Czytaj więcej:
To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat okładka

Średnia Ocena:To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat

Najwieższa książka ebook Naomi Klein, ponad którą autorka pracowała od 2010 roku, w sposób wyczerpujący, świadczący o głębokiej znajomości tematu, a zarazem przystępny przedstawia zagrożenia związane z globalnym ociepleniem i innymi zmianami klimatu, umieszczając je w szerokim kontekście – politycznym, ekonomicznym i społecznym. Podobnie jak w Doktrynie szoku autorka ukazuje ciemną stronę puszczonego na żywioł neoliberalnego kapitalizmu – krótko mówiąc, jak wolnorynkowy fundamentalizm przyczynił się do zanieczyszczeń atmosfery zagrażających całej ludzkości i jak blokuje próby naprawy istniejącej sytuacji. Klein przedstawia ważniejsze ruchy obrońców środowiska, ich mocne i słabe punkty (demaskuje np. współpracę niektórych z nich z dużym biznesem, którego działania bynajmniej środowisku nie służą). Ostrzega przed konsekwencjami ingerowania w klimat za pomocą tzw. geoinżynierii czyli modyfikacji pogody poprzez np. wprowadzanie do atmosfery aerozoli siarczanowych. Trzeźwo opisując zagrożenia i zdając sobie sprawę z ogromu problemów, z jakimi będzie się wiązać przemiana dominującej mentalności wolnorynkowej, odejście od fetyszyzacji wzrostu i nawyków konsumpcyjnych, autorka nie maluje wyłącznie czarnego obrazu, lecz pozwala dostrzec nadzieję w funkcjonujących już inicjatywach lokalnych, coraz powszechniejszym korzystaniu z energii odnawialnej i świeżych oddolnych ruchach obrony środowiska.Wraz z No Logo i Doktryną szoku świeża książka ebook Klein stanowi trylogię, w której autorka stawia diagnozę kryzysów naszego świata – a przy tym ukazuje drogi ich przezwyciężenia. Od wydawcy:"To pierwsza naprawdę uczciwa książka ebook o zmianach klimatu".Bryan Walsh, „Time”        "Pasjonująca i tragiczna książka. Klein pisze o decydującej batalii o dzieje Ziemi. Lub przejmiemy kontrolę ponad planetą od kapitalistów, którzy ją niszczą, lub będziemy się przyglądać, jak płonie".Roy Scranton, „Rolling Stone”    "Wykorzystując imponujący zestaw faktów, Naomi Klein rozprawia się z koncepcją, w myśl której uratują nas nowe technologie lub stopniowe odchodzenie od paliw kopalnych. Dowodzi, że oba te podejścia są formą wyparcia. [...] Świadoma powagi problemów, które opisuje, potrafi mimo wszystko zachować optymizm".Nathaniel Rich, „The New York Times”    "Mocna i żarliwa polemika, jakich przywykliśmy spodziewać się po Klein, łącząca relacje z pierwszej ręki o zdarzeniach rozgrywających się na świecie z bezlitosną analizą polityczną. [...] Wizja autorki to ni mniej, ni więcej, tylko polityczna, gospodarcza, kulturowa i moralna zmiana naszego świata".Mikę Hulme, „New Scientist”

Szczegóły
Tytuł To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat
Autor: Klein Naomi
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: Klein Naomi - To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat.epub - Rozmiar: 2.36 MB
Głosy: 0
Pobierz

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • AGENTomasz

    Od wielu lat fani rządowych regulacji, wszelkiej maści etatyści i wrogowie wolności gospodarczej czekali na tak cudownie skrojoną pod ich lęki i przesądy książkę. Sukces rynkowy nowej Klein będzie dowodem na to, że nawet tak fanatyczna komunistka jak NK nie da sobie porady bez kapitalizmu. Powoływania się na "spuszczony z łańcucha neoliberalizm" jest tu niemal tyle samo co na "żarłoczną burżuazję" czy "antyludzkich fabrykantów" w Manifeście Komunistycznym Marksa.Dla każdego, kto uważa, że mamy wolny rynek i nie chce z tego wrażenia się wybudzić.

  • Małgorzata

    Idealna książka ebook o tym co wiemy i czego nie wiemy o zmianach klimatu a także o tym kto jest za to wszystko odpowiedzialny, a kto zapłaci najwyższą cenę. Rzetelne opracowanie zagadnienia, które idealnie się czyta. W oficjalnych recenzjach książki znalazłam informację, że jest to najbardziej optymistyczna książka ebook tej autorki i zgadzam się z tą tezą, choć wcale nie jest wesoło. Z poglądami Neomi Klein można się nie zgadzać, lecz i tak warto i trzeba czytać jej książki. Zalecam wszystkim.

  • anzareba

    polecam, to nie jest tylko i wylacznie następna ksiazka o katastrofie jaka sobie sami przygotowujemy, wydaje mi sie, ze dla kazdego z nas, dla tych ktorzy chca patrzec ze zrozumieniem i tych, ktorzy chca mimo wszystko brac czynny udzial w akcji.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!