Czytaj więcej:
Wielka księga demonów polskich okładka

Średnia Ocena:


Wielka księga demonów polskich

Olbrzymią księgę demonów polskich ilustrujemy bogatym, liczącym nad 200 pozycji, wyborem ilustracji i rycin. Bo autentycznych wytworów rodzimej twórczości nie ostało się zbyt wiele, w potrzebnych wypadkach posługujemy się pracami zagranicznych autorów, jeśli przedstawione w nich istoty demoniczne wykazują cechy zbieżne z wyobrażeniami z ziem polskich.

Szczegóły
Tytuł Wielka księga demonów polskich
Autor: Podgórska Barbara
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kos
Rok wydania: 2005
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wielka księga demonów polskich pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wielka księga demonów polskich Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wielka księga demonów polskich PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    Książka ebook ma bardzo ładną twardą oprawę, zawartość jest ładnie i czytelnie opisana. Ilustracje dodają uroku i pozwalają się wczuć w tematykę opisywaną w książce. Jeżeli ktoś chce poczytać o takich postaciach bądź zjawiskach to jest niezła książka ebook by o tym poczytać.

  • Triskel

    „Wielka Księga Demonów polskich” autorstwa Barbary i Adama Podgórskich to kompletny i cudownie wydany zestaw demonów z terenów Polski i okolic. Bogato ilustrowana księga, pełna rycin i cudownych ilustracji przenosi nas w świat rodzimych wierzeń naszych przodków, potrafiąc nie raz zaskoczyć i przestraszyć czytelnika podczas lektury. Z zapartym tchem wsiąkłem w tę arcyciekawą książkę i nie mogłem się od niej wprost oderwać, od pierwszej do ostatniej strony. Książka ebook jest cudownie i obszernie wydanym leksykonem, który zawiera niemalże wszystkie bóstwa, demony a także zjawiska demoniczne i nadprzyrodzone z bogatej kultury Słowian. Podczas lektury przeczytamy pomiędzy innymi o wielu postaciach z mitów i legend naszych przodków. Dzięki tej arcyciekawej lekturze będziemy mogli poznać w lepszy i bardziej dogłębny sposób ludowe wierzenia i kulturę naszych przodków, która w ostatnich czasach zaczyna powoli odżywać i powracać do masowej świadomości. Książka ebook jest bardzo interesująca i czyta się ją z wielkim zaciekawieniem. Wydanie w twardej oprawie też zasługuje na plus i sprawia, że idealnie pokazuje się na półce. Leksykon jest bardzo szczegółowy i zawiera dużo z nadprzyrodzonych bytów z bogatej i różnorodnej kultury Słowian. Książka ebook omawia wierzenia i tradycje z terenów Słowian połabskich, Polan, Ślązaków czy Kaszubów. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla osób, które chcą w lepszym stopniu zaznajomić się z kulturą Słowian a także poznać byty i demony do tej pory nieznane. „Wielka Księga Demonów polskich” przyciąga porządnym opracowaniem, która silnie opiera się na wielu tekstach źródłowych. Klimatyczne ilustracje dodatkowo wciągają w niepowtarzalny klimat książki, do której wraca się po wielokroć w poszukiwaniu kolejnych cennych informacji. Pozycja powinna przypaść do gustu czytelnikom zainteresowanym tym tematem, wartościowa ze względu na mocny nacisk na etnologię i antropologię kultury. Jednak jest to przede wszystkim porządna książka ebook popularnonaukowa, którą czyta się dynamicznie i z wielkim zaciekawieniem, odsłaniając, chociaż rąbek tajemnicy o naszym słowiańskim pochodzeniu. http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2017/01/wielka-ksiega-demonow-polskich-barbara.html

  • Lamagician

    Moja miłość do wierzeń i polskich demonów zaczęła się od Kolberga. Teraz wytrwale szukam opracowań na ten temat. Księga demonów jest bardzo dobrym wyborem dla wszystkich, którzy interesują się wierzeniami naszych przodków i chcą się dowiedzieć więcej na temat wszystkich straszliwych bytów, które zaludniały niegdyś polskie ziemie. Strzygi, majki, rusałki, utopce, płanetnicy i szereg innych, których trzeba było przebłagać albo oswoić. Dowiadujemy się wielu ciekawostek na temat naszej rodzimej demonologii. Dzięki tej książce pdf możecie spojrzeć zupełnie inaczej na baśnie i przyrodę. Zobaczycie drugie dno rzeczywistości:)

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!