Czytaj więcej:
Za Putina. Mroczny portret faszystowskich ruchów młodzieżowych w Rosji okładka

Średnia Ocena:Za Putina. Mroczny portret faszystowskich ruchów młodzieżowych w Rosji

Wiejący grozą reportaż o młodych rosyjskich faszystach Pogrążona w wojennej gorączce Rosja tonie w faszystowskich symbolach. Gorliwi „patrioci” atakują dziennikarzy, działaczy opozycji i każdego podejrzewanego o zdradę ojczyzny. Internetowi trolle wrzucają do sieci zmyślnie zmontowane klipy wideo przedstawiające wściekłych młodych facetów i wzywają obywateli do przy��ączenia się i poparcia „sprawy”. Państwowa telewizja straszy widzów fałszywymi opowieściami o antyrosyjskich spiskach i ludobójczych dążeniach złego Zachodu. Dzieci dumnie paradują w parawojskowych mundurach po placu Czerwonym. Oto Rosja drugiej dekady XXI wieku: kraj agresywnego gniewu i nacjonalistycznej erupcji, w którym apokaliptyczny sposób myślenia opanowuje umysły młodzieży – Rosjan jutra, którzy niedługo dojdą do głosu w rosyjskiej polityce. Równie fascynująca, co niepokojąca książka ebook Za Putina pokazuje, w jaki sposób Rosja odnalazła się w tym miejscu i do czego może doprowadzić stosowana przez Putina inżynieria społeczna – do powstania faszystowskiego pokolenia jeszcze bardziej brutalnego i zideologizowanego niż cokolwiek, co ten kraj widział wcześniej. „Przyprawiające o dreszcze śledztwo dziennikarskie”. Financial Times” „Bezlitosny i kluczowy portret Putlerjugend ze wszystkimi jego paradoksami i sadyzmem”. Peter Pomerantsev, twórca książki "Jądro dziwności. Świeża Rosja" „Ian Garner przeprowadził dogłębne, lecz i mrożące w żyłach śledztwo dziennikarskie. Skrupulatnie opisuje, jak niespotykany poziom zawiści przenika dużą element społeczeństwa poniżej trzydziestego roku życia, które dorastało pod okiem Putina. Nikt nie może skończyć czytania tej książki i stale wierzyć, że inwazja na Ukrainę była tylko winą jednego złego mężczyzny na Kremlu. Niezależnie od tego, co wydarzy się w okresie wojny, przez dużo lat będziemy zmagać się z konsekwencjami rosyjskiego faszyzmu”. Nick Cohen, felietonista Observera i autor „Kryminalistycznie precyzyjna i trzymająca w napięciu analiza  zmierzania rosyjskiej młodzieży w kierunku wspieranego przez państwo brutalnego faszyzmu”. David Patrikarakos, twórca książki "War in 140 Characters: How Social Media Is Reshaping Conflict in the Twenty-First Century" „Jeśli myślałeś, że Rosja Putina jest wolną od ideologii kleptokracją, a większość Rosjan wstydzi się inwazji na Ukrainę albo się jej sprzeciwia, przeczytaj porywającą historyczno-kulturową analizę Garnera, opisującą sposób, w jaki element rosyjskiej młodzieży popadła w faszystowską euforię, wspierając nielegalną inwazję ich państwie na Ukrainę”. Maria Popova, profesor nauk politycznych, katedra Jean Monnet, Uniwersytet McGilla w Montrealu „Wyjątkowa książka ebook przedstawiająca rozwój rosyjskiego faszyzmu w sposób wieloaspektowy i zniuansowany. Jasno prezentuje zagrożenie, jakie stanowi on dla sąsiadów Rosji, liberalnego porządku międzynarodowego i samej Rosji”. Mart Kuldkepp, profesor historii i polityki skandynawskiej, university college london

Szczegóły
Tytuł Za Putina. Mroczny portret faszystowskich ruchów młodzieżowych w Rosji
Autor: Ian Garner
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prześwity
Rok wydania: 2024

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Za Putina. Mroczny portret faszystowskich ruchów młodzieżowych w Rosji pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Za Putina. Mroczny portret faszystowskich ruchów młodzieżowych w Rosji Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Za Putina. Mroczny portret faszystowskich ruchów młodzieżowych w Rosji PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!