Czytaj więcej:
Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów okładka

Średnia Ocena:Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

Debiutancka książka ebook Deborah Feldman to wyjątkowa historia o tym, jak cenna jest wolność. „Unorthodox” to manifest potyczki z przeciwnościami losu i pierwsze tak dogłębne spojrzenie na ortodoksyjną, żydowską kulturę w XXI wieku. Powieść to poruszające wspomnienia o dorastaniu i ucieczce z rygorystycznej chasydzkiej społeczności. Deborah Feldman w przejmujący sposób relacjonuje, jak wyglądało jej życie, pełne nakazów i zakazów, życie, które opierało się na milczącym przyzwoleniu na rozpacz i zniewolenie. Bohaterka już jako dzidziuś starała się zrozumieć sens konserwatywnej struktury, w jakiej przyszło się jej wychowywać i dorastać. Każdy jej krok i zachowanie były kontrolowane, o wszystkim decydowała rodzina. W wieku 17 lat zmuszona do małżeństwa z człowiekiem, którego znała 30 minut, pozbawiona elementarnej swojej sfery emocjonalnej i seksualnej, nabawiła się nerwicy. Dwa lata później, po urodzeniu dzidziusia zrozumiała, że stawką w jej życiu nie jest już tylko ona sama, lecz przede wszystkim syn, którego musi ratować. Bohaterka nie chciała poddawać się rygorom i często okrucieństwu wspólnoty. Zamiast żyć wśród chasydów, wybrała wolność nie licząc się z konsekwencjami. Jej odwaga i determinacja nie miały sobie równych. Zapomniała o twardych regułach i zakazach. Nie mogąc znieść opresyjnej rzeczywistości, porzuciła ją uciekając z synkiem od męża, rodziny i religii. Dostała wówczas drugie życie – bez ograniczeń i cierpienia. Feldman omawia rodzinną tajemnicę, która naznaczyła jej życie i egzotyczny świat zamkniętej społeczności, w której dorastała. Opowieść szokuje szczerością opisu doświadczeń małej dziewczynki, a następnie dojrzewającej kobiety. Książka przez dużo tygodni była bestsellerem na liście prestiżowego New York Timesa. Zapierająca dech w piersi relacja z tego, jak żydowska dziewczyna odwraca się od własnej religii i znajduje prawdę i wartość w swoim  nowym życiu Kirkus Reviews   Relacja z serca zamkniętej wspólnoty sprawia, że lektura jest fascynująca. Feldman ma zmysł reporterki  i talent do dojrzenia najmniejszych detali. Dzięki temu mamy wrażenie, jakbyśmy byli tam razem  z nią. Czujemy, jak to jest być innym, kiedy wszyscy wokół są tacy sami. Booklist   Feldman omawia ze szczegółami  swój triumf – ucieczkę z sekty. Publisher’s Weekly   Pociągająca, wymowna i emocjonalna… Niewątpliwie dziewczęta z Brooklynu kupują tę książkę, ukrywają ją pod materacami, czytają, kiedy zgasną światła i planują, może po raz pierwszy, swoją ucieczkę HuffingtonPost.com

Szczegóły
Tytuł Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów
Autor: Feldman Deborah
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Poradnia K.
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • kasiasta

  nie mogłam sie oderwać od książki. będąc w Świeżym Jorku nierzadko spotykalam takie dziewczyny jak Ona. znam historię Żydów , tych ortodoksyjnych i takich, ktorzy przestali byc ortodoksyjni. pochłonęła mnie na cały weekend . zalecam kazdemu, kto lubi ksiazki na faktach i tym, ktorzy lubią poznawać inna kulturę a nawet swiat.

 • Odilo Parysjanowicz

  Idealna książka. Polecam.

 • Bombonierka

  Książka ebook cudownie napisana. Czyta się dobrze, niemal jednym tchem. Bardzo ciekawa. Teraz jestem już pewna, że religia jest po to, aby nas więzić, zwłaszcza kobiety.Te wszystkie święta i zwyczaje są po to, żebyśmy nie wychodziły z kuchni. Duchowo mogą je przeżywać tylko ci, którzy nie muszą gotować i sprzątać - wiadomo kto. Jestem wdzięczna Autorce za Jej głos, ponieważ zrobiła dla własnej wolności i wolności własnego syna znacznie więcej niż ja robię, a mój strach z Jej strachem nie może się porównać. Książka ebook pełna cudownych i genialnych treści i prawd, jak choćby ta, że religia nie płynie w naszej krwi, ani nie jest nam zapisana w DNA. Mamy prawo być wolni. Mamy prawo wybierać sami, jak ma wyglądać nasze życie. Brawo! Dowiesz się pewnie niemal wszystkiego o chasydzkiej społeczności.

 • Shoti88

  Bardzo interesująca książka, która wzbudzała we mnie gniew. Tak gniew, ponieważ po prostu w głowie mi się nie mieściło że to wszystko prawda! Że biedne dziewczyny ciągle tak żyją - że ludzie tak żyją. Czym jestem starsza tym większe odnoszę wrażenie że bez religii żyłoby nam się wiele lepiej. Polecam!

 • Krzysztof Kuźniewski

  Idealnie napisana i udokumentowana. Aż ciężko uwierzyć, że wszystko o czym opowiada to szczera prawda. Każdy, kto chce zrozumieć świat ortodoksyjnych Żydów i fenomen ich przetrwania w rozproszeniu - powinien sięgnąć po tę książkę, bez chwili wahania.

 • Dorota Nowicka

  .

 • sylwia

  interesująca ksaizka, udany ,polecam

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!