Czytaj więcej:
Wszystko, czego pragniemy okładka

Średnia Ocena:Wszystko, czego pragniemy

Czy da się zapomnieć o przeszłości? Czy zastanawiałeś się, czego tak naprawdę pragniesz? I jak nieźle znasz siebie a także bliskich? Różne osoby, mnóstwo wydarzeń, kilka perspektyw, jedno miejsce. Urokliwa podmiejska Jaworowa Dolina znajdująca się w Północnej Karolinie, gdzie mieszkańcy nie chcą żyć przeszłością i starają się niczego w życiu nie stracić. Cena szczęścia zawsze jest wysoka, a szczególnie wtedy, gdy chce się je zatrzymać. A wszystkie tajemnice są bolesne, choć nie każde kłamstwo jest gorszym wyborem niż prawda. Aż do czasu, gdy pogmatwane dzieje sąsiadów połączy wypadek w basenie... Wtedy okazuje się, że nic nie jest takie, jak początkowo się wydawało, a skrywane sekrety zaczynają wychodzić na jaw. Komu można zaufać? W Jaworowej Dolinie każdy ma coś do ukrycia. Z czasem ujawniają się skutki zamierzchłych złych wyborów. Nikt nie jest tym, kim chciałby być, chociaż siła złudzeń bywa ogromna. A w upalne wakacje nawet jawory nie dadzą wystarczającej ilości cienia...

Szczegóły
Tytuł Wszystko, czego pragniemy
Autor: Mayhew Whalen Marybeth
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Editio
Rok wydania: 2018

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wszystko, czego pragniemy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wszystko, czego pragniemy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wszystko, czego pragniemy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • werka777

  Autorka zaryzykowała i postawiła na złożoność obrazu jednej historii wykorzystując wielu bohaterów i uzyskując wynik niełatwych do poskładania puzzli. Tchnęła w postaci życie zachowując równowagę między wiarygodnością osobowości, a budowaną do nich sympatią. W efekcie nie poczułam z nikim szczególnej więzi, lecz dałam się przekonać co do autentyczności osobliwego miejsca i jego społeczności. Idealne, zadbane domy, spośród których jeden zdaje się burzyć obraz ładu i porządku. Sielankowy klimat i basen, centrum spotkań towarzyskich. Życzliwa i pomocna sąsiadka, zabiegany ojciec, czy nastoletnia dziewczynka. Zamierzchłe przyjaciółki, powracająca na zamierzchłe śmiecie kobieta, miłość minionych lat. Dużo historii, dużo wspomnień wrzuconych w jeden kociołek, wymieszany i buchający nowinkami. Książka ebook potrafi zaskoczyć, lecz nie od razu do mnie przemówiła. Początki u boku tej powieści były dla mnie nieco uciążliwe. Liczne perspektywy, a jednocześnie brak konkretnego punktu zaczepienia, dawały mi się we znaki. Szło mi opornie, choć dynamicznie doceniłam naturalny oddźwięk treści, autentyczność dialogów i wielobarwność postaci. Do momentu przełomowego, kiedy uśpiona akcja wybucha momentem kulminacyjnym. Później poszło już gładko, z emocjami, refleksjami i zdziwieniem. Nie brak bowiem niełatwych wspomnień i ostatecznych wyznań. A literatura obyczajowa miewa przebłyski thrillera. Przystępny styl, nowy pomysł na treść i lekkie pióro dają w efekcie historię, której czytanie wraz z każdą kolejną stroną nabiera szybszego tempa. Jak mylny bywa obraz szczęścia i jak tajemnicza bywa ludzka natura? Mnie przyszło się już o tym przekonać i choć ta opowieść nie zostanie ze mną na dłużej, zalecam jako przerywnik na jeden długi, odkrywczy i poniekąd zaskakujący wieczór. https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2018/02/wszystko-czego-pragniemy-marybeth.html#more

 • itysiek_reads

  Marybeth Mayhew Whalen to założycielka słynnej strony dla dziewczyn She Reads, szczęśliwa mężatka i matka sześciorga dzieci. Mieszka z rodziną w Karolinie Północnej i aktywnie funkcjonuje w lokalnej społeczności. „Wszystko, czego pragniemy” to szósta książka ebook autorki i światowy bestseller doceniony m.in. przez „Library Journal” i „Booklist”. Akcja tej powieści została zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami z życia autorki. W książce pdf poznajemy niewielką społeczność lokalną, mieszkańców Jaworowej Doliny, sąsiadów znających się od lat. Wiadomo jednak, że nigdy nie możemy poznać kogoś w stu procentach, ponieważ każdy z nas skrywa jakieś sekrety… Nie wiemy kim jest nasz sąsiad za zamkniętymi drzwiami. Nie wiedzą tego też nasi bohaterowie: Cailey, Zell, Bryte, Jencey, Lance i Everett. Pewnego słonecznego dnia wypadek na basenie zbliża sąsiadów, którzy muszą podjąć wspólnie pewną decyzję. Od tego momentu jesteśmy coraz bliżej wyjawienia wszystkich sekretów, które rzucają cień na sąsiedzkie relacje i psują je od środka. Przez większą element książki akcja toczy się niespiesznie. Bardzo powoli poznajemy wszystkich bohaterów i ich historie, a także relacje z poszczególnymi sąsiadami, więc dość długo tworzy się ogólny zarys otoczenia. A bohaterów jest dość dużo. Początkowo miałam kłopoty z „orientacją” w tej siatce powiązań i skrywanych historii, lecz gdy już się odnalazłam było coraz lepiej. Rzeczywiście okazuje się, że każdy z sąsiadów skrywa pewną tajemnicę, która do tego momentu nie ujrzała światła dziennego – te tajemnice mogą zniszczyć małżeństwo, przyjaźń, poczucie swojej wartości i bezpieczeństwa. Pierwotnie leniwa akcja zaczyna w końcu nabierać prędkości i rumieńców, z każdą stroną poznajemy więcej sekretów i zbliżamy się do końca powieści. Podoba mi się zestawienie sąsiedzkiego życia codziennego, raczej życzliwego, ciepłego i rodzinnego z życiem pełnym sekretów i niedopowiedzeń. Ludzie żyjący na jednej ulicy, spędzający ze sobą każdy dzień na basenie tak naprawdę nie wiedzą o sobie nic, a niektóre tajemnice mogą nas przerazić… Bardzo podobała mi się ta książka, w której przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a my możemy przekonać się jak destrukcyjny wpływ na nasze życie ma zbyt dużo skrywanych tajemnic. Dowiadujemy się, że tak naprawdę nigdy nie jesteśmy pewni, czy możemy w 100% zaufać drugiej osobie, ślepo jej wierzyć. Przekonujemy się, że nawet na swojej ulicy, wśród słynnych nam osób, nie jesteśmy do końca bezpieczni, że nasz prześladowca może być bliżej niż się tego spodziewamy. Cudownie pokazane jest to, jak jeden nieszczęśliwy wypadek może zbliżyć sąsiadów, obudzić w nich ciepłe uczucia i empatię. Jak razem mogą stworzyć coś pięknego, ponieważ współpraca zawsze popłaca. Wydaje mi się więc, że ta książka ebook jest po prostu prawdziwa. Nieźle się ją czyta, a możemy dużo się z niej nauczyć. Zdecydowanie polecam! Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Editio.

 • Moon1111

  Bardzo fajna książka, która na pewno dostarczy nam wielu czytelniczych wrażeń. Mnie bardzo się spodobał obraz, który stworzyła pisarka. A mianowicie przeniosła nas do małego miasteczka w Północnej Karolinie, gdzie sprawy ludzkie postawione są na pierwszym planie. Bardzo mnie to uderzyło, że książka ebook jest właśnie taka ludzka i wszystkie problemy, które dotykają głównych bohaterów mogą przydarzyć się też i nam. Jakby tego było mało w to wszystko wkrada się jeszcze przeszłość, która daje bardzo konkretnie o sobie znać. Polecam!

 • Ola Miazek

  Z wydawnictwem Editio współpracuję już od dłuższego czasu. Jednak tym razem pierwszy raz miałam przyjemność przeczytania książki z serii wydawniczej Editioblue. Długo czekałam na serię z obyczajówkami, które nie będą kierowane wyłącznie dla najmłodszych czytelników, lecz czy ta książka ebook nie ostudziła mojego zapału? "Wszystko, czego pragniemy" to opowiadanie o małym miasteczku, w którym życie towarzyskie toczy się wokół miejskiego basenu. Narratorami są kolejni mieszkańcy, którzy starają się uciec od własnej przeszłości i odnaleźć własne miejsce w Jaworowej Dolinie. Czy jednak w miejscowości, w której każdy zna każdego jest miejsce na prywatność, miłość i czy wszyscy na pewno tworzą jedną olbrzymią rodzinę, jak głosi napis ponad basenem? Niebawem w miejscowości ma miejsce wypadek, który może podzielić albo zjednoczyć małą społeczność. "Mam nadzieję, że to, w co kiedyś obawialiście się zanurzyć, dzisiaj już Was nie przeraża." W Jaworowej Dolinie życie toczy się powoli, nie spodziewajcie się natłoku kolejnych zdarzeń i twistów fabularnych. Autorka głównie skupia się na relacjach pomiędzy ludźmi, na ich lękach, pragnieniach, mniejszych i większych tajemnicach. Bohaterowie jednak dają się lubić, właśnie dzięki własnej normalności. Prosto zrozumieć ich kłopoty a także kolejne wybory. Marybeth Mayhew Whalen mówi o problemie bardzo powszechnym, a jednak rzadko poruszany w literaturze. Znalezienie się w niewielkiej społeczności nie jest najprostszym zadaniem, tym bardziej, jeśli ciągną się za nami niedokończone sprawy i niedomówienia. Nie mamy tutaj określonego głównego bohatera, nie wiemy, komu kibicować i sami wybieramy wątek, który interesuje nas najbardziej. Właśnie to określiłabym jako największą zaletę tej książki. Każdy z nas może skupić własną uwagę na innej osobie i odebrać całą historię inaczej. Podsumowując sądzę, że "Wszystko, czego pragniemy" to niezła obyczajówka, lecz nie jestem pewna, czy zostanie ze mną na dłużej. Momentami zbyt zwyczajna, lecz z dobrym i mądrym zakończeniem. Być może nie wyróżnia się szczególnie spośród innych ebooków tego gatunku, lecz mam wrażenie, że nieraz ją komuś polecę.

 • Sweetbloody

  Niepozorny domek na okładce i tajemniczy, intrygujący opis. Sekrety sąsiadów, wypadek na basenie, każdy z nich coś ukrywa... Zdecydowanie to mnie zaciekawiło. Niektórzy oglądają relacje na moim Instagramie, więc wiedzą, że początek z tą książką nie jest taki prosty. Mianowicie łącznie w całej powieści jest 6 narratorów, z tego każdy ma rodzinę, więc pojawia się dużo imion, które trudno zapamiętać. ALE nie oceniajcie tego od razu negatywnie. Całość łączy się w naprawdę dobrą fabułę i sprawia, że miałam wrażenie jakbym oglądała niesamowity, wciągający serial. Autorka ma bardzo niezły styl pisania, powiedziałabym taki "w sam raz". Opisy otoczenia pokazują nam tą okolicę, lecz nie są przesadzone i męczące. Dialogi są dopracowane i realne, nie spotkacie tutaj sztuczności i zdań wymyślanych na siłę. Mimo, że mamy tylu bohaterów to widzimy w nich różnicę, w ich wypowiedziach, toku myślenia i zachowaniu. Znajdziecie tutaj dużą różnorodność i niesamowitą wyobraźnię autorki. Epizody są krótkie, a cała książka ebook to 295 stron, więc nie ma tutaj czasu na nudę. W tak krótkiej powieści udało się jej stworzyć wartką akcję i rosnące napięcie. Cailey to młoda dziewczynka, która musi być odpowiedzialna za własnego brata, bo mama nie ma dla nich czasu. Zell to starsza pani, opiekuńcza i pomocna, lecz czasem jednak trochę zbyt... ciekawska. Jencey to kobieta, która opuściła rodzinny dom i po latach jest zmuszona wrócić, żeby zaczynać wszystko od nowa. Bryte to jej dawna przyjaciółka, która wyszła za mąż za jej byłego chłopaka. Lance to samotny ojciec, który nie ma chwili wolnego czasu. Natomiast Everett to mąż Bryte, który niesamowicie pragnie mieć kolejne dziecko. Każdy z nich jest inny, każdy ma inną przeszłość i swoje tajemnice. W jaki sposób dzieje tych osób przeplatają się w książce? Jak możemy przeczytać w notatce od autorki, fabuła opiera się na inspiracji prawdziwym wydarzeniem, które miało miejsce w okolicy, gdzie mieszka Marybeth. Okazało się to idealnym pomysłem! Tragedia, która łączy okolicę i sprawia, że sąsiedzi zaczynają współpracować i nawiązywać relacje. Ponadto w tle znajdziemy również inne wątki takie jak zaginiona dziewczynka, która chyba została porwana. Dawna miłość, która nie wygasła, zdrady, prześladowanie z młodzieńczych lat, podejrzani sąsiedzi. O tej książce pdf niejedno dobre mogę powiedzieć, lecz podsumować mogę zdecydowanie tak: CZYTA SIĘ JĄ JEDNYM TCHEM. Całość pozostała w mojej pamięci jeszcze długo po przeczytaniu i bardzo przyjemnie ją wspominam.

 • KobieceRecenzje365

  „Czy zastanawiasz się czasem, czego tak naprawdę pragniesz? I jak nieźle znasz własnych bliskich?” Dzisiaj w własnej recenzji zapraszam Was do Jaworowej Doliny. Miejsca gdzie, każdy, każdego zna i gdzie wszyscy mają własne tajemnice. W urokliwiej podmiejskiej Jaworowej Dolinie życie toczy się niespiesznie, a mieszkańcy starają się żyć przyszłością, zapominając o przeszłości. Każdy zajmuje się swóim życiem, nie ingerując w życie sąsiadów i dba o zachowanie pozorów normalności. Jednak w dniu, w którym dochodzi do dramatyczneg wypadku na basenie, pogmatwane dzieje sąsiadów łączą się. Wówczas również okazuje się, że nic nie jest takie, jakie wydawało się na początku, a głęboko skrywane sekrety zaczynają wychodzić na światło dzienne. W Jaworowej Dolinie nikt nie jest bez skazy i każdy ma coś do ukrycia. Czy wszystkim można ufać? Przekonajcie się sami. „Marybeth Mayhew Whalen to założycielka słynnej strony dla dziewczyn She Reads i szczęśliwa mężatka. Mieszka z rodziną w Karolinie Północnej. I chociaż pracuje w sklepie, to pisanie jest jej największą pasją, na którą zawsze znajduje czas. Wszystko, czego chcemy to szósta książka ebook autorki i światowy bestseller doceniony m.in. przez „Library Journal” i „Booklist”. Pisarka stale pracuje ponad kolejnymi powieściami.” Takie książki jak „Wszystko, czego pragniemy” to ja mogę czytać cały czas. Autorka idealnie nakreśliła fabułę, która wciąga już od pierwszej strony i stworzyła także mądrych bohaterów, z którymi od razu można się zidentyfikować. To powieść, w której akcja nie pędzi na łeb na szyję, lecz toczy się swoim swóim miarowym tempem, zaskakując czytelnika coraz to nowszymi faktami z życia bohaterów. Postaci jest dużo i każda z nich opowiada nam własną historię. Historie, które pełne są sekretów i tajemnic i każdy z bohaterów chciałby, by nigdy nie ujrzały światła dziennego. Czy jest to możliwe? Zdecydowanie nie, lecz czasami najgorsza prawda jest lepsza niż kłamstwo. Czy prawda uratuje mieszkańców Jaworowej Doliny? Autorka porusza w książce pdf dużo niełatwych tematów takich jak: zdrada, odrzucenie, czy nękanie. Jest tego naprawdę sporo, lecz wszystko zostało idealnie wplecione w fabułę. Oczywiście nie tylko tak trudne tematy zostały w niej zawarte, tym się nie martwcie. To także opowiadanie o miłości przyjaźni, spełnianiu marzeń, która na samym końcu daje wielką nadzieję. Mnie ta książka ebook porwała w własne szpony już od pierwszej strony i jestem przekonana, że z Wami będzie podobnie. Jak możecie się domyślić, książka ebook jest wielowątkowa, a epizody zostały spisane są z perspektywy wielu bohaterów. Przyznam się Wam szczerze, że na początku obawiałam się, że pogubię się w tym wszystkim, lecz nic takie się nie stało. Wszystko opisywane jest bardzo przejrzyście, a epizody są bardzo krótkie i zawierają najistotniejsze informacje. "Wszystko, czego pragniemy" to opowieść bardzo życiowa i prawdziwa, a w bohaterach niejeden z Was odnajdzie samego siebie. Historia wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony, a nieoczekiwane zwroty zaskakują i zadziwiają. Autorka w prawdziwy i emocjonujący sposób przedstawiła nam prawdziwe oblicze społeczeństwa, w którym każdy na dnie duszy przechowuje sekrety i tajemnice i gdzie tylko prawda może przynieść ukojenie. Gorąco polecam! Za możliwość przeczytania książki dziękuję Editio Blue.

 • Ewelina Anna Chojnacka

  Moja opinia: Czy można zapomnieć o przyszłości, Która omal nas nie zabiła? Czy można z nią wygrać, Pomimo obezwładniającego nas lęku? Czy historia o pewnym chłopcu, Może ujawnić światu prawdę, Która ukrywała się w cieniu mroku? Moim zdaniem, może! A książka ebook „Wszystko, czego pragniemy„, to doskonała opowiadanie o tym, że nie ma pośród nas ludzi idealnych, pozbawionych wad i mrocznych tajemnic. W każdej społeczności, nawet w tej najbardziej idyllistycznej, ukrywa się coś, co zżera jej mieszkańców od środka. Fabuła: Fabuła tej książki jest wyjątkowo wciągająca, niesamowicie poruszająca i naszpikowana dużą dawką życiowej mądrości. Opowiada o niewielkiej, podmiejskiej społeczności, która w ścianach własnych idealnych domów, ukrywa bolesne tajemnice i tajemnice, które zatruwają ich życie widmem niekończących się kłamstw. W tej historii… Nikt nie jest tym, kim naprawdę jest. Każdy z bohaterów coś ukrywa. Prawda, ma smak kłamstwa. Szczęście, ma kolor smutku. A prawdziwe życie, ma melodię mrocznych tajemnic. Styl: Autorką tej książki jest Marybeth Mayhew Whalen – amerykańska pisarka z Karoliny Północnej, która jest współzałożycielką strony internetowej „She Reads” poświęconej literaturze kobiecej. Na swoim koncie ma już kilka słynnych powieści, lecz to właśnie „Wszystko, czego pragniemy” jest jej pierwszą próbą zaistnienia na polskim rynku wydawniczym. Moim zdaniem, styl Pani Whalen charakteryzuje się zarówno dużą dawką niepowtarzalnej charyzmy, jak i siłą własnych niezapomnianych wrażeń i emocji. Jej historia ma w sobie to coś, co dogłębnie nas zaskakuje, wciąga i inspiruje, zmuszając nasze myśli a także szare komórki do twórczego, choć nie zawsze łatwego myślenia. Bohaterowie: Bohaterami tej książki są mieszkańcy Jaworowej Doliny – urokliwego, podmiejskiego osiedla, znajdującego się w Karolinie Północnej. Pewnego razu, dochodzi tam do nieszczęśliwego wypadku, który wstrząsa dogłębnie całym osiedlowym społeczeństwem. Na światło dzienne zaczynają wychodzić od dawna ukrywane kłamstwa i tajemnicę, które są niczym śliczny domek zbudowany z oszukańczych kart. Szata graficzna: Okładka książki jest przeurocza. Swoim unikatowym czarem, ukazuje nam to, czego pragnie każdy z nas. Pięknego domu, słonecznej pogody a także nieskażonej niczym natury, która otula nas nowym powietrzem. Jednak… Ten dom, to tylko zwykła iluzja. Cudowne kłamstwo, które wypełnione zostało ciernią bólu i cierpienia. Ściany tego budynku, zbudowane zostały z mrocznych tajemnic, które zdusiły w sobie upragnione przez człowieka szczęście. Podsumowanie: „Wszystko, czego pragniemy” – to pełna niezapomnianych zwrotów akcji, wyjątkowo wciągająca i trzymająca w napięcia historia, która w sposób naprawdę wyjątkowo emocjonalny i szczery aż do bólu, odsłania przed nami prawdziwe oblicze społeczeństwa. Gdzie mroczne sekrety i ukrywane przez lata kłamstwa, w końcu wychodzą na światło dzienne, niosąc ze sobą aurę upragnionego przez człowieka ukojenia.

 • Tatiana

  Napięcia między ludźmi, wścibscy sąsiedzi, kryzysy między bliskimi, czyli wszystko, czego szukam w prozie obyczajowej, lecz także plotkarskiej. Doskonała rzecz na weekendowy relaks kiedy mam więcej czasu dla siebie.

 • beata287

  Książka ebook niczym o naszych swoich sąsiadach, zza między. Dawna sprawa zostaje ostatecznie rozwiązana i zamknięta, pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość. Niełatwo odłożyć na bok, trzeba skończyć.

 • Karina

  Życie osobiste dziewczyn i facetów niewielkiej, na pozór przytulnej społeczności. Wybory sprzed lat głęboko oddziałują na psychikę i późniejsze decyzje. Postacie z wadami, dzięki czemu bliższe każdemu czytelnikowi, ponieważ bardziej rzeczywiste.

 • karolina

  Ile można zaryzykować, żeby ukryć własną tajemnicę? Ciekawość może być zarówno budująca, jak i niszcząca, lecz na pewno w każdym przypadku oczyszcza relacje między ludźmi. Warto przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!