Czytaj więcej:
W syberyjskich lasach okładka

Średnia Ocena:W syberyjskich lasach

Sylvain Tesson, z wykształcenia geograf, jest przede wszystkim podróżnikiem. W 1993 r. objechał na rowerze świat razem z Alexandrem Poussinem, z nim również przeszedł na piechotę Himalaje w 1997 r. Z fotografką Priscilla Telmon konno przejechał nad 3000 km azjatyckich stepów z Kazachstanu do Uzbekistanu..W 2004. podjął wyprawę śladami zbiegów z gułagu, odtwarzając trasę jaką przebył bohater książki Sławomira Rawicza Długi marsz. Przewędrował wówczas z Syberii do Indii.Sylvain Tesson jest też zdobywcą katedr, w środowisku akrobatów jest nazywany „ksiecem kotów”, bo wspiął się na wieże katedry Notre-Dame w Paryżu, Mont-Saint-Michel, kościoła Sainte Clothilde i innych zabytków (przede wszystkim kościołów) w Orleanie, Argentan, Reims, Amiens czy Anvers..W 2010 r. zrealizował pomysł, o którym wcześniej wielokrotnie wspominał: spędził 6 miesięcy w chacie na południu Syberii, ponad brzegiem Bajkału, niedaleko Irkucka.Według jego swoich słów: „Recepta na szczęście: okno na Bajkał i przy tym oknie stół.”Podczas większości własnych wypraw Tesson nie korzystał ze zdobyczy współczesnej techniki, był całkowicie niezależny. Własne ekspedycje finansuje kręcąc podczas nich filmy, wygłaszając na ich temat odczyty, a także opisując je w nieźle sprzedających się książkach.Sylvain Tesson jest także autorem opowiadań, pisze wstępy i komentarze do filmów dokumentalnych, współpracuje z wieloma pismami, m.in. z „Grands reportages” i „Le Figaro Magazine”, nakręcił dużo filmów dokumetalnych dla stacji France 5.W 2009 r. otrzymał nagrodę Goncourtów za opowieść (Une vie coucher dehors), a w 2011 Prix Medicis Essai za książkę W syberyjskich lasach.

Szczegóły
Tytuł W syberyjskich lasach
Autor: Tesson Sylvain
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd W syberyjskich lasach pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. W syberyjskich lasach Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

W syberyjskich lasach PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna Fabjańczyk-Woźniak

    Wielu Polakom Syberia kojarzy się z zsyłkami. Sylvain Tesson pojechał tam z własnej, nieprzymuszonej woli. Postanowił uciec od cywilizacji. Zaszył się na pół roku w małej, drewnianej chacie ponad Bajkałem. Jak mówi przez sześć miesięcy zaznał szczęścia, cierpienia i na koniec spokoju. Człowiek wyzwolony od telewizji odkrywa, że okno jest prawdziwsze niż ekran. Doświadcza prostych przyjemności jak kąpiel w bani czy spacer po lesie. Na talerzu ma własnoręcznie złowioną rybę a w kubku wodę przyniesioną z jeziora. Ma również zapas wódki, cygar i książki. Lista lektur jest imponująca. Czytelnik ma wrażenie, że jednym z powodów ucieczki ponad Bajkał była chęć nadrobienia zaległości w czytaniu. Staje się eremitą, znika z ekranów kontrolnych. Nie płaci kartą kredytową, nie otrzymuje billingów i nie używa telefonu. Pragnął ciszy i spokoju. Z pewnością gdyby nie głód czytania życie eremity byłoby udręką. Prześliczna książka, która dostarcza wielu wzruszeń. Momentami czytelnik śmieje się do siebie by po chwili wykrzyknąć jakże trafnie twórca ocenia świat. Do lektury wrócę nie raz i z chęcią podaruję książkę wielu znajomym.

  • Jacek

    Przy tej książce pdf można się idealnie wyciszyć, odpocząć od codziennego zgiełku i pędu, nabrać sił. Emanuje z niej spokój, skłaniający do refleksji, wysuwający na pierwszy plan odczucia i doświadczanie samego siebie. Książka ebook napisana jest barwnym mową idealnie obrazującym zarówno urok syberyjskiej przyrody, jak i wewnętrzne doznania Tessona. Pozycja warta uwagi.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!