Czytaj więcej:
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 2. Bagienny łoś okładka

Średnia Ocena:Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 2. Bagienny łoś

Drugi tom nowej serii dla dzieci, "Żubr Pompik. Wyprawy", w której sympatyczna żubrza rodzina wyrusza na wędrówkę śladem polskich parków narodowych. W tej części przenosimy się do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Pompik i Polinka spotykają na bagnie bardzo przygnębionego łosia. Razem spróbują wszystkich możliwych sposobów, aby nieboraka rozchmurzyć.

Szczegóły
Tytuł Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 2. Bagienny łoś
Autor: Samojlik Tomasz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 2. Bagienny łoś pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 2. Bagienny łoś Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 2. Bagienny łoś PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Wkp

    ŻUBRY W BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM „Żubr Pompik Wyprawy” to kontynuacja bardzo udanej serii o przygodach tytułowego zwierzęcia. Tym razem jednak zamiast poznawać sekrety pór roku i zmiany, jakie wtedy zachodzą w puszczy, wyruszamy, jak chce tego tytuł, na serię wypraw po polskich parkach narodowych. Nie zmieniło się jedno: dzieci stale będą z przyjemnościom czytać jego przygody i przy okazji nauczą się wielu interesujących rzeczy! Żubr Pompik wraz z rodzicami, Pomrukiem i Poradą, a także siostrą Polinką na co dzień mieszka w puszczy, lecz czasem każdy chce wybrać się gdzieś indziej, prawda? Żubry wyruszyły więc w drogę, zwiedziły już Narwiański Park Narodowy, teraz nadeszła pora by poznały, co kryje się w zakamarkach parku leżącego ponad Biebrzą. Czym różni się on od poprzedniego? Chociaż oba położone są ponad rzeką, ten może się pochwalić przede wszystkim własnymi rozmiarami (jest największym w Polsce), a także mokradłami, w których żyje dużo najróżniejszych, i na dodatek rzadkich, gatunków zwierząt. Racice żubrów nie są przystosowane do chodzenia po bagnie, sama przeprawa jest więc dla nich nie lada wyzwaniem. Dzięki temu jednak przekonują się czym różnią się od żyjących tutaj łosi, a to prowadzi do zdobycia kolejnej wiedzy: jak wyglądają stopy najróżniejszych zwierząt i dlaczego właśnie tak. Jakie przygody czekają tutaj na Pompika i jego bliskich? I co wszyscy wyniosą z tej wyprawy? Niby książeczki o wyprawach żubra Pompika są niepozorne, ponieważ i niewielkie rozmiarami, i grubością tak samo, na dodatek dość łatwo spisane i tak samo zilustrowane, a jednak ich lektura to naprawdę niezła (a przy okazji pouczająca) zabawa. W twórczości Samojlika, czy to komiksowej, czy literackiej, jest jakiś taki urok, któremu ciężko nie ulec. Śmieszne przygody sympatycznych bohaterów pokazują młodym czytelnikom czym są nasze parki narodowe, zapoznają z najważniejszymi informacjami i uczą ciekawostek ze świata zwierząt. Każdy tom prócz bogato ilustrowanego opowiadania zawiera także wkładkę z mapą Polski z rozmieszczeniem 23 parków narodowych i faktami na temat fauny (w tej części jest ona poświęcona wspomnianym stopom zwierząt) a także wstęp i podsumowanie zawierające najistotniejsze info z książeczki. Strona graficzna jest prosta, lecz bardzo sympatyczna. I mocno kolorowa, co oczywiście przyciąga wzrok dziecięcych odbiorców. Do tego dochodzi ładne wydanie i atrakcyjna cena. Jeśli więc szukacie pozycji z gatunku bawiąc-uczy, koniecznie powinniście poznać „Żubra Pompika”. To przyjemna i wartościowa lektura nie tylko dla najmłodszych. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!