Czytaj więcej:
Policjanci. Za cenę życia okładka

Średnia Ocena:Policjanci. Za cenę życia

Dwudziestu gangsterów zamierza odbić łup z rąk policji. Pięciu policjantów staje im na drodze. Dowodzi podkomisarz Żak. Padają pierwsze strzały.Robert, doświadczony antyterrorysta, wyskakuje z samolotu jako ostatni. W powietrzu splątuje się z kolegą. Odcięcie linek spadochronu uratuje tylko jednego z nich. Piotr to działający pirotechnik. Tym razem porzucony na stacji benzynowej pakunek nie jest zwykłą reklamówką pełną kabli. Policjant – najniebezpieczniejszy zawód w naszym kraju. Przez ostatnie 25 lat polskich policjantów zginęło dwa razy więcej niż polskich żołnierzy. Najbardziej sensacyjne historie z udziałem policjantów to nie podejrzane układy czy zakrapiane imprezy z bandytami, lecz codzienna służba. Dzisiaj to przestępcy stają się celebrytami. O funkcjonariuszach, którzy ze złem mierzą się każdego dnia, mówi się niewiele. A zbrodnie zdarzają się codziennie. To nie książka ebook o złych glinach. To historie o prawdziwym bohaterstwie, o ludziach, którzy nie cofnęli się przed ryzykiem. O ich odwadze, kulisach pracy i bliskich, których zostawili.Dziewięć opowieści. Dwunastu policjantów. Historia ich służby to historia polskiej policji.

Szczegóły
Tytuł Policjanci. Za cenę życia
Autor: Pasztelański Rafał, Pasztelańska Joanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Policjanci. Za cenę życia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Policjanci. Za cenę życia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Policjanci. Za cenę życia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Aleksandra Kindler

  Zalecam przeczytanie książki

 • Martyna

  To książka, która na długo pozostaje w głowie. Lepsza niż najlepsza książka ebook akcji, ponieważ to życie pisze najlepszy scenariusz. Choć wiem, że ktoś kto nie przeżył tego na swojej skórze nie może w pełni zrozumieć tych bohaterów, lecz ta książka ebook trochę to umożliwia.

 • Erato Czyta

  Bardzo wiele się o nich mówi – nierzadko dobrze, jeszcze częściej źle. Przez niektórych są szanowani i podziwiani, niektórzy nimi gardzą. Mimo że Polska należy do jednych z najbezpieczniejszych krajów, oni każdego dnia ryzykują życie i żegnają się z rodziną, ze świadomością, że może to być ich ostatnie pożegnanie. Policjanci. Książka ebook „Policjanci. Za cenę życia” poświęcona jest funkcjonariuszom, którzy stracili życie na akcjach, patrolach – służbie, a także tym, którzy po cywilnemu próbowali dopilnować porządku, a nawet ocalić komuś życie. Lektura podzielona jest na dziewięć rozdziałów, każdy z nich natomiast jest poświęcony innemu policjantowi/ policjantom. W sumie poznajemy okoliczności śmierci 12 funkcjonariuszy. Robert, który w przeciągu paru sekund decyduje się ocalić życie swojemu kumplowi poświęcając własne własne. Piotr, który ginie podczas rozbrajania bomby podłożonej na stacji benzynowej. Andrzej, Wiktor i Bartek, którzy mieli tylko przetransportować więźnia. Oni a także inni policjanci są głównymi bohaterami w tej książce. Autorzy opisują okoliczności śmierci funkcjonariuszy, poznajemy ich przebieg kariery, fakty z życia zawodowego, lecz też prywatnego. Znajdziemy wypowiedzi ich bliskich, kumpli po fachu i przyjaciół z pracy. Opowiedzą oni o danej osobie, o jej życiu, charakterze, a także jak wyglądał moment ich śmierci i jakie towarzyszyły im wówczas uczucia. Stajemy się świadkami bólu z jakim pozostają bliscy. Nawet po wielu latach ta tęsknota i żal jest stale żywa, mimo to każdy z nich na własny sposób stara się żyć dalej. Książka ebook pozwala nam poznać tych policjantów z tej ludzkiej, prywatnej strony. Fakt, że mieli rodziny, plany, marzenia, sprawia, że chwile w których stracili życie wydają się tak niesprawiedliwe i wręcz bezsensowne. W pozycji tej dodatkowo znajdziemy zdjęcia z prywatnych, rodzinnych albumów co pozwala poznać jeszcze lepiej policjantów i utożsamić się z nimi, co również wywołuje większą empatię i wpływa na bardziej emocjonalny odbiór lektury. Szczerze mówiąc siadając do czytania nie spodziewałam się, że kilka razy wzruszę się i autentycznie będę miała łzy w oczach. Historie te też obnażają mankamenty w funkcjonowaniu polskiej policji. Naruszenia, nadużywanie władzy, lecz też brak sprawnego sprzętu na wyposażeniu – kamizelek kuloodpornych, pistoletów, zbyt mała ilość naboi czy zły stan radiowozów. „Policjanci. Za cenę życia” to uczczenie pamięci zmarłych policjantów, księga pamięci na ich cześć. Komu zalecam tę pozycję? Osobą, które interesują się pracą w policji, czytelnikom z dużą empatią i chęcią poznania służby w policji z tej najgorszej i najbardziej przykrej strony. Ja mam zamiar zatrzymać tę książkę w własnej biblioteczce, by ta przeszła w ręce następnego pokolenia i by pamięć o zmarłych policjantach trwała dalej.

 • Marcin Helwig

  Bardzo niezła książka, dostałem w prezencie i bardzo mnie wciągła :)))

 • Olga Gajewska

  Ciekawa. Smutna. Przeczytana w trybie ekspresowym.

 • Małgorzata Listkowska

  Bardzo wciągająca lektura, idealnie napisana. Bohaterowie ukazani z różnorakich perspektyw, oczami ich bliskich.Polecam!

 • Moniaaa

  Bardzo fajna książka, na pewno godna przeczytania. Zalecam wszystkim zainteresowanym.

 • www.arabiasaudyjska-ksa.blogspot.com

  Książka ebook będąca swoistym hołdem dla poległych na służbie policjantów. Tych, którzy do służby trafili jeszcze w czasach PRL-u, i tych, którzy rozpoczęli pracę w Policji już za III RP. Łączy ich jedno – oddali życie pełniąc służbę. I bynajmniej nie wszyscy zginęli w spektakularnych bojach z przestępcami i gangsterami, w huku wystrzałów, wybuchach bomb. Element z nich zginęła w wyniku niedostatków w sprzęcie, braku procedur postępowania albo służąc za taksówkę wysoko postawionym urzędasom z MSW. Zawsze ta sama sytuacja - zmiany następują, dopiero wtedy, kiedy któryś z nich zginie. Ponieważ wcześniej... są ważniejsze wydatki albo nie ma wystarczających środków w budżecie. Te ostatnie pojawiają się niczym pięknie rozmnożone, dopiero po pogrzebie. Przez moment, na fali społecznego przymusu i zainteresowania coś się zmienia. Ale... tylko na moment, ponieważ polska chłopczykowi społeczna ma pamięć jak kura. Po krótkiej chwili wszystko wraca do tego, co nazywane jest „normą”, choć z pewnością zwyczajne nie jest. I tak się życie kręci, aż do następnej tragedii, kiedy to na pogrzebach przemawiają "szarże" mające gęby pełne górnolotnych frazesów, żeby... ładnie wypaść w telewizji. Tego, że przez brak ich decyzji czy również wizji Policji jako formacji, giną kolejni funkcjonariusze – nie widzą i widzieć nie chcą. To nie tylko książka ebook o realiach pracy w Policji w ostatnich dwudziestu kilku latach, lecz przede wszystkim opowiadanie ludziach, którzy pełniąc służbę odeszli na wieczny spoczynek i o tych, którzy po nich zostali - ich najbliższych. To zarazem przejmujący dokument o tym, co nimi kierowało, kiedy wstępowali w szeregi Policji i jakimi byli ludźmi. Nie wszyscy byli aniołami, mieli zwyczajne, ludzkie wady i problemy. Ale... mieli również marzenia i plany na przyszłość, których już nie zrealizują. Praktycznie we wszystkich relacjach pojawia się ten sam motyw - dość przerażający i obrzydliwy zarazem. Po pierwotnej fali współczucia i zapewnień o wszechstronnej pomocy (w tym finansowej) rodziny, bliscy i przyjaciele zostają pozostawieni samym sobie, a ci, którzy najgłośniej śpiewali pieśni żałobne, wyliczają później, jaką to fortunę zbiła na śmierci męża – policjanta wdowa. Szczerze mówiąc – cytat z Marszałka Piłsudskiego że ”Polacy to idealny naród, tylko ludzie k....” pasuje do tego doskonale. Książka ebook skłania też do refleksji ponad tym, jak działają w Polsce służby mundurowe i zmusza do zadania sobie zapytania - czy Ci ludzie mogliby żyć, gdyby istniały klarowne procedury i gdyby dysponowali odpowiednim sprzętem, którego jak można wnioskować, stale Policji brakuje. http://niestatystycznypolak.blogspot.com/

 • Karolina Schmidt

  Bardzo zalecam tą ksiązke.Fajnie sie ją czyta.Jest bardzo wciągajaca.Bardzo udany zakup.

 • Maja Jahnke

  Polecam! Obowiązkowa pozycja dla osób ciekawych sie tematyka związana z policja. Ksiazke pochłonęłam w jeden dzien. Nie obyło sie bez łez i chwil refleksji. Ksiazka opisująca życie policjantów a także ich rodzin które musza udźwignąć ciężar związany ze służba własnych najbliższych.

 • paulina kowal

  książka ebook godna uwagi każdego kto jest zainteresowany meandrami życia zawodowego środowiska policyjnego, bardzo nierzadko śmiejemy się z policjantów, nie doceniamy ich pracy, tymczasem każdego dnia wielu z nich ryzykuje swoim życiem po to, by inni mogli żyć bezpieczniej

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!