno dawni dziejopisarze i podróżnicy, jak i współcześni historycy.

Szczegóły
Tytuł Tajemnice haremów
Autor: Łątka Jerzy S.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Tajemnice haremów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Tajemnice haremów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Tajemnice haremów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marta

  Książka ebook super napisana, twórca posiada bardzo znaczna wiedzę i bardzo ciekawie umie ją przekazać czytelnikowi. bardzo polecam.

 • Barbara Walter

  Cudowny zapach, który zostaje z Tobą cały dzień. Subtelny. Ponadczasowy. Gorąco polecam.Dostawa błyskawiczna. Sklepik super!

 • dorota Koziara

  Interesująca , lekko napisana pozycja , wnosząca dość wiedzy dla Europejczyka. Czyta się dynamicznie i to pozycja która wciąga .

 • m.herbszt

  Książki: "Tajemnice haremów", "Życie codzienne. Stambuł w czasach Sulejmana Wspaniałego" a także "Sulejman II Wspaniały. Zdobywca, władca, reformator" kupiłam po obejrzeniu słynnego serialu "Wspaniałe Stulecie". Chciałam dowiedzieć się jak naprawdę wyglądały tamte czasy i jak naprawdę się wówczas żyło. Z czystym sumieniem mogę je wszystkie polecić, osobom, które tak jak ja, chciałyby dowiedzieć się o faktach historycznych z tego okresu.

 • wiktoria górska

  Tydzień temu kupiłam tą książkę bo jestem olbrzymią wielbicielką wspaniałego stulecia i chciałam więcej dowiedzieć się o życiu w haremie nie myliłam się idealna książka ebook warta uwagi doskonała na upominek i na półkę na pewno będzie się wyróżniać bo ma piękną okładkę jest cudowna i prosto napisana pisał ją człowiek który naprawdę zna się na życiu w haremie i ze specjalistami wszystko po kolei omawia w tek książce pdf a na dodatek Jerzy S. Łątka spisał jeszcze o życiu sulejmana którą też bardzo gorąco polecam. Książka ebook jest bardzo niedroga i naprawdę zalecam ją kupić.

 • Leszek S

  Dzień dobry. Jeżeli porwał Państwa serial Wspaniałe Stulecie, to koniecznie musicie przeczytać opracowanie autorstwa Jerzego Łątki, Sekrety Haremów. Okres historyczny podobny jak w serialu, otoczenie też - świat haremów Imperium Osmańskiego. Sekrety haremów, to wycieczka w dziką przeszłość, pełną cudownych kobiet, zwyczajów, którym musiały się podporządkować i władzy, którą zdobywały dzięki swym niewątpliwym powabom. To wycieczka do świata przepychu i związanych z jego utrzymaniem intryg i zdrad. Zalecam

 • Katarzyna Hołubowska

  Lekkie proste i fajnie się czyta. to był upominek dla fanki serialu, przeczytała książkę w dwa wieczory.

 • Piotr Skotnicki

  Książkę zamawiałem dla najbliższej osoby - najważniejsze, że była zaskoczona szybką dostawą. Radość i szczęście - bezcenne

 • Marzena Chrapko

  Książka ebook wyjątkowo ciekawa pod wobec tematyki, a niewiele prawdopodobnie powstaje pozycji tego typu i to tak fascynująco napisanych. Bogata w szczegóły historyczne, kulturowe i obyczajowe, bardzo sprawnie i ciekawie napisana. Nie tylko dla pasjonatów tematu związanego z intrygującym światem haremów..

 • Judyta Stypułkowska-Szyszko

  Książka ebook napisana w sposób interesujący. Bardzo nieźle się ją czyta. Niestety dla autora Ataturk i Borzęcki to ta sama osoba - co stawia pod znakiem pytania jej wartość merytoryczną.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!