Czytaj więcej:
Zbrodnia i kawa okładka

Średnia Ocena:Zbrodnia i kawa

Z Zatoki Triesteńskiej zostały wyłowione zwłoki faceta – to chyba wypadek. W tym samym okresie z pomieszczeń renomowanej triesteńskiej prażalni ktoś kradnie worki z ekskluzywną kawą najrzadszego i najdroższego gatunku na świecie. Ta ostatnia sprawa z początku nie wydaje się Laurentiemu nadmiernie niepokojąca. Zwłaszcza, że jest lato, a cudowna pogoda i wspaniałe wino z Krasu odciągają myśli od ponurych stron życia. Wkrótce jednak okazuje się, że wyłowiony z Adriatyku facet to niemiecki producent filmowy – czy zatem jego śmierć to na pewno wypadek? Tymczasem świeża triesteńska prokurator Iva Volpini poleca komisarzowi, by zajął się pewną delikatną i dotyczącą międzynarodowych kręgów politycznych sprawą: posłanka do brytyjskiego parlamentu jest szantażowana przez wakacyjnego przyjaciela, młodego mężczyznę z Triestu. Z Londynu przybywa etiopska reporterka i przyjaciółka angielskiej polityk i usiłuje na swoją rękę prowadzić ryzykowne dochodzenie. Laurenti wkracza do akcji. Czy te trzy sprawy łączą się ze sobą? Kto stoi za kulisami wydarzeń?Veit Heinichen narodził się w roku 1957, początkowo funkcjonował w branży księgarskiej, współpracując z wieloma wydawnictwami. W roku 1994 był jednym ze współzałożycieli wydawnictwa Berlin Verlag, którego interesami zarządzał do roku 1999.Jego pierwsza opowieść kryminalna, Gib jedem seinen eigenen Tod, ukazała się w roku 2001. Do roku 2011 opublikowano jeszcze osiem ebooków Heinichena. Sześć z nich zostało przetłumaczonych na kilka języków, a pięć sfilmowano dla telewizji ARD.Powieści Heinichena zostały uhonorowane paroma prestiżowymi nagrodami literackimi, w tym włoskimi.Akcja kryminałów rozgrywa się w Treście, mieście pogranicza kultur, gdzie twórca mieszka od wielu lat. Bohaterem przewodnim jest komisarz Proteo Laurenti, wyrazista postać łącząca w sobie typowe właściwości detektywa z cechami indywidualnymi, niepozbawiona ludzkich wad i słabostek, co czyni ją tym prawdziwszą.

Szczegóły
Tytuł Zbrodnia i kawa
Autor: Heinichen Veit
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zbrodnia i kawa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zbrodnia i kawa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zbrodnia i kawa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • MarcinMarsala

  Zbrodnia i kawa cóż za intrygujący tytuł i sama książka ebook jest idealnie skonstruowana. Dzięki ciekawym zabiegom fabuła staje się czymś co wciąga od pierwszych stron. Niepozorne zdarzenia przeobrażają się w wielką historię na skalę międzynarodową i do tego kradzież najdroższej kawy na świecie te wszystkie wydarzenia stawiają te książkę w czołówce kryminałów.

 • baranowski.bogusz

  Wielowątkowość powieści powoduje, że historia, która początkowa wydawała się jednym dużym chaosem, staje się po jakimś okresie spójna. Bohaterzy są na tyle nieźle nakreśleni, że potrafimy zorientować, co nimi tak naprawdę kieruje. Dla mnie, jako kawoszowi osobiście najciekawszym wątkiem był ten poświęcony kawie. Zalecam "Zbrodnię i kawę", jeśli lubicie wielowątkowe kryminały.

 • Moniczkaa

  Pod chwytliwym tytułem "Zbrodnia i kawa" kryje się wielopoziomowa opowieść kryminalna dla prawdziwych wyjadaczy gatunku. Jeśli jedna zagadka do rozwiązania to za mało to ta opowieść na pewno zadowoli czytelnika. Kilka różnorakich wątków powiązanych postacią komisarza Laurentiego. Polecam! Książka ebook na jeden wieczór.

 • Benny

  Świat pięknego portowego miasta różnorakich kultur, poplątanie losów ludzi z różnorakich krajów i profesji, którzy zarabiają na życie nie zawsze w uczciwy sposób a także świat przestępstw - to świat w którym żyje i prowadzi własne dochodzenia bardzo ludzki ze własnymi wadami i plusami detektyw Proteo Laurenti. Jeśli spodobały Ci się poprzednie książki tego autora to ta Cię na pewno nie zawiedzie!

 • Elmer

  Idealna książka ebook na weekendowe popołudnia lub do poduszki. Czytając nie zdarzyło mi się ani razu, żebym się nudził czy to fabułą czy to głównymi bohaterami. Twórca ma lekkie pióro, a intrygi które wymyśla, sprawiają że książkę chce się czytać dalej .Gorąco zalecam wielbicielom kryminałów.

 • Merlin

  Dalsze dzieje detektywa Proteo Laurenti, jego sposób rozumowania i łączenia ze sobą zupełnie nie pasujących do siebie faktów to wielka zaleta autora kryminału. Interesujące opisy miasta i charakterów ludzi zainteresuje każdego kto lubi książki kryminalne z akcją.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!