Czytaj więcej:
Zasrane życie mojego ojca, zasrane życie mojej matki i moja zasrana młodość okładka

Średnia Ocena:Zasrane życie mojego ojca, zasrane życie mojej matki i moja zasrana młodość

Dzieciństwo po wojnie w idyllicznej miejscowości pielgrzymkowej Altötting. Lecz historia, którą opowiada Andreas Altmann, nie jest o łasce lub cudach, ale o brutalnej przemocy i niekończącym się strachu. Altmann wspomina z bezwzględną szczerością: własnego ojca, który wraca z wojny jako psychiczny wrak i bije własnego syna do nieprzytomności, własną matkę, która jest zbyt słaba, by chronić syna, dziecko, które walczy o przetrwanie. Dopiero w wieku młodzieńczym udaje się Altmannowi uciec. Straszliwe doświadczenia nie są jednak w stanie go złamać. Są raczej kluczem do życia poza statusem ofiary.

Szczegóły
Tytuł Zasrane życie mojego ojca, zasrane życie mojej matki i moja zasrana młodość
Autor: Altmann Andreas
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zasrane życie mojego ojca, zasrane życie mojej matki i moja zasrana młodość pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zasrane życie mojego ojca, zasrane życie mojej matki i moja zasrana młodość Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zasrane życie mojego ojca, zasrane życie mojej matki i moja zasrana młodość PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Angela

  Zgadzam się w pełni z rerith - książkę się wręcz połyka, i nie sposób się od niej oderwać, co jest dość niezwykłe, biorąc pod uwagę niełatwy temat i naprawdę ciężką wagę omówionych wydarzeń. Szczęka mi nie raz opadła z szoku podczas lektury. Skończyłam czytać nad miesiąc temu i ciągle jestem pod wrażeniem. Bardzo niezła książka, lecz nie wiem jak polecić komukolwiek coś tak okropnego do czytania... z pewnością nie jest to lektura dla relaksu. Lecz warto znaleźć dla niej czas.To, o czym jest ta książka, już zostało opisane, więc nie będę "strzępić pióra", dodam tylko że twórca był przeraźliwie szczery i nie oszczędził nikogo, nawet siebie, lecz jednocześnie starał się sam zrozumieć (ale nie usprawiedliwiać) i nakreślić czytelnikom obraz skąd się tyle zła w niektórych ludziach bierze. Styl pisania jest zwięzły, reporterski (Altmann jest reporterem) i nie wiem jak to dokładnie nazwać, lecz zawiera również pewne fragmenty z pogranicza humoru i groteski - zupełnie nieoczekiwane przy takiej opowieści. To dzięki temu wyjątkowemu stylowi tak nieźle się to czyta. Z niecierpliwością czekam na tłumaczenia kolejnych ebooków Altmanna.

 • Adrianna

  Już w okolicach setnej strony wiemy, że zła nie da się pokonać, ponieważ przyduszone wyłazi z każdej dziury. I jako dziennikarz Altmann powinien na tym poprzestać. Jeden krzyk jest przejmujący, lecz jeśli trwa kolejne dwieście stron, zaczyna nużyć. Od początku rozumiemy, że Andreasa nie czeka nic dobrego, prawdopodobnie że sam podejmie walkę o własne życie. Niestety Altmann uważa inaczej. Dlatego wstrząs, który odczuwamy na początku powieści pod koniec zamienia się w zniechęcenie, bo znamy zakończenie tej historii, a wielokrotne powtarzanie tych samych scen osłabia efekt, który autorowi udało się osiągnąć na początku tej autobiografii.

 • Beataa

  Dawno nie doświadczyłam tylu emocji podczas czytania jakiejś książki. Historia Andreasa Altmanna wstrząsa, chwyta za serce i nie pozostawia obojętnym. Opowieść takich historii nigdy nie jest łatwe, więc tym większy mój podziw i szacunek do autora. Może to próba pogodzenia się z losem... a może dowód tego pogodzenia... o ile jest to w ogóle możliwe...

 • rerith

  W "Zasranym życiu mojego ojca, zasranym życiu mojej matki i mojej zasranej młodości" twórca nie tylko opowiada czytelnikom o swoim codziennym życiu w domu Altmannów, ale też o obyczajowości i sytuacji społecznej w Górnej Bawarii, która, jak wiadomo, jest najreligijniejszym landem w Niemczech. Altmann wspomina o regularnych aktach przemocy ze strony nauczycieli w szkole a także o przypadkach pedofilii i dewiacji, też w kościele katolickim.Autobiografia Andreasa Altmanna to opowieść napisana mową prostym, bezceremonialnym i spokojnym, co w pewnym sensie szokuje czytelnika ze względu na ból wylewający się z kart powieści. Jest to książka ebook bardzo emocjonalna, przede wszystkim ze względu na to, że dotyczy tematów przemocy w rodzinie i znęcania się ponad dziećmi.I jakkolwiek bolesne i szokujące obrazy przedstawia autor, to jego historię wręcz się połyka. Naprawdę, nie spodziewałam się, że tak ciężką, ze względu ładunku emocjonalnego, lekturę przeczytam w tak szybkim czasie.

 • Łilma

  Czytałam "Lesereise Afrika" i bardzo mi się podobała. Dlatego byłam zdziwiona faktem, że mogę przeczytać książkę Altmana w polskim tłumaczeniu. Myślę, że książka ebook mnie bardzo zaskoczy, tym bardziej, ze twórca słynie głównie z literatury podróżniczej, a tu taaaka autobiografia. Zamówiłam i już nie mogę się doczekać.

 • Rebecca

  Mocny tytuł przyciągną moją uwagę. Przeczytałam opis - robi się coraz bardziej ciekawie. Trzeba mieć nie lada odwagę, żeby opowiedzieć światu swoja historię. Życie Altmanna Andreasa do szczęśliwych nie należało. Cenię sobie tego rodzaju książki traktujące o wewnętrznych przemyśleniach twórców na temat ich samych. Z pewnością przeczytam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!