Czytaj więcej:
Tysiąc wspaniałych słońc okładka

Średnia Ocena:Tysiąc wspaniałych słońc

Bez wątpienia najwyżej oceniana, najgłośniejsza, najchętniej czytana opowieść 2007 roku. Niekwestionowany bestseller nr 1 w nad 20 państwach świata, sprzedany w imponującej ilości nad 10 milionów egzemplarzy. Poprzednia książka ebook Hosseiniego zatytułowana "Chłopiec z latawcem" także zdobyła niebywałą popularność, a ostatnio została zekranizowana przez Marca Forstera. Osią fabuły rozgrywającej się w Afganistanie w ciągu ćwierć wieku, są losy dwóch kobiet, które zrządzeniem losu poślubią tego samego mężczyznę, despotycznego Rasheeda. Mariam ma zaledwie 15 lat, kiedy zostaje wysłana do Kabulu, by zostać żoną szewca. Druga bohaterka, ambitna i wykształcona Laila, w wyniku wybuchu bomby traci całą rodzinę. Po traumatycznych przejściach dochodzi do siebie w domu Rasheeda i Mariam. Stopniowo pomiędzy dziewczynami rodzi się niełatwa przyjaźń.

Szczegóły
Tytuł Tysiąc wspaniałych słońc
Autor: Hosseini Khaled
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Tysiąc wspaniałych słońc pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Tysiąc wspaniałych słońc Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Tysiąc wspaniałych słońc PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anonymous

  Cała recenzja: http://gry-w-bibliotece.blogspot.com/2017/06/tysiac-wspaniaych-sonc-khaled-hosseini.html Są takie książki, o których jest trudno pisać, ponieważ są dla nas zbyt ważne. Tysiąc świetnych słońc to dla mnie taka historia. Zabierałam się do napisania jej recenzji niemal z nieśmiałością, a później poprawiałam kilkanaście razy. I wiecie co? Stale mam wrażenie, że nie dość wyraźnie podkreśliłam mądrala autora a także urok opowieści. Cóż, widać tak musi być… Mariam, nieślubna córka ubogiej służącej, i znacznie młodsza od niej Lajla, błękitnooka nastolatka, której ojciec pragnął dla niej kariery naukowej. Pochodzą z różnorakich środowisk i na pozór nie mają ze sobą nic wspólnego, oprócz jednego: żadna z nich nie miała wyboru, poślubiając tego samego mężczyznę, starszego od każdej z nich o kilkadziesiąt lat Raszida. Obie dziewczyny zbliżają się do siebie, walcząc z tyranizującym je mężem, lecz również z przeciwnościami losu i trudami życia w słońcu i pyle Kabulu pod dominacją Talibów. Życie tych dwóch dziewczyn stanowi kanwę, na której Khaled Hosseini tka własną poruszającą historię. Zaraz… Dwie normalne dziewczyny w burkach i mąż-psychopata – brzmi banalnie? Być może, lecz na szczęście o Tysiącu świetnych słońc można powiedzieć wiele, lecz na pewno nie że jest banalna. Przede wszystkim to jedna z niewielu – aby nie powiedzieć: jedyna – książka ebook z motywem „zły muzułmanin znęca się ponad żoną”, jaką mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, a sama przeczytałam z olbrzymią przyjemnością (i to więcej niż raz). Może dlatego, że Hosseini pisze o życiu własnych bohaterek w bardzo naturalny sposób, bez niezdrowego zacietrzewienia i napastliwego tonu, które są tak charakterystyczne dla tego rodzaju „literatury”. Porusza kwestie ciężkie do zrozumienia i zaakceptowania przez zachodnich czytelników, lecz robi to bez zniekształcającego obraz filtru kulturowego. W własnych słowach jest po prostu szczery, dzięki czemu jego opowieść i bohaterowie są wiarygodni, niejednoznaczni i poruszający. Dzięki Hosseiniemu można sobie zdać sprawę, że gdyby usunąć z pierwszego planu afgańską burkę i społeczne przyzwolenie na poligamię, to historia ta mogłaby wydarzyć się gdziekolwiek, w każdej kulturze. Ostatecznie wsparcie, prześlicznie omówiona przyjaźń, a także prawdziwa miłość w tej powieści nie uosabiają się w postaci blond Europejczyka, przybywającego niczym książę na białym koniu. W Afganistanie, jak i w każdym innym miejscu świata, żyją tacy sami ludzie, jakich znamy tutaj – dobrzy i źli – nawet jeśli ci źli bardziej rzucają się w oczy. I właśnie o takich zwykłych ludziach pisze Hosseini. Cała recenzja: http://gry-w-bibliotece.blogspot.com/2017/06/tysiac-wspaniaych-sonc-khaled-hosseini.html

 • riverina

  Do przeczytania w chwilę. Ciężko się od niej oderwać. Cudownie napisana i przetłumaczona. Zalecam każdemu!

 • patrycjapati

  znajduje sie w 10ce moich ulubionych ksiazek- wciagajaca historia napisana pieknym jezykiem!polecam goraco

 • miss mary

  To wstrząsająca książka. Historia, która wciąga w afganski świat, odległy geograficznie i - szczęśliwie - politycznie od Europy. Historia targanego wojnami i ekstremizmami politycznymi Afganistanu przedstawiona jest na podstawie historii dwu dziewczyn i ich niełatwej przyjaźni. Człowiek czyta i boi się w którymś momencie każdego kolejnego rozdziału, bo nie chce by wydarzyło się wydarzyło się jeszcze więcej zła. To trudne życzenie, nierealne do spełniania. Mimo to - a może właśnie dlatego - lektura jest świetna, ponieważ poza mocną historią pozostawia w nas również rozbudzoną świadomość. I wdzięczność, że na ulice polskich miast nie spadają bomby.

 • Ewa Bogusz

  Piękna, niesamowita, ujmująca. Ciężko o niej zapomnieć. Czytałam ją kilka lat temu. Jeśli mogę to daję 6 gwiazdek.

 • tomkami

  Piękna, chwytająca za serce książka. Prawdziwa, nieprzerysowana, rzeczywista. Czyta się ją jednym tchem - zalecam wszystkim, którym znudziły się puste książki o niczym.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!