Czytaj więcej:
Żona Lota jeszcze się zastanowi okładka

Średnia Ocena:Żona Lota jeszcze się zastanowi

Nina Lot od zawsze pozwalała innym podejmować za siebie decyzje. Teraz ma trzydzieści pięć lat, rozpacza na napady paniki i boi się, że wkrótce, jak biblijna małżonka Lota, zamieni się w słup soli. Mimo że na pozór wszystko wydaje się w porządku, Niny egzystencja to, jak sama mówi, nieżyt, a nie życie. Ulubionym zajęciem jej męża jest śledzenie klęsk i katastrof na iPadzie, Niny – zastanawianie się i zabawa słowami. On melancholię małżonki traktuje jako normalną histerię i aplikuje jej przestarzałą terapię opisywaną w Wikipedii. Pewnego dnia Nina znajduje w bibliotece przez przypadek zakładkę, którą postanawia zatrzymać dla siebie. Poprowadzi ją ona do nowej opowieści, pękających szyszek, podartych szkiców, traktatu z początków XX wieku i mieszkania pewnego artysty. Zrezygnuje z rozsądku i da szansę intuicji. "Żona Lota" to debiutancka opowieść o szaleństwie, poszukiwaniu sensu w cyfrowym świecie i znakach, do odnalezienia których trzeba na chwilę się zatrzymać.

Szczegóły
Tytuł Żona Lota jeszcze się zastanowi
Autor: Skwarek Joanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Pascal
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Żona Lota jeszcze się zastanowi pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Żona Lota jeszcze się zastanowi Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Żona Lota jeszcze się zastanowi PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anja_monika

  Książka ebook niestety jest nudnawa, choć spodziewałam się po niej innego wrażenia. Niestety....babeczka duuużo piłuje paznokcie ;)

 • Lucyna Tomoń

  Małżonka Lota nigdy nie dostała imienia. Od wieków słynna jest wyłącznie z tego, że była żoną. I to nieposłuszną żoną! Przypowieść o niej, którą znajdziecie w Biblii, mówi o małżeństwie, które ucieka z Sodomy. Męża, to jest pana Lota, Bóg ostrzegł, by podczas ucieczki nie oglądał się za siebie (nie wiem, czy Bóg objaśnił dlaczego?). Małżonka jednak, przekornie (!), jak to mają w naturze kobiety, musiała się odwrócić, choć mąż Lot przekazał jej, by pod żadnym pozorem tego nie robiła. Spotkała ją sroga kara. Bóg zamienił ją w słup soli. Współczesna małżonka Lota, omówiona przez Joannę Skwarek, dostała imię. Nina. Nina podobnie jak jej poprzedniczka, jest żoną Lota. Nina jednak różni się od własnej prasiostry. Jest bowiem bardzo posłuszna swojemu mężowi. Żyje obok niego dokładnie tak, jak on by sobie tego życzył. Stara się nie zauważać jego kochanki, choć idealnie o niej wie, prowadzi życie zupełnie obok niego, nie wchodząc mu w drogę. Ze strachu? Przyzwyczajenia? Raczej nie ogląda się za siebie. Ona siedzi w biblijnej Sodomie po uszy. Do czasu. Jej życie stopniowo przewracać do góry nogami będzie...zakładka, którą znajdzie w wypożyczonej z biblioteki książki. Otworzy ona drzwi do zupełnie nieznanego, tajemniczego dla Niny świata. Czy zaryzykuje? Czy w końcu zejdzie z wydeptywanej przez lata ścieżki, którą ze spuszczoną głową podąża za swoim krnąbrnym mężem-Lotem? Książka, o której nic wcześniej nie wiedziałam. Czekała na własną kolej już od dawna, nie wiedziałam, czy trafi w mój nastrój. Ponieważ owszem, czytam książki, które odpowiadają mojemu samopoczuciu. Najczęściej jednak, raczej na nie nie wpływają. Tutaj jednak, przy łatwości żonglowania słowem i nieoczywistym żartem, naprawdę ciężko o nastrój zły. Nawet jeżeli małżonka Lota zaczyna w sytuacji zgoła beznadziejnej i...nudnej, ciężko się z nią nudzić. "Żona Lota..." bawi, a przy tym skłania do myślenia, śmieszy nieoczywistym żartem. Dawno nie czytałam czegoś podobnego! Lucyna Tomoń/ www.today-ornever.blogspot.com

 • Adamosia

  „Teoretycznie metody na kochanka są da: A – pracochłonny i nieskuteczny a także B pracochłonny i skuteczny”. Teoretycznie metody na życie także są dwa: A – jeszcze się zastanowię a także B zacznę działać, odczytywać znaki, symbole i zakładki. Książka ebook Joanny Skwarek prezentuje że życie w marazmie i wiecznym oczekiwaniu doprowadzi nas co najwyżej do ściany, a starczy drobny impuls, z pozoru banalna, nieistotna rzecz, żeby przewartościować własną egzystencję i znaleźć niewidziane do tej pory drzwi. Zaskakująca i pełna energii opowieść nie tylko o „Ty i Ja”. Fascynująca szermierka intelektualna poprzecinana nawiązanymi literackimi, filozoficznymi i popkulturowymi.

 • Monika van Miltenburg

  Dziś skończyłam czytać książkę Joanny Skwarek i jestem pod wrażeniem.Wspaniałe poczucie humoru, idealna gra słów. Każda dziewczyna odnajdzie tu cząstkę samej siebie."..Weszłam do środka, poprosiłam o cappuccino i rogalika z makiem...""...upiłam łyk kawy, odgryzłam następny kawałek rogalika i zamknęłam oczy. Słońce oblewało złotem moją białą zimową twarz. I tak upłynął wieczór i poranek-dzień pierwszy..."

 • Magdalena Zaborek

  Bardzo prawdziwa książka ebook o życiu, o przebudzeniu. Tak sobie myślałam, ciekawe, ile jest takich dziewczyn jak Nina, żyjących według tego co mówią inni. Historia bohaterki tej książki może dać bardzo dużo do myślenia, być może również sprawi, że czytając tę opowiadanie ktoś zapragnie zmiany i tego przebudzenia, jakiego doświadczyła Nina. Bardzo polecam, mądra, przenikliwa książka.

 • Agnieszka Stochmal

  fajna książka ebook dla wszystkich (nie tylko dla kobiet!!). Dowcipna i jednocześnie prawdziwa i niezła na nasze czasy. Po prostu fajne się czyta, polecam!!

 • Aldona Ponos

  "Żona Lota jeszcze się zastanowi" to bardzo interesująca książka, którą mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim czytelnikom szukającym nieco bardziej ambitnej powieści obyczajowej. Opowieść sądzę za bardzo udaną, a kreację głównej bohaterki - za doskonałą. Zdecydowanie polecam. Czytało mi się świetnie.

 • Pressorcik

  Elektryzująca, cudowna okładka sprawiła, że sięgnęłam po tę książkę. Jeśli chodzi o treść - to przyznam, że w życiu nie czytałam tak idealnej książki, pełnej magii i ......Jest to jedna z najlepszych, najfajniejszych i najbardziej niesamowitych historii a przyjemność z czytania przeogromna. Polecam.

 • Conterra

  Do zakupu tej książki zachęcił mnie jej dość zagadkowy opis. Taka również okazała się ta książka. Historia wciągnęła mnie na tyle, że postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej o autorce. Okazuje się, że to debiut literacki pani Joanny Skwarek! Gratuluję tego jakże udanego debiutu! Jestem zdecydowanie na tak!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!