Czytaj więcej:
Wałęsa. Człowiek z teczki okładka

Średnia Ocena:Wałęsa. Człowiek z teczki

"Wałęsa. Człowiek z teczki" Sławomira Cenckiewicza to ostry, demaskatorski pamflet stanowiący kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy. Tym razem autor, słynny historyk, zrezygnował z opasłych naukowych tomów i spisał książkę bez przypisów, która odsłania nowe i skrywane do tej pory fakty dotyczące "naszej ikony". Cenckiewicz w przystępnej formie omawia jaskrawą prawdę o esbeckich źródłach mitu Wałęsy, zarzucając mu współpracę z SB. Uderza w elity III RP, oskarżając je o sprzeniewierzenie się i poniżenie narodowego ruchu "Solidarności". Prawda czy kłamstwo? Prawdziwa książka ebook czy fałszywy film? Jeśli pozostajesz lojalny względem Sierpnia '80 i idei "Solidarności", wybór będzie oczywisty!

Szczegóły
Tytuł Wałęsa. Człowiek z teczki
Autor: Cenckiewicz Sławomir
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wałęsa. Człowiek z teczki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wałęsa. Człowiek z teczki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wałęsa. Człowiek z teczki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Tommy Valentine

  Prawdziwa prawda o Lechu Wałęsie, vel Bolku. Zalecam każdemu kto jeszcze wierzy w prawdziwość przebiegu dekomunizacji w Polsce i obrad okrągłostołowych.

 • anonymous

  Przedstawione FAKTY w tej książce pdf są zaskakujące i dające dużo do myślenia.

 • Mateusz Kamiński

  Bardzo długo czekałem na tę książkę. Byłem niezmiernie interesujący co Cenckiewicz napisze o Wałęsie i do jakich informacji udało mu się dotrzeć. Cała książka ebook oczywiście spełniła moje oczekiwania i odpowiedziała na dużo pytań. Bardzo mi się podobało, że twórca nie narzuca własnego zdania czytelnikowi tylko pozostawia mu pewną przestrzeń do podjęcia swoich przemyśleń. Całość jest zdumiewająca, czasami też szokująca, że takie wydarzenia miały miejsce w Polsce. Teraz to już prawdopodobnie nic mnie nie zdzwiwi. Myślę, że spodoba się ona wszystkim fanom historii i prawdy. Zalecam

 • Anna Zelek

  To książka, która nie pozostawia wątpliwości kim jest Wałęsa, a w zasadzie Bolek. Niestety to człowiek mały, tajny współpracownik, karierowicz i polski zdrajca ( dla mnie).Książka jest nieźle napisana, to nie jest książka ebook napisana dla historyków, nie tak nudnym mową bynajmniej i nie ma takiej maniery naukowej. Bardziej przypomina mi stylem relację człowieka, który prowadzi śledztwo.Bardzo polecam, nie tylko dlatego, że jest nieźle napisana i udokumentowana, lecz także dlatego by wiedzieć kim był Wałęsa i nie dać się więcej oszukiwać mediom takim jak Gazeta Wyborcza.

 • Egontar

  Niestety jest to historia prawdziwa! Aż się wierzyć nie chce!

 • Jerzyk

  Rzetelnie udokumentowana przeszłość byłego prezydenta. Nic dodać nic ująć. Polecam.

 • marzena

  książkę że w Polsce przez kolaborantów,,donosicilliu

 • Michał Kubiak

  Książka ebook oparta na dokumentach IPNu.Wielka zmora TW.Bolka!!!

 • marodolar

  Mądry tytuł książki, ciekawe i udokumentowane fakty. Zalecam

 • Antoni J. Wręga

  Genialne! Niestety nic więcej nie mogę napisać, ponieważ znam Autora.

 • lenor86

  Książka ebook w idealny sposób prezentuje prawdziwe oblicze kanalii (idealne określenie) która do dzisiaj "świeci" w mediach jako autorytet "od wszystkiego".

 • Adam Wysocki

  Tę książkę niezależnie od poglądów politycznych czy przekonań zalecam każdemu. Warto przeczytać, by mieć pełniejszy obraz postaci Wałęsy, jednego z bardziej kontrowersyjnych polityków ostatnich lat. Trzeba przyznać, że Cenckiewicz wykonał kawał dobrej, rzetelnej roboty, będąc ukierunkowanym na pokazanie historycznej prawdy.

 • dwasowski

  W mojej ocenie pozycja warta przeczytania i zapoznania się z faktami a także opiniami autora a także groźbami bohatera. Każdy ma prawo do prawdy, a prawda jest jedna. Zalecam

 • Sławomir Dziurlikowski

  Książka ebook poparta wnikliwym dochodzeniem autora zawiera bardzo bużo informacji i dokumentów. Dla znawców historii pasjonująca lektura. Zalecam

 • Beciorek1977

  Nareszcie koniec gloryfikacji tego człowieka sama prawda o tym jak SB go podstawiło głupiego prostaka by kierować ruchem Solidarności - warto

 • bcnorby

  Nie od dziś czytam publikacje i książki Sławka Cenckiewicza (obecnie doktora habilitowanego - SZACUNEK!), lecz ta książka ebook uświadomiła mi że PRL przepoczwarzył się w PRL bis i że KŁAMSTWO i zmowa milczenia wokół "pewnych niewygodnych spraw dla co poniektórych" trwają niestety stale w najlepsze... Zalecam zdecydowanie choć nie jest to książka ebook sensu stricto historyczna.

 • Anna

  To książka ebook nie tyle o Lechu, co o kłamstwie. O kłamstwie życia. Spoglądając na Lecha widać co takie kłamstwo robi z życia, co robi z człowieka.. Nie tylko z człowieka nawet, co z całego społeczeństwa..jak kształtuje historię i byt ludzi.. Interesująca jestem czy moje dzieci w szkole będą już się uczyć o tym jak to komuniści rozegrali transformację PRZY UŻYCIU "S" i że rzeczywistym prezydentem zamiast Wałęsy był Wachowski?- czy dalej będą miały w ebookach te kity o człowieku z nadziei który obalił komunizm...całe to zakłamanie polskie sięga tak głęboko, że aż nie wiem czy jest możliwe uwolnienie się od niego...Książka "Wałęsa. Człowiek z teczki" generalnie wprawiła mnie w depresję. Oczywiście czytając ją nikt się już nie zastanawia czy Wałęsa współpracował, tylko raczej jakie były skutki i zasięg szkód wyrządzonych przez niego jako marionetkę w rękach władz...przygnębiający obraz..w zasadzie podejrzewam, że prawdziwa historia naszego narodu kryje więcej takiej przykrej prawdy jak ta w książce.

 • pantagruel

  Ta książka ebook wypełnia element próżni jaką w naszej Historii stanowią życiorysy ludzi z kręgu władzy. W sposób rzetelny i fachowy, lecz jednocześnie bardzo przystępny dla każdego czytelnika odsłania kulisy najistotniejszych zdarzeń z życia Lecha Wałęsy. Niektórzy z nas już od dawna pewnych rzeczy związanych z karierą polityczną Wałęsy się domyślali inni nie mieli o tych rzeczach zielonego pojęcia. Dla jednych i drugich, ta książka ebook z pewnością będzie ciekawa. Książka ebook ma formę udokumentowanego felietonu, który bardzo wciąga, prosto się go czyta.

 • Małgorzata Matyka

  Książka ebook naprawdę godna polecenia. Pokazuje w bardzo rzeczowy sposób nie tylko kwestię współpracy Wałęsy z SB, lecz także pozwala spojrzeć w inny sposób na wydarzenia Okrągłego Stołu. Wywróciła moje myślenie o człowieku - "legendzie" Solidarności, a także o najwieższej historii Polski. Ilość przytoczonych dokumentów, kserokopii, zapisów rozmów i in. niezaprzeczalnych dowodów stanowi o wartości tej książki. Duże wyrazy szacunku dla p. Cenckiewicza za odwagę.

 • Dagon

  Bez względu na wszystkie plotki i doniesienia, osoba Pana Lecha Wałęsy zawsze wzbudzała podziw i olbrzymi szacunek. Nawet po przeczytaniu tej książki nie zmieniło to mojego nastawienia do przywódcy Solidarności. Twórca co prawda odkrywa bolesną prawdę i niektórze rzeczy naprawdę są trudne do uwierzenia, lecz jak to powszechnie wiadomo - prawda zawsze leży gdzieś pośrodku. Książkę warto przeczytać, lecz nie po to, aby kogoś od razu nienawidzić, a aby raczej zobaczyć inny punkt widzenia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!